Buffalo Bills 23, Atlanta Falcons 17

Pripísali sme si jedno z najcennejších víťazstiev vonku za posledných 17 rokov. Vyrovnaný zápas sa začal lámať po spornom vyrazení lopty Ryanovi, ktoré skončilo touchdownom nováčika Bills Whitea. Na tvárach trénerov a hráčov Fancons bolo vidieť nervozitu. Na kľude im nepridal ani výkop, ktorý po 15 yardovej penalte zahrali Bills nakrátko a takmer získali loptu. Keď Hyde o par minút vyhral vzdušný súboj o loptu s Gabrielom a McCoy sa pár krát presadil po zemi, získali hráči Buffala prevahu vo všetkých troch fázach hry.

Všetko opäť začalo u obrany. Freeman síce na začiatku predviedol niekoľko úspešných behov, ale účinnejší bol Coleman, ktorý si pripísal najviac yardov po zemi aj vzduchom. Okrem neho sa však nepresadil ani hviezdny Julio Jones, ktorý neskôr odstúpil pre zranenie. Bolo zásluhou tlaku na rozohrávača Falcons, v ktorom dominoval Hughes. Bills pridali dobré krytie v poli, kde kraľoval Hyde s dvoma zachytenými loptami z ruky Ryana. Po zranení Jonesa a Sanua mala defenzíva výrazne uľahčenú prácu, ale proti elitnej ofenzíve vyprodukovala zmeny držania lopty, ktoré zápas rozhodli.

Hyde zachytáva loptu smerujúcu na Gabriela

Taylor bol trpezlivý a keď už vybehol vpred tak bol väčšinou efektívny a pár krát dokonca získal prvý down. Touchdown v prvom polčase na Mathewsa a predchádzajúca bomba na Charlesa Claya boli výbornou prácou quaterbacka a línie, ktorá mu dala dostatok času. Clay hral výborne, nabiehal aj do hĺbky poľa a dokázal pridávať yardy po kontakte. McCoy mal loptu častejšie, presadzoval sa hlavne počas vyše 11 minútového útoku, ktorý ale Bills zakončili iba 3 bodmi. Hre po zemi výrazne pomáhal blokmi Patrick DiMarco. Bills nahrali o 100 yardov menej ako súper, ale v správnej chvíli boli schopný posúvať reťaze a v čase na lopte držali so súperom krok.

Už som spomínal dobrý krátky výkop Hauschku, ale jeho hlavný prínos bol v premenených kopoch z 55 a 56 yardov v poslednej štvrtine. Po rozpačitom vstupe do sezóny sa rozkopal k výborným výkonom a trénerom uľahčuje prácu a oni túto výhodu naplno využívajú. Tak ako Hauschka pomohol útoku, tak punter Schmidt zase uľahčil prácu obrane.

Veľmi cenné víťazstvo si užívali aj hráči. Vnímali, že ich média dva krát po sebe považovali za outsiderov a dali to patrične najavo. Teraz sa však už karta obracia. Bengals síce svoje výkony postupne zlepšujú, ale od Bills sa už bude očakávať výhra. Pred vstupom do volného kola by bola výhra veľkým plusom pre atmosféru v kabíne aj vo fanúšikovských kruhoch. Zraneného Mathewsa, ktorý pomaly získaval chémiu s Taylorom a Humbera, ktorý bol v obrane efektívny bude ťažké nahradiť. Naopak by sa mohol uzdraviť Dareus, ktorému zápas nevyšiel a zožal kritiku. Som zvedavý, koho tréneri zapoja do hry vzduchom. Je to ideálna príležitosť pre Zaya Jonesa a veľmi mu držím palce aby sa chytil.