Utkání začne v tuto neděli – 10.září 2017, od 19 hodin SEČ.

Rozhodčím bude R 35 John Hussey s týmem:

U 115 Tony Michalek,
DJ 123 Ed Walker
LJ 107 Ron Marinucci
FJ 86 Jimmy Buchanan
SJ 56 Allen Baynes
BJ 61 Keith Ferguson

Z tábora Buffalo Bills

 

V neděli se uskuteční promoakce – fanoušci obdrží modrý ručník s bílým nápisem: “It Starts with One: One Team, One Focus” a logem Bills, vzpomínkový program s připomínkou 25.výročí památného Comeback Game z Wild Card kola play-off proti Houston Oilers.

Zdravotní stav:

Hráči, kteří nastupují jako starteři na svých pozicích, jsou zdraví a vyléčení. QB Tyrod Taylor je mimo protokol a nastoupí jako QB-starter, celý předchozí týden naplno trénoval.

Také další hráči se vrací po zranění na hřiště. WR Jordan Matthews bude do utkání připraven a lehce naštíplá hrudní kost, tedy zranění, které si způsobil během svého prvního tréninku v Buffalu, by měla být v pořádku.

Nastoupit by měli i další hráči, kteří měli zdravotní problémy: RB LeSean McCoy se potýkal s nachlazením, Marcell Dareus – kyčel, OL Cordy Glenn a S Colt Anderson – oba nespecifikované zrnění nohy, ti všichni naplno trénovali v pátek.

Hrát nebudou: LB Tanner Vallejo (koleno) a DT Jerel Worthy (otřes mozku), netrénovali celý týden. S Worthym se počítalo jako s prvním hráčem v rotaci, jeho roli převezme patrně DL Cedric Thornton.

Klíče k úspěchu:

Pozice Quarterback

Hra quarterbacka Taylora bude extrémně důležitá pro průběh zápasu. Zdravotně by měl být v pořádku. Důležité bude, jak se srovná s ofenzívními plány koordinátora Rich Dennisona. Celkové pojetí útoku z loňského roku, kdy byla ofenzíva poskládána tak, aby ve všech ohledech vyšla vstříc povaze Taylorovy hry, se zásadním způsobem mění. Hráč bude muset zrychlit pohyb v kapse, odkrok od Centra, protože ve hrách hlášených Dennisonem bude mít svůj prostor rozehra z pod O-line. Taylor v loňském roce upřednostňoval rozehru ze shotgunu, což mu dává dostatek místa při rychlém splasknutí kapsy z úderu passrushe a zároveň je dále od o-line, takže ho nestíní hráči o-line v případě, pokud se rozhodne pro rychlo přihrávku vzduchem. Pokud by ale Taylor nemohl pokračovat ve hře, na lavičce je připravený nováček Nathan Peterman, který si v příprave nevedl špatně

Offensive Line

Soupeři stále zůstává v první linii defenzívy velká síla. Obavy panují na obou stranách o-line. Na levé kvůli tomu, že Cordy Glenn nastoupí s přetrvávajícími zdravotními problémy. Na pravé straně G John Miller předčil Vlad Ducasseho a T Jordan Mills  asi udržel odstup od nováčka Dion Dawkinse a zajistil si pozici startera, a to alespoň do návratu T Seantrel Hendersona po otřesu mozku. O-line se může stát snadno nejslabší jednotkou nejen ofenzívy ale také celého týmu. Bills dlouhodobě doplácí na to, že pozice v O-line nejsou ochotni pravidelně doplňovat vysokými picky v draftech, protože pozice nepovažují za tak důležité.

Defenzíva celkově

Nikdo netuší, jak bude hrát obrana ve staronovém systému 4-3. V každém případě je ale v týmu dostatek hráčů, kterým by měl přechod na nový obranný grunt vyhovovat. D-line by měla ukázat velkou sílu a měla by dostat soupeřova quarterbacka pod tlak, LB by měli zůstat v pozici strážců středního pole kvůli tomu, že můžeme očekávat pokusy soupeře o překonání tlaku D-linie hlavně krátkými pasy, běhovou hrou a stranovou rozehrou. Od secondary očekáváme trpělivost, důraz při průniku běhové hry, přesné zastavování a občas, hlavně v pozdějším stádiu hry, letmý úder blitzem.

Z tábora New York Jets

 

Zdravotní stav: 

Určitě nenastoupí TE Jordan Leggett a také S Rontez Miles. Miles je pro tým důležitý pro svůj důraz ve spectýmu.

Ostatní hráči, kteří mají zdravotní problémy, by do zápasu ale nastoupit měli: T Kelvin Beachum (koleno), G James Carpenter (rameno), CB Morris Claiborne (rameno), RB Matt Forte (koleno), WR Chad Hansen (rameno), T Ben Ijalana (koleno), LB Jordan Jenkins (lýtko), DE Claude Pelon (oko), QB Bryce Petty (koleno), RB Bilal Powell (žebra), TE Eric Tomlinson (otřes mozku) a DE Leonard Williams (zápěstí).

Předchozí zápasy:

Jets si připsali 2 výhry (nad Tennessee a Philadelphií) a 2 prohry (s NYG a Detroitem). Ve všech utkáních byla jejich ofenzíva tragická, defenzíva solidní a výkon spectýmu nešlo zařadit.

Stav v týmu:

Tým najel do módu plné přestavby a je to veřejné tajemství pro miliaru fanoušků NFL po celém světě. Odešli zkušení hráči jako Eric Decker, Brandon Marshall, Darrelle Revis, Nick Mangold, Ryan Clady a David Harris, jiní zkušení hráči ale ještě v týmu zůstali. Quarterback Josh McCown bude patrně startovat, nebezpečný Matt Forte bude jeho hlavním cílem pro pasovou i běhovou hru, nastoupí protřelý DT Steve McLendon, aby posílil rotaci. V ofenzívě se otočí zkušený WR Jeremy Kerley, takže mimořádný talent ze třetího kola draftu ArDarius Stewart v boji nezůstane sám.

Kouč Todd Bowles rozehrává hodně nebezpečnou hru a bude zajímavé sledovat jeho trenérský osud. Na přestavbě týmu je bezpochyby s majiteli a vedením týmu domluvený, ale totální neúspěch, především v obraně, by mu mohl i tak zlomit vaz.

Těsně před začátkem sezóny odešla výrazná opora defenzívy DT Sheldon Richardson. Jets ale zůstávají nebezpeční. Leonard Williams se nyní může stát úplně nejlepším hráčem týmu, těsně na paty by mu měl šlapat vynikající Muhammad Wilkerson, který si ale neodpustil herní výpadky v předchozí sezóně.

V ofenzívě to bude skřípat. Příjemným překvapením může být WR1 Robby Anderson. Matt Forte stárne, ale asi by měl stále uhájit pozici prvního running backa před Bilal Powellem. Logicky ale tým nemůže mít velké ambice, pokud se spoléhá na quarterbacky, které má momentálně k dispozici: Josh McCown, Bryce Petty a Christian Hackenberg.

Power ranking: 

Jets jsou zpravidla ve všech typech žebříčků na posledním (32.) místě. Odborníci dávají týmu 1% pravděpodobnosti, že postoupí do bojů play-off. Bills se pohybují kolem 26.místa.

Predikce výsledku:

Pravděpodobnost výhry: Buffalo Bills 75,2 %, NY Jets 24,6 %, remíza 0,2 %

Na CBS se všichni odborníci shodli, že vyhrají Bills, hlasování čtenářů dopadlo následovně: Bills 92 %, NY Jets 8%. Pete Prisco tipuje výhru Bills 23-17.

Na ESPN všichni odborníci tipují výhru Bills.

Na NFL.com tipuje Elliot Harrison výhru Bills 17-14.

Můj odpovědný tip:

Bills vyhrají.