New Orleans Saints jsou letošním posledním soupeřem Buffalo Bills ze čtyř týmů jižní divize národní konference. V 10. Weeku přijedou „Svatí“ do Buffala a pokusí se jako první tým této sezóny v západním New Yorku uspět. V bojích se zástupci NFC South si zatím Buffalo vede dobře. Prohráli sice s Carolina Panthers, ale pak porazili v Atlantě Falcons a obrátili ve svůj prospěch domácí zápas s Tampa Bay Buccaneers.

Oba týmy potřebují vyhrát. Saints jsou na čele své divize se zápasovou bilancí 6-2, když nezaváhali v posledních šesti utkáních. Dotírají na ně ale jejich rivalové Panthers, kteří si také vedou výborně (6-3) a z boje o postup nelze ještě stále vyloučit ani loňské SB finalisty Atlanta Falcons (4-4).
Bills mají za sebou nepovedené utkání proti NY Jets z Week 9 TNF a logicky také tři dny odpočinku a přípravy navíc. Zápas proti Saints sice není tak důležitý jako ten příští proti konferenčnímu rivalovi Los Angeles Chargers, ale výhra by se do konečného účtování počítala jako každá jiná a především uvidíme, zda byl kolaps defenzívy přechodným jevem jednoho nepodařeného večera. Bills mají nyní bilanci 5-3, v divizi jsou na druhém místě za Patriots (6-2) a čeká je extrémně obtížná série zápasů s týmy, které mají ve svých řadách prvotřídní quarterbacky (Brees – Rivers – Smith – Brady).

Utkání začne tuto neděli, 12.11.2017, v 19 hodin našeho (SEČ) času.

Zápas můžete sledovat také v přímém přenosu na TV Sport 2 (s komentářem pánů Hamzy a Křížka).

Hrát se bude na stadiónu New Era Field, Orchard Park, Buffalo, WNY.

Rozhodčím bude R 77 Terry McAulay s týmem:
U 54 Steve Woods
DJ 91 Jerry Bergman
LJ 101 Carl Johnson
FJ 72 Michael Banks
SJ 120 Jonah Monroe
BJ 39 Rich Martinez
Replay: Earnie Frantz

Před začátkem této sezóny NFL by asi jen těžko někdo očekával, že souboj mezi týmy Buffalo Bills a New Orleans Saints bude mít v 10 weeku nějaký extra náboj. Všeobecně se mělo za to, že v této pokročilé části základní části už budou shodně oba týmy za hranou boje o postup do play-off a spíše se budou věnovat úvahám o své pozici na roštu draftu 2018. Jak ošemetné jsou předsezónní úvahy nejen nás fanoušků, ale také NFL odborníků, o tom nás přesvědčuje právě důležitost nadcházejícího souboje týmů Bills a Saints.

Ani jeden z týmů nepatřil k aspirantům na postup. Saints dohráli poslední tři sezóny se skóre 7-9 a pokaždé jim uniklo play-off. Bills se nedostali do nadstavbové části soutěže nepřetržitě dlouhých 17 let a jsou jediným profesionální týmem v USA, který se neprobojoval do play-off v novém tisíciletí. Nedělní zápas může hodně napomoci vítěznému týmu v úvahách o postupu.

Proti sobě stojí dva týmy, které mají slušné sérii výher a jen jedna série bude po neděli nepřerušena. Saint vyhráli v posledních 6 zápasech a díky této sérii aktuálně kralují v NFC South, Bills oproti tomu odehráli čtyři domácí zápasy a svůj stadión proměnili v nedobytnou pevnost. Kromě toho Bills přináleží k pouhým šesti týmům v americké konferenci, které mají plusovou zápasovou bilanci. Zápas tedy přitahuje velkou pozornost. Jeden tým si slušně polepší a druhý tým podstatně pohorší.

„Je samozřejmě lepší mít v téhle fázi sezóny skóre 6-2, než na jaké jsme byli zvyklí v minulých třech letech,“ říká quarterback Saints Drew Brees, „líbí se mi soutěživost a bojovnost, kterou chlapci v týmu nepřetržitě udržují a také jak je prostředí vzájemné motivace nutí se zlepšovat. Já sám dávám přednost rutině a maximálnímu soustředění na práci, ale musím říct, že po utkáních polevím v napětí a přidám se k oslavám, protože je skvělé vidět, jakou radost chlapci mají z výher a jak se z nich těší. Je báječné se vracet z cest letadlem po výhře a přidat se k oslavě se spoluhráči. Doufám, že tyhle pocity budeme prožívat i nadále.“
Drew Brees v 8 dosavadních utkáních zkompletoval 71,6 % pasů pro průměrný zisk 276,8 yardů, celkem 13 touchdownů a 4 intercepce.

Saints momentálně mají svou nejdelší vítěznou sérii zápasů od sezóny 2011 a to nejen díky dlouhodobě skvělé ofenzívě, ale také díky výborným výkonům mladé defenzívy.
Tým prošel rozsáhlými změnami, nejen hráčskými, ale také těch, které se týkají herního stylu. Drew Brees nemusí nyní v ofenzívě řešit vše pasovou hrou (podíl pokusů o pas klesl z loňských 42,1 na letošních 34,4). To vše můžeme přičítat změně herního stylu, který byl reakcí na loňské úspěchy divizního rivala tým Atlanta Falcons. Ti vsadili v defenzívě na menší rychlejší hráče. Saints se tedy zaměřili na zlepšení běhové hry, na zvýšení její agresivity a pochopitelně na růst objemu. S Falcons ještě letos nehráli, ale vybalancování ofenzívy přineslo mnoho pozitivního již nyní. Ofenzíva v minulém roce přišla za stejné období o 24 držení míče zatímco letos jen o 9. Do tohoto počtu patří 4 intercepce D.Breese (loni jich za celou sezónu naházel 15). Na běhové hře jako primárním základu ofenzívy klade velký důraz kouč Sean Payton.

„Ano, pokud porovnáme tuto sezónu s loňskou, musím souhlasit, že jsme běhovou hru hodně posílili a vylepšili,“ říká kouč Sean Payton, „nejde jen o rush, když je tým ve vedení o dvě držení míče a chce tlačit čas směrem dolů, jsme schopni hrát po zemi i během drivů na body. Občas slyším, že bychom měli prostě běhat třicetkrát za zápas a to samo o sobě přinese vybalancování ofenzívy a výhru, ale to není ta správná metoda, která vede k úspěchu. Úspěšná ofenzíva stojí na základech práce, kterou jste vykonali v minulosti a jen jste něco přidali a vylepšili to.“

Bills se vrací do domácího prostředí po příšerném výkonu proti NY Jets s vědomím toho, že v domácím prostředí jsou silní a ještě mají k dispozici tři odpočinkové dny navíc. Kouč Sean McDermott také doufá, že bude moci postavit novou posilu ofenzívy – vysokého wide receivera Kelvin Benjamina, kterého vedení vytrejdovalo od Panthers.
Benjamin se učí billský ofenzívní systém a musí se časově i prostorově sladit s quarterbackem Tyrod Taylorem, ale je vysokým cílem a také zná dobře hráče Saints, se kterými se pochopitelně potkával dvakrát do roka. Kouč McDermott říká: „Vypadá to, že bude připraven nastoupit, odvedl kus dobré práce v přípravě.“
Taylor řekl na adresu Benjamina: „Když si prohlédnete hry, které během své kariéry předvedl, uvidíte, že spoustu míčů musel vybojovat v soubojích. Probrali jsme všechno tak, abychom byli stejně naladěni. Dejte mu šanci a bude to jeho míč a nebo ničí míč.“
Do sestavy Bills by se měli vrátit: cornerback EJ Gaines a tight end Charles Clay (další vysoký a už prověřený cíl, navíc výborný blokař). Ovšem Cordy Glenn má přetrvávající bolesti kotníku a chodidla. Wide receiver Zay Jones hrát nebude kvůli zranění kotníku.
Ve středu Saints neměli v tréninkovém procesu safetyho Kenny Vaccara, laborujícího s tříslem a levého tackla Terron Armsteada. Po několika týdnech se do tréninku ale zapojil levý guard Larry Warford (břicho). S omezeními trénoval WR Michael Thomas, který vede statistiky Saints s 50 catchi pro 545 yardů. Trénoval také DE Alex Okafor (kotník).

 

 

Z tábora Buffalo Bills

Marodka:

Nenastoupí:
LT Cordy Glenn  – chodidlo/kotník
WR Zay Jones  –  kotník

S otazníkem:
TE Charles Clay – koleno
CB E.J. Gaines – šlachy
OT Seantrel Henderson – záda

Klíče k výhře

1) Big Plays. Nastává těžké období, ve kterém budou proti Bills nastupovat týmy s top quarterbacky. Drew Brees je prvním z nich. Bills ale musí navázat na kvalitní výkony z domácího prostředí. S kvalitním quarterbackem už měli Bills co do činění, když si poradili v Atlantě s Matt Ryanem.
Teď ale naráží na tým, který je opravdu v laufu, vždyť pokud připočteme k ofenzívě i výkony dvou ostatních složek týmu, Saints v letošní sezóně předvedli již 41 her delších než 20 yardů a to je nejvíce v lize. Nejdůležitějším klíčem k výhře tedy je – nedopustit, aby se hráči Saints vytrhli kontrole.

2) Běhová hra. Rozhodne na obou stranách. Bills se na ni budou spoléhat a pasová hra bude podpůrná, u soupeře tomu bude přesně naopak. Běhovou hru mají Bills v domácím prostředí nadrcenou a je druhou nejlepší v celé lize (151 yardů), opět se budou spoléhat na L.McCoye, ale své si bude muset uběhat také T.Taylor. Obrana Saints povolila v zápasech venku průměrně 125 yardů, což je 26.místo v lize. Obrana Saints má také občas zatmění: klekla v 9 běhových hrách pro ztrátu 20+ yardů a ve třech 40+ yardů. L.McCoy je odpočinutý, dejte mu míč do ruky nejméně 20x.
Na druhé straně bude potřeba číst předávku na running backa Alvin Kamaru, který je také slot receiverem a momentálně vede celou ligu v průměru 6 získaných yardů na běh. 25% Kamarových běhů měří více než 10 yardů, což je opět nejlepší výkon v lize.

3) Pasová hra T.Taylora. O Breese nemá starost, ten si své odhází a letos má vzácně vyrovnanou bilancí pasových her s chycením a ziskem přes 6 yardů a s přihrávkou doběhu s průměrem přes 6 YAC, což jsou úžasná čísla. Taylor si lépe počíná mimo kapsu, pokud by v ní měl zůstávat, předpokládá to významné zlepšení práce o-line, která byla v utkání proti NY Jets plonková. Taylor se nesmí obávat jít na polovině Saints do rizika a pokusit se házet do soubojů na své receivery. Slot receivera bude hrát primárně J.Matthews, tam riskovat nemusí, ale D.Thompson vlevo a K.Benjamin vpravo mají všechny předpoklady pro úspěch v soubojích o míč (souboj Benjamin vs Lattimore bude zajímavý).

4) Penalty.

5) Herní plán defenzívy. Obrana musí hrát svou hru. Od passrushe si slibujeme, že bude dělat svou práci a přesnost tacklování se musí zvýšit. To platí především pokud se k míči dostane Kamara, který je nejen prvním running backem týmu, ale je také druhým nejoblíbenějším pasovým cílem Breese.

 

 

Z tábora New Orleans Saints

Marodka

Nenastoupí:
S Kenny Vaccaro – tříslo

S otazníkem:
G Larry Warford – břicho
T Terron Armstead – hrudník

Saints hrají nyní ve velké pohodě.

Výsledky dosavadních utkání:

@ Vikings L 29-19
vs Patriots L 36-20
@ Panthers W 34-13
vs Dolphins W 20-0
vs Lions W 52-38
@ Packers W 26-17
vs Bears W 20-12
vs Buccaneers W 30-10

Skórované body na utkání: 27,6 (6.místo)
Touchdowny na utkání: 3,1 (5.místo)
Získané yardy na utkání: 392,5  (2.místo)

Povolené body na utkání: 19,4 (10.místo)
Povolené yardy na utkání: 326,6 (15.místo)

Turnover margin: + 0,4 (9.-12.místo)
Povolené 1.downy z penalt: 1,0 (1.místo)

Embed from Getty Images

Tipy na výsledek

CBS Sports – Pete Prisco a Ryan Wilson jako vždy tipují proti Bills. Ostatní pro Bills. Hlasující se překvapivě přiklání spíše k výhře Bills (Bills 52%).
Pete Prisco tipuje: Saints 23, Bills 20.
„Saints vyhráli šest utkání v řadě díky své obraně a to je dobré znamení pro tým, který se chystá k venkovnímu zápasu. Buffalo hrálo hrozně v posledním utkání a myslím, že neworleanská defenzíva přehraje billský útok. Saints vyhrají sedmý zápas v řadě.“

ESPN – všichni tipují výhru Saints kromě kromě Graziana a Winga. V pickcentru je na výhru tento poměr: Saints 55,7%,  Bills 43,9%, remíza 0,4 %

NFL.com – Elliot Harrison tipuje výhru Bills:
Saints 21, Bills 23
s komentářem: „Tipovat tohle utkání je nesnadná věc, oba týmy slaví v sezóně více úspěchů, než jim bylo přisuzováno. Saints jsou 6-2 a Bills 5-3. Obě obrany jsou v top desítce NFL v povolených bodech. Obrany to rozhodnou – a turnovery. Tyrod Taylor často míč neztrácí. Drew Brees také ne, kromě dvou zápasů bezprostředně po sobě, kdy v obou případech daroval pár intercepcí. Čili nepočítám s tím, že by se týmy tlačili do ofenzívy vzduchem. Vidím prostor pro Shadyho a také pro Alvin Kamara.“

Můj odpovědný tip:

Může se stát cokoliv. Saints jsou ale mírným favoritem. Bills hrají doma, měli 3 dny odpočinku navíc. Saints hrají ve velké pohodě. Sebevědomí Bills utrpělo při drtivé prohře s Jets. Obrana Saints se té billské prakticky vyrovná. Ofenzíva Saints je lepší než billská. Saints hrají disciplinovaněji. Bills nechybují oproti svým soupeřům ve hře spectýmů. Saints jsou schopni vyprodukovat větší počet big plays – v ofenzívě, jenže také v defenzívě. Saints hrají domácí utkání v hale, v Buffalu bude klendra. Drew Brees je top quarterback, Tyrod Taylor patří k nejmobilnějším qb v lize.

To vše mi dává tento výsledek: Saints 31, Bills 26

 NAJVÄČŠÍ POSUN     10 TEXANS   9 CARDINALS

Pete Prisco zaradil Bills na 12. miesto. Tragický výkon proti Jets nám teda príliš neublížil a Jets tiež pomohol iba o dve miesta nahor. Myslím, že patria vyššie. Naopak ryby idú ku dnu, kam patria. Najbližší súper z New Orleanse je už na piatej pozícií a sú jedným z najväčších prekvapení ligy. V tomto smere ale kraľujú Rams, s ktorými takmer nikto nepočítal. Do konca sezóny je však ešte ďaleko, Packers, Texans, ale aj Chiefs sú dostatočným varovaním.
RK
TEAMS
N/D
bilance
1

Eagles

V ďalšom mesiaci prichádza oveľa ťažšia časť rozpisu. S príchodom Decembra sa o nich dozvieme oveľa viac. 8-1-0
2

Patriots

Po pauze prichádzajú na zápas v Denveri, čo je pre Patriots vždy výzva. A Broncos sú zúfalí. 6-2-0
3

Steelers

Z prestávky sa vracajú ako jeden z najkompletnejších tímov ligy. Divízia je v podstate ich, ale druhá polovica bude o nasadení z 1. miesta. 6-2-0
4

Rams

Už nie sú iba dobrým príbehom. Sú plnohodnotným uchádzačom o play-off. A možno aj viac. 1 6-2-0
5

Saints

Pokračujú v zlepšovaní defenzívy, čo je dobrým znamením. Ďalší týždeň v Buffale musia byť opatrní. 2 6-2-0
6

Vikings

Po prestávke ovládajú divíziu, napriek všetkým zraneniam. Čaká ich ťažký súboj vonku vo Washingtone s Redskins. 2 6-2-0
7

Cowboys

Po troch výhrach v rade, valcujú. Teraz musia hádať kedy/či bude Ezekiel Eliott suspendovaný. 4 5-3-0
8

Chiefs

Stratili tri z posledných štyroch a po rýchlom štarte padli na 5-3. Obrana skrátka nie je taká dobrá, ako sa čakalo. 4 6-3-0
9

Panthers

Po návrate Cama Newtona do pozície tvorcu hry zdolali Falcons a sú zrovnaní na čele divízie. V pondelok majú doma Miami. 4 6-3-0
10

Seahawks

Prehra s Redskins je výraznou červenou vlajkou pre tím, ktorý vyzeral, že sa rozbieha vo veľkom štýle. Teraz musia napraviť chyby pri krátkom týždni v Arizone. 4 5-3-0
11

Jaguars

Stávajú sa jedným zo silnejších tímov ligy. Defenzíva je pôsobivá, ale zlepšená hra Blakea Bortlesa môže byť dôvodom, pre ktorým uhrajú play-off. 1 5-3-0
12

Bills

Po prehre s Jets prichádza ťažký domáci zápas proti Saints. Musia vrátiť obranu späť do správnych koľají. 3 5-3-0
13

Falcons

V útoku stále nevyzerajú dobre, pozrite na upustené lopty Julia Jonesa proti Panthers, a teraz ich čaká vo forma hrajúci Dallas. Povedzme si len, že prehru si nemôžu dovoliť. 3 4-4-0
14

Titans

So slepšeným výkonom obrany porazili Ravens. Teraz majú doma Bengals, ich ofenzíva sa trápi, takže Titans by mali vidieť zlepšený prejav defenzívy. 2 5-3-0
15

Redskins

Víťazstvo v Seattli bolo pôsobivé, keď zvážime všetky tie zranenia v ofenzívnej línii. Vlastne, mohla to byť záchrana sezóny. 4 4-4-0
16

Lions

Prerušili šnúru troch prehier svojim najlepším výkonom roka proti Packers v pondelok v noci. Možno ich to na zbytok cesty nakopne. 5 4-4-0
17

Ravens

Jednoducho nerobia dosť v ofenzíve, čo je dôvodom, že keď nadíde čas play-off, budú sedieť doma. Zranenia tento tým veľmi ovplyvnili. 3 4-5-0
18

Cardinals

Proti 49ers vyhrali bez Carsona Palmera a teraz majú pred sebou náročný súboj vo štvrtok so Seahawks. Zvládne Adrian Peterson veľkú záťaž, po tom čo mal proti 49ers 37 lôpt? 9 4-4-0
19

Chargers

Po oddychu idú na dlhý výlet proti Jaguars do Jacksonvillu. Ak sa chcú pretlačiť do boja o play-off, musia zvíťaziť. 3 3-5-0
20

Raiders

JIdú si odpočinúť po kritickej výhre vonku nad Dolphins. Po tom sú tu Patriots v Mexiku. 4 4-5-0
21

Packers

Zisťujú, aký je život bez Aarona Rodgersa, a nie je to dobré. Upadajú rýchlo. 3 4-4-0
22

Dolphins

Ak chcú mať nejakú nádej na play-off, musia v Caroline ďalší týždeň vyhrať. Aspoň ofenzíva ukázala nejaký život proti Raiders. 7 4-4-0
23

Broncos

Úbohá hra rozohrávača má vplyv na zbytok tímu. Tá dominantná obrana nebola tak dominantná proti Eagles. 3 3-5-0
24

Jets

Todd Bowles urobil kus dobrej práce, keď dostal tento tím na 4-5 pôsobivým víťazstvom vo štvrtok nad Bufallom. Nebudú ľahkým sústom pre žiadneho súpera po zbytok sezóny. 2 4-5-0
25

Bengals

V podstate hrajú o budúci rok, čo znamená, že čoskoro asi prídu zmeny. Nadchádza koniec Marvina Lewisa? 2 3-5-0
26

Colts

Andrew Luck môže byť preč celú sezónu, ale sú tu mladý hráči, ktorí ukazujú, že sa nich dá stavať budúcnosť. To je vždy dobré. 3 3-6-0
27

Texans

Po toľkých zraneniach, tento tím zákonite nemôže byť dobrý. Majú všetky typy problémov. 10 3-5-0
28

Bears

Po prestávke prichádzajú na domáci zápas proti Packers. Zbytok tejto sezóny je o vývoji Mitchella Trubiskeho. 3 3-5-0
29

Buccaneers

Sezóna, ktorá začala tak sľubne sa rozpadá. A teraz Jameis Winston vynechá nejaký čas pre zranenie ramena. Sú to zlé časy pre Tampu. 1 2-6-0
30

Giants

Tento tím pôsobí, ako by trénera Bena McAdooa odpísal. Vlastníci z toho nemôžu mať radosť. 1-7-0
31

49ers

Čím skôr dostanú Jimmyho Garoppola na ihrisko, tým lepší budú. Tento týždeň majú hrateľný zápas doma s Giants. 0-9-0
32

Browns

Všetko čo urobili počas voľného kola bolo zbabranie prestupu AJ McCarrona pre problémy s papiermi. Jednoducho nedokážu nič urobiť dobre. 0-8-0