Jedenáctý week letošní NFL bude z pohledu buffalského fanouška opravdu velice zajímavý. Bills zajíždí ke svému desátému utkání do Carsonu, aby se utkali s konferenčním rivalem týmem Los Angeles Chargers. Buffalo zatím nadále setrvává na postupové šesté příčce americké konference se zápasovou bilancí 5-4. Jejich soupeři jsou právě nyní výsledkově méně úspěšní, v těžké západní divizi se dělí při skóre 3-6 s Denver Broncos o třetí příčku za úspěšnými Chiefs (6-3) a letos zatím mírně podprůměrnými Raiders (4-5). Bills venku tři utkání prohráli a jen jednou zvítězili. Výhodu domácího prostředí ale nevyužívají Chargers často, mají v Carsonu bilanci také 1-3.

Bedlivě budou sledovat zápas billští fanoušci z mnoha důvodů. Po dvou zápasech, ve kterých totálně vyhořela defenzíva Bills, bude zajímavé, jaký plán připraví trenéři proti ofenzívě vedené Philip Riversem, kterému se většinou proti Bills daří. Ještě zajímavější bude sledovat, jak si povede nově jmenovaný startující quarterback týmu Bills, nováček z 5.kola letošního draftu, Nate Peterman.

Nováčkové na pozici quarterback to v NFL nemají snadné při úvodních zápasech svých kariér. V posledních dvou sezónách mají QB-rookies bilanci 3 výhry a 8 proher a v cizím prostředí se podařilo vyhrát pouze D.Watsonovi. Kouč McDermott se rozhodl zariskovat, oživit skomírající ofenzívu a hodit Petermana do epicentra postupových bojů. Neznáme výsledek a nevíme, jak bude vypadat výkon Petermana, snadné to ale mít nebude. A pokud propadne, nebude to mít snadné ani McDermott při obhajobě riskantního kroku. A nebudeme to mít jednoduché ani my fanoušci, protože budememe opět v komunitě fanoušků NFL považováni za podivíny se sklony k šílenství.

Utkání začne tuto neděli, 19.11.2017, v 22,05 hodin našeho (SEČ) času.

Hrát se bude na stadiónu StubHub Center (kapacita 30.000), Carson, California

Rozhodčím bude  R 132 John Parry s týmem: 

U 131 Mark Pellis
DJ 90 Mike Spanier
LJ 45 Jeff Seeman
FJ 118 David Meslow
SJ 7 Keith Washington
BJ 46 Perry Paganelli
Replay: Jimmy Oldham

 

Z tábora Buffalo Bills

Marodka

Nenastoupí
OT Cordy Glenn – kotník, noha
G John Miller – kotník
FB Mike Tolbert – šlacha

S otazníkem
WR Jordan Matthews – koleno
TE Charles Clay – koleno
DE Jerry Hughes – holeň

Klíče k úspěchu

Klíče jsou dohromady tři a jsou prakticky na stejné úrovni důležitosti, ale srovnal jsem je podle toho, jak by je na svých stránkách srovnala pod sebou současná média (tedy dejme tomu podle mediální přitažlivosti a propíratelnosti).

Quarterback

Bills v průběhu týdne ústy hlavního kouče oznámili změnu na pozici startujícího quarterbacka. Místo Tyrod Taylora nastoupí v neděli NFL-nováček Nate Peterman. Jedná se o zajímavý tah trenérů, kteří v rozehrané sezóně, v postupové pozici do play-off, v situaci (zdánlivě bojují pouze s Baltimore Ravens, případně s Miami Dolphins), kdy se pohybují v reálných číslech postupové matematiky (nejen té, do níž musíte zapojit pokročilé znalosti kombinatoriky a na kterou jsme zvyklí každý rok), při průběžné zápasové bilanci 5-4 – odvolávají z pozice startujícího quarterbacka kapitána týmu, zkušeného a z hlediska hodnocení i úspěšného lídra a nahrazují ho nováčekem, výběrem z páteho kola letošního draftu. Když to po sobě přečtu, zní to jako šílenství. Tak je to i prezentováno napříč NFL. Pojďme nyní šílenství předefinovat na prosté slovní spojení: „odvážný krok“, což mnohem lépe vystihuje stav.

Důležitost: Vždy slyšíme od kouče McDermotta stejnou mantru: qb-problém? Inu, řešíme 1/63 problému Bills. Ano, to je pravda, Peterman je pouhou 1/63-nou Bills. Je ovšem také 1/53 letošního týmu. Byl pokaždé aktivním hráčem, takže hovoříme logicky o 1/48. Nyní bude tedy starterem, takže řeč je přinejmenším o 1/22 problému Bills. Bude lídrem ofenzívy takže už se dostáváme na 1/11. A protože bude v utkání zastávat pozici nejdůležitější ve fotbalu, tedy pozici quarterbacka, nebojím se v úvaze pokročit a prostě problém vyčíslit takto: Peterman je 1/1 problému Bills k aktuálnímu vyřešení. Pokud tedy mluvíme o důležitosti kauzy Peterman, zapomeňme na slova koučů a uvědomme si jedno: je to výbušné a extrémně důležité téma – herně, fanouškovsky, obecně mediálně.

Časování: Nemůže být pro Petermana lepší. Nemohl očekávat, že by mohl být vyzkoušen v utkání, ve kterém o nic nejde. Použiji srovnání, které jsem četl v Democrat´n´Chronicle, ale v češtině možná nevyzní tak výstižně. Peterman dokázal, že je psem, který se umí prosadit ve smečce, umí se rvát. McDermott je přesvědčen, že jde o bojové plemeno a pouští ho do jámy. Jestli je ale jen psem, který se umí rvát, či je zástupcem bojové rasy, to se dozvíme až bude v jámě. Tím chci říct, že nikdo nevíme, jak si Peterman povede. Nevíme to nejen my, ale neví to ani nikdo z expertů NFL, kteří jsou jako vždy nejchytřejší pod sluncem a pro Buffalo mají pouze slova hlubokého despektu. O hráči ví nejvíce trenéři a lidé, kteří se pohybují kolem hráče v době tréninku. Rozhodně je potřeba, aby byl vyzkoušen v ostrém boji jámy, a k tomu nedochází v utkáních na konci sezóny, kdy o nic nejde.
Je dobře, že Peterman nenastoupí před domácím publikem, což by pro něho mohlo být svazující. Zdánlivě to vypadá tak, že v cizím prostředí by na něho mohli domácí fanoušci vytvořit velký tlak, ale v Carsonu se to nestane. Stadión je malý, nebude vyprodaný, v nadsázce – podstatnou část publika budou tvořit děti Philipa Riverse (má jich 8, na paty mu šlape z qb jen Ryan Patrick, který jich má 5). Mnohem složitější by pro Petermana byl debut například na horké půdě kansasského Arrowheadu.
Ve prospěch Petermana hovoří nyní také to, že v posledním utkání Bills mohl být srovnáván s Taylorem, kterému se utkání (stejně jako celé ofenzívě a celému týmu) nevydařilo. Příchod Petermana byl příjemným osvěžením a nejen fanoušci, ale také trenéři a jistě i spoluhráči si to uchovali v mysli. U fanoušků tohle funguje asi jako vzpomínky ženy na sex: vždy si pamatuje jen ten poslední. Stokrát jste byli skvělí, ale včera se to nepovedlo? Máte problém. Taylorovi se dvě poslední utkání nevyvedla, má tedy zmíněný problém. Peterman se jeví jako ozdravná medicína, možná je sice jen placebo, ale když se aplikuje – v nejlepším případě zabere v nejhorším nezabije. Použití Taylora se jeví jako smíření se s pomalou smrtí.
Z herního hlediska je načasování také správné. Peterman se rychle zbavuje míče, čímž by teoreticky mohl otupit drtivý pass-rush Chargers. Navíc, obrana soupeře by mohla být prostupná pro běhovou hru Bills a to by mohlo mladému quarterbackovi v nouzi posloužit jako účinná zbraň, pokud bude důsledně nebezpečný ve hře pasové.
Důležitá bude i podpora spoluhráčů. Dotázaní hráči se vesměs snaží vysmeknout z povinnosti situaci jakkoliv komentovat. Pochopitelně nechtějí shodit kapitána Taylora a vyhýbají se přímé odpovědi. Podobné zábrany ale nemají všichni hráči. Obránci a hlavně pak ti výřeční se už ozvali, a to i přes jistě přísné zákazy od vedení klubu. Je logické, že obrana si úpěnlivě žádá změnu. Jakoukoliv. Taylor v posledním utkání vlastní defenzívě podrazil nohy a byl jejím největším soupeřem, ani v minulých zápasech ale nebyl schopen vyinkasovat bodové zisky z turnoverů, které vygenerovala defenzíva Bills. Podpory se mladému quarterbackovi dostane určitě i od o-line Bills. Jak uvažuje hráč o-line? Tak, že plní úkol, na kterém se domluví s quarterbackem a ostatními hráči. Pokud ale quarterback najednou zvolí běhovou hru místo přihrávky, nebo předrží míč, vyběhne proti domluvě z kapsy, či udělá jinou lotrovinu proti callu, hráči o-line jsou za blbce, kteří nejsou schopni dostát své práci a takové hra rychle vyčerpává energii z jejich silového rezervoáru. Peterman může od o-line očekávat maximální podporu.

Strategie změny: Za změnou je patrně vysledovatelná i strategie herní pro tento konkrétní zápas. Chargers disponují velice nebezpečným rushem na quarterbacka, který je nyní hodnocen jako druhý nejvýkonnější v lize. Od quarterbacka se tedy požaduje, aby rychle řešil situaci, protože při odkroku 5 či 7 může být již pozdě. O předržení míče pro play-action ani nemluvě. Herní varianta pod centrem 3-odhoz, nebo shotgun rychle s míčem pryč se jeví jako zdánlivě schůdné. Peterman je typickým představitelem odrůdy quarterbacka, které říkáme pocket-passer, je spojován herně s west coast stylem, který je také protěžován ofenzívním koordinátorem Rick Dennisonem. Kouč a hráč jsou v tomto případě v symbiotickém vztahu. Peterman sice není o mnoho vyšší než Taylor, ale míč odhazuje mnohem rychleji a z mnohem vyššího bodu. Taylor sice vyniká schopností unikat z tlaku obránců, ale upřímně, Houdini už z něj určitě nebude a pokud by v neděli nastoupil on, dočkali bychom se možná rekordu v počtu sacků. Oproti tomu je Peterman sice označován jako quarterback z kapsy, ale tím úplně opomíjíme jeho vynikající mobilitu. Pokud je potřeba, umí Peterman předvést výbornou schopnost úniku (escape-ability) či qb-draw s požadovanou délkou a bezpečným slidem.
Podstatnou součástí strategie změny je i skutečnost, že koučem Chargers je Anthony Lynn, který zná všechna slabá místa Taylora ze svého působení v Bills a jak se říká v Buffalu: „dobře ví, jak si Taylor váže tkaničky“. Použití Petermana mu znesnadní přípravu na utkání, pochopitelně ale jen do té míry, že bude muset herní strategii postavit proti NFL-nováčkovi (což je asi sen každého kouče v NFL).
Podstatné je pak úspěšné zapojení běhové hry do ofenzívy. Jak víme, bez kvalitní pasové hry nefunguje ani hra běhová (no, existují výjimky, namátkou Saints@Bills, když výkon obrany vypadá jako revolta proti vlastní ofenzívě). Hrozba Petermanových pasů by měla odlehčit box protiběhové defenzívy. Nenastoupí fullback Mike Tolbert coby záloha pro LeSean McCoye, jeho místo zaujme rychlejší a výbušnější running back Travaris Cadet. Pro krátké go-for-it bude k dispozici fullback Patrick DiMarco.
My se můžeme vyhnout všem predikcím ohledně výkonu a výsledku Petermana, ale nemůžeme se vyhnout predikci výsledku, který by zaznamenal v utkání Taylor, protože ho dobře známe a víme, jak by utkání probíhalo.
Taylor letos odehrál slušné zápasy a také slabší. To víme a je to jen další důkaz nepopiratelné kolísavosti jeho výkonů. Taylor byl součástí neúspěchu týmu v utkání proti Panthers, kdy obrana udržela Newtonovu smečku na 9 bodech. Taylorem vedená ofenzíva totálně vyhořela v utkání proti Bengals, kdy si počínala hodně bezradně. Taylor zklamal i v utkání proti Falcons, kdy výhra stála na bodech získaných defenzívou a spectýmem. O posledních dvou zápasech nemůžeme mluvit jinak než jako o naprostých selháních ofenzívy vedené Taylorem. Z diskuzí mezi Taylorem a Dennisonem, plných rozmáchlých gest rukou a naštvaných a dotčených pohledů, které jsme měli možnost vidět, si můžeme domyslet, že Taylor nebyl schopen plnit ofenzívní záměry her diktovaných koordinátorem. Víme s jistotou téměř stoprocentní, že by Bills utkání proti Chargers prohráli, pokud by quarterbackem byl Taylor. Vždyť obránci Jets a Saints už se aktivně pochlubili na sociálních sítích, že postavit účinnou taktiku proti ofenzívě Bills bylo velice snadné. Prostě stačilo donutit Taylora aby byl quarterbackem. Tímto byla ofenzíva naprosto znefunkčněna. Od toho se můžeme s klidem odpíchnout. Nováček Peterman patrně také prohraje, ale dává týmu větší šanci o výhru zabojovat.

Perspektiva změny: Pro spoustu billských fanoušků je tento předmět středobodem úvah. Bills staví Petermana z toho důvodu, aby si ho vyzkoušeli a zjistili, zda pro tým může být a) výhledově franchise quarterbackem, b) starter-quarterback alternativou, c) úkrokem v procesu hledání.
Bills potřebují mít v této věci jasno, protože na základě této úvahy nasměrují své snažení v draftu příštího roku.
Je toto nosná myšlenka změny? Ale samozřejmě. Jistě. Pochopitelně. To dá rozum. Nade vší pochybnost.
Přece o to významnější a pozitivnější krok tato změna Bills poskytuje!
Pokud někdo řekne, že pouze herní hledisko je rozhodující, nemá pravdu.
Pokud někdo řekne, že pouze hledisko evaluace Petermana je klíčové, nemá pravdu.
Obě hlediska jsou velice důležitá, předmětem diskuze (kterou ale nepřipouštím, protože logicky nemůže být duchaplná) může být jen poměr mezi důležitostí těchto záměrů.
Občas se objevuje také finanční hledisko (bonusy pro Taylora atd.). Dovolte mi říci, že já vše vnímám přes peníze, z prostého důvodu, že jsem povoláním a vzděláním ekonom, v tomto případě se ale finanční hledisko netýká meritu věci. Pokud se vám jakékoliv zdroje pokusí vnutit opačný názor nebo podnět k zamyšlení či dokonce diskuzi, je to marná ztráta času. Tedy, vašeho času.

Odkleknutí sezóny: Dobře, pokud přistoupíme na to, že Bills testují mladého quarterbacka na úkor zkušeného kapitána ofenzívy, nutně se vnucuje myšlenka, že vedení Bills (a konkrétně trenéři, jmenovitě pak McDermott) puntuje sezónu. Bills jsou nyní na bilanci 5-4, jsou tedy v polovině soutěže a mají velice dobré výchozí postavení do dalšího průběhu sezóny. Když opominu prostý fakt, že hratelní jsou v NFL vždy všichni soupeři, stále zbývají 4, kteří mají bilanci zápornou: Chargers, Dolphins 2x a Colts. Považovat krok výměny quarterbacků za této situace za punt sezóny je pošetilost, jinak také česky „kravina“. Tohle není punt sezóny, tohle je čtvrtý down pro dlouhý yardy. Jaké downy nás dostaly do této situace (pokud se přidržíme tohoto přirovnání)? 1. down pro nulový zisk představuje disciplína týmu, která je v posledních minimálně 3 zápasech hrozná, 2.down pro ztrátu přinesla změna stylu obrany zaměřená na generaci turnoverů na úkor fundamentu, 3. down podělal sack nesouladu Dennisona a Taylora (tihle dva nemohou být součástí úspěšného týmu) na hřišti i mimo hřiště, v sezóně i v offseason.
Nyní nás čeká čtvrtý down, který bohužel obnáší překonání dlouhých yardů (zprovoznění ofenzívy, resuscitace defenzívy).

Mediální stránka: Média a NFL-odborníci mají jasný názor. Vytvořili si ho takto: Pokud Bills udělají nějaké podobné zásadní rozhodnutí je zpravidla špatné (to je ovšem docela relevantní názor, netýká se ovšem nového vedení, copak tato změna není nikomu v NFL známa?). Následuje odstředění všech informací, která média nepovažují za důležité a dostatečně nosné pro titulky zpráv. Na základě těchto kusých zpráv si vytvoří názor. A pozor – to je jen začátek. Tento názor koluje! Média si ho mezi sebou kutálejí jako medicinball a drží se ho. Úplně bez aktivního zapojení hlavy ho pak převezme také valná část fanoušků, která ho tak dlouho papouškuje, až se názor stane dogmatem. Jasnou a loženou pravdou. Neuvěřitelné. Mně tohle hlava nebere – my se na začátku třetího tisíciletí dobrovolně a ještě k tomu aktivně dostáváme do vleku dobře míněné cenzury ve světě informační svobody. To je fakt konečná.
Moje rada zní: VYSERTE se na to, co vám říkají tzv. NFL odborníci, kteří vždy musí mít názor i na to, co žádný názor nepotřebuje, co nejde předpovědět, co nejde odhadnout, co nejde popsat bez důkladného prozkoumání, co nejde kritizovat bez podrobné znalosti, o čem nelze ani spekulovat a co nejde zaškatulkovat, aniž by bylo nutné být každodenní a rutinní součástí problému. Jak si mohou vytvořit nejen nějaký názor ale dokonce vyhraněný názor? Já to nemohu víc komentovat, protože by mě z toho asi šlehlo.

Kompetence a odpovědnost: Riskuje McDermott, ale málo. Všel vzal výhradně na sebe, ale krok jistě probral s Dennisonem, ačkoliv rozhodnutí asi načasoval odlišně, než jak byl se svým OC dopředu dohodnutý. To je spíše postřeh z tiskovky Dennisona.
Celkově ale vše probral důkladně i se svým defenzívním koordinátorem Leslie Frazierem, patrně s některými hráči a bezpochyby i s generálním manažerem Sean Beanem. O takovém rozhodnutí jistě zpravil majitele týmu a musel k němu dostat svolení, pravděpodobně formální povahy. Proč riskuje McDermott málo? S Taylorem by prohrál a co horšího může výsledkově potkat Petermana? Pokud nehodí 5 íček, nemůže to být horší. McDermott může tedy mnohem více získat než ztratit. A s ním i tým a my fanoušci.

Defenzíva

Kolaps defenzívy byl v posledních dvou utkáních naprostý, kapitální. Vrací se EJ Gaines. Obrana dostane novou motivaci. O obranu mám ale stejně velkou obavu jako o Petermana, možná ještě větší. Opět ji vnímám jako tu loňskou – tedy že v ní chybí individuální kvalita na úkor schematické adaptability, a exkluzívní specializace na úkor univerzality. To se nakonec vždy projeví v lítých m2m bojích. Víme jedno: Marcell Dareus týmu chybí, to ať si každý říká, co chce. Povolené běhové yardy s Dareusem 79,2 yd, bez Dareuse 164,3 yd. I tohle je ale jen statistika a tu si mohu pokaždé upravit přesně tak, aby mi vyhovovala pro konkrétní účel. Statistika nikdy nevyhraje žádné utkání, vyhrají ho hráči na turfu.

Disciplína a koučing

Tyhle dva klíče spojuji. Disciplína má co do činění s morálkou a odpovědností, to první by mělo být používanou výbavou hráčů, to druhé jim musí trenéři vštípit.

Video pro pobavení:

 

Z tábora LA Chargers

Marodka:

Nenastoupí
T Joe Barksdale  – noha

S otazníkem
LB James Onwualu – stehenní kvadfemoris
LB Hayes Pullard – šíje
DE Chris McCain – stehenní kvadfermoris

Zápasy Chargers:

@ Broncos L 24-21
vs Dolphins L 19-17
vs Chiefs L 24-10
vs Eagles L 26-24
@ Giants W 27-22
@ Raiders W 17-16
vs Broncos W 21-0
@ Patriots L 21-13
@ Jaguars L 20-17

Quarterback rivers je po otřesu mozku, My už ale máme informace o tom, že Rivers ve středu trénoval s omezeními a ve čtvrtek naplno a do zápasu s velkou pravděpodobností nastoupí. Ostatně, zatím ještě nebyl během své NFL kariéry nemocný či zraněný a dosud nevynechal jediné NFL utkání (194 utkání v řadě). Delší série bez absence mají Brett Favre (321), Peyton Manning (227) a Eli Manning (220).

„Očekáváme, že bude hrát,“ říká kouč Lynn. „Philip je vždy hodně upřímný a přímý, co se týče zranění, abychom mohli patřičně zareagovat, pokud by to bylo nezbytné. Lepší se a objem práce, který může absolvovat při tréninku roste.“

Posledních 5 zápasů Chargers nad Bills vyhráli. V posledních dvou sezónách výsledky Chargers neodpovídají dle mého mínění jejich skutečné síle. Často jsou schopni si prohrát již prakticky vyhraná utkání. V této sebezničující činnosti vynikají téměř neohraničenou vynalézavostí.

Embed from Getty Images

Tipy na výsledek:

CBS Sports: všichni tipují výhru Chargers
Pete Prisco: Bills 16, Chargers 28 komentář: Bills po dvou špatných víkendech jedou daleko za výzvou v podobě Chargers. Ti sice pokračují ve ztrácení vyrovnaných zápasů, ale disponují účinným pass rushem, se kterým bude mít ofenzívní front Bills značné problémy. Chargers vyhrají a ani to nebude těsně.

ESPN: Všichni tipují výhru Chargers. Graziano a Wingo se přiklání na stranu Bills.
ESPN Predictor: Bills 19,4 %, Chargers 80,4 %, remíza 0,2 %

NFL.com Elliot Harrison: Bills 16, Chargers 23

Můj odpovědný tip:

Jsem nadšený a šťastný, že Bills postaví Petermana. Bravo. Nedá se říct, že bych se utkání nějak zvlášť obával. Můj stav by se dal popsat tak, že jsem posraný strachy. Za Nata (Petermana), za Seana (McDermotta) i za ty desetitisíce fanoušků, kteří doufají, věří, panikaří, vyšilují a já nevím co všechno ještě, každý podle své nátury a své sounáležitosti s týmem a městem Buffalo.
Přepovídám, že zápas dopadne takto: Operace se zdaří a pacient zemře – převedeno na fotbal = Peterman nepropadne, ale Bills zápas prohrají.

Výsledek: Bills 19, Chargers 30

RK
TEAMS
N/D
bilance
1

Eagles

Odpočinutí nastupujú v nedeľu v noci na veľký divízny zápas vonku proti Cowboys. Ak vyhrajú, tak je divízny titul takmer istý. 8-1-0
2

Patriots

Dostávajú sa späť do stavu, v ktorom je určite možný návrat do Super Bowlu. Tom Brady má MVP sezónu. 7-2-0
3

Steelers

Majú iba štyri dni na nápravu chýb zo zápasu s Colts. Kde sa podela výbušnosť ofenzívy? 7-2-0
4

Rams

Ďalej vytáčajú vysoké čísla v útoku. Ten bude podrobený ťažkej skúške v Minnesote. 7-2-0
5

Saints

Vyhrali sedem zápasov v rade a jednoznačne sú v diskusii o najlepší tím NFC. Defenzíva skutočne funguje. 7-2-0
6

Vikings

Ak bude Case Keenum pokračovať v dobrých číslach, ako tomu bolo proti Redskins, dokážu poraziť kohokoľvek. Rams sú tento týždeň peknou výzvou. 7-2-0
7

Chiefs

Prichádzajú z pauzy, ktorú veľmi potrebovali. Ich rýchly štart zvädol stratou troch zo štyroch súbojov. Defenzívu potrebujú zdvihnúť. 1 6-3-0
8

Panthers

Proti Dolphins rozbehli ofenzívu a na prestávku odchádzajú s oveľa lepším pocitom. Obrana je drsná. 1 7-3-0
9

Seahawks

Strata Richarda Shermana do konca sezóny bude mať veľký vplyv na ich šance na Super Bowl. Bez neho je to iná defenzíva. 1 6-3-0
10

Jaguars

Obrana je výnimočná, ale stále potrebujú dostať viac z hry vzduchom. Žreb po zbytok sezóny im praje. Začína to tento týždeň Clevelandom. 1 6-3-0
11

Falcons

Zdá sa, že proti Dallasu vrátili útok do správnych koľají – zvlášť dobrými behmi. Ale teraz je pred nimi brutálny zápas vonku v Seattli. 2 5-4-0
12

Cowboys

Bez Ezekiela Elliota sa musia zdvihnúť vo všetkých oblastiach. Ak chcú byť divíznym šampiónom, musia začať už tento týždeň proti Eagles. 5 5-4-0
13

Titans

Nevyhrávajú pekne, ale nachádzajú cestu, ako zápasy dotiahnuť. Krátky týždeň a cesta na zápas so Steelers nebudú jednoduché. 1 6-3-0
14

Lions

V divízii stále žijú a určite sú potenciálnym kandidátom na divokú kartu. Musia však pokračovať lepšie, ako tomu bolo proti Clevelandu. 2 5-4-0
15

Bills

Posledné dva týždne neboli k Bills láskavé. Na ich výprask nebol pekný pohľad. Teraz idú na dlhý výlet, na ktorom ich čakajú Chargers. 3 5-4-0
16

Redskins

Čo sa proti Vikings stalo obrane? Bola to ťažká porážka pre tím, ktorý si to nemôže dovoliť. A pred sebou majú náročný zápas vonku so Saints. 1 4-5-0
17

Ravens

Ak sa majú v druhej polovici pretlačiť vpred, musia vylepšiť útok. Možno počas prestávky na niečo prišli. 4-5-0
18

Packers

Defenzíva povstala a proti Bears hrala dobre. Tak to musí byť i po zbytok sezóny. Musia to bez Aarona Rodgersa udržať. 3 5-4-0
19

Cardinals

Tím, ktorý si nemohol dovoliť ďalšie zranenia, utrpel ďalšiu dávku minulý týždeň. Na rozohrávačovi nadíde možno čas Blainea Gabberta, čo je proti Drew Stantonovi zlepšenie. 1 4-5-0
20

Chargers

Pokračujú v strácaní jedného tesného zápasu za druhým. To je veľmi zlé, pretože tento tím má talent. 1 3-6-0
21

Raiders

Po prestávke idú na veľký duel do Mexico City, kde sa stretnú s Patriots. Defenzíva sa musí v druhej polovici zlepšiť, aby z nich bol play-off tím. 1 4-5-0
22

Dolphins

Sú 4-5 a majú vážne problémy v ofenzíve. Na tejto strane lopty skrátka nie sú dostatočne dobrí. 4-5-0
23

Broncos

Nedostatok ofenzívy má veľký dopad na celý tím. Tlak je teraz na Johnovi Elwayovi. Kto to očakával? 3-6-0
24

Buccaneers

Je tu šanca, že Ryan Fitzpatrick by mohol byť quarterbackom do konca sezóny. Ale ich sezóna je aj tak neuspokojivá. 5 3-6-0
25

Jets

Čo sa stalo v Tampe? Ich mizivá šanca na play-off sa veľmi pravdepodobne týmto nevydareným vystúpením skončila. 1 4-6-0
26

Bengals

Táto sezóna je odpísaná. Opakovaná strata v zápasoch s tímami AFC Juh v podstate ukončila ich šance. 1 3-6-0
27

Colts

V poslednom kole ukázali, že vedia zabojovať, čo je dobré. Vyskočilo aj pár mladých hráčov a to prísľub do budúcnosti. 1 3-7-0
28

Texans

Hrajú o budúci rok. Po množstve zranení, ktoré ich postihlo, nemajú dostatok talentu. 1 3-6-0
29

Bears

Prehra s Packers znamená, že sezóna bude takmer isto bez play-off. Čo to znamená pre budúcnosť trénera Johna Foxa? 1 3-6-0
30

49ers

Vyhrali a útok pri tom vyzeral dobre. Myslím si, že v určitý moment nastane čas Jimmyho Garoppola. 1 1-9-0
31

Giants

Kedy McAdoo odíde, keď vlastníci povedali, že to nebude počas sezóny? Tento tím sa na neho vykašlal vo veľkom štýle. To nie je dobré znamenie. 1 1-8-0
32

Browns

Zdá sa, že to bude potenciálne sezóna 0-16. Kladú nejaký odpor, ale jednoducho nie sú dosť dobrí. 0-9-0