Ve třetím weeku sezóny 2017 přivítají Bills na svém stadiónu New Era Field v Orchard Parku velice silný tým Denver Broncos. Tým ze západní divize americké konference zatím slavil v obou zápasech výhru a předvedl dvě velice důležité stránky své hry: obrana je tak silná, že navazuje výkony na skvělou defenzívu z předminulé sezóny, ofenzíva vedená quarterbackem Trevor Siemianem sice není bez chyb, ale je schopna obstarat tolik bodů, kolik potřebuje výborná defenzíva k uhájení výhry. Bills čeká těžká šichta.

 

Utkání začne tuto neděli – 24. září 2017, v 19.00 hodin SEČ

Hrát se bude v Buffalu, Orchard Park, stadión New Era Field, teplota by měla přesáhnout 30° Celsia ve stínu a očekává se, že by mohl padnout letitý teplotní rekord. Hrát se tedy bude v nezvykle letním počasí.

Rozhodčím bude R 51 Carl Cheffers s týmem:
U 19 Clay Martin
DJ 100 Tom Symonette
LJ 79 Kent Payne
FJ 31 Mearl Robinson
SJ 88 Brad Freeman
BJ 5  Jim Quirk 8

Favoritem utkání je určitě Denver. Quarterback Bills Tyrod Taylor ale věří, že změny v ofenzívě a především v běhové hře před zápasem s Broncos mohou přinést větší úspěch, než jaký zaznamenal proti Denveru útok texaskéhého Dallasu (Ezekiel Elliott v devíti pokusech připsal týmu jen 8 yardů).
Taylor říká: „Minulý týden byl jedním z těch, kdy se nám běhová hra nedařila, ale tak tomu nemůže být každý týden.“ Na stejné téma se vyjádřil také running back McCoy, který upozornil, že ofenzíva musí být v první řadě trpělivá, pokud chce proti tvrdé obraně Denveru uspět. „Musíme se prostě držet toho, co je pro nás charakteristické,“ říká McCoy, „a musíme se toho držet i ve chvíli, kdy budeme třeba prohrávat. Cowboys od běhové hry rychle upustili, jakmile Denver párkrát Elliotta zastavil a chybělo jim pár bodů. Broncos není snadné překonat, to skutečně ne. Ale musíte být důslední, nesmíte měnit svou hru jen kvůli okamžitému stavu skóre, to by jim jen nahrávalo. Oni mají výbornou defenzívu, ale my musíme hrát svou hru.“

Kouč Denveru Vance Joseph říká, že v mnoha směrech je ofenzíva Buffala podobná té dallaské. Je složena z velkých, fyzicky mimořádně disponovaných hráčů, dobrých blokařů a rychlých běžců, kteří jsou schopni zajišťovat pro útok zisky a posuny drivů. „Tohle je ofenzíva postavená tak, aby úspěšně realizovala běhovou hru, McCoyem počínaje,“ řekl Joseph a dodal: „McCoy je speciálním hráčem, mimořádný runner. O-line hraje chytře, tvrdě, fyzicky náročně až brutálně – je to hodně agresívní lajna. A jejich quarterback je další hrozbou, když se rozhodne útočit po vlastních. Umí i přihrát, ale pokud už se rozhodne běžet, jeho scrambling je extrémně nebezpečný.“

Safety Darian Stewart podotýká, že Broncos se zkrátka ve dvou po sobě jdoucích utkáních potkávají s dvěma nejlepšími běhovými ofenzívami v NFL.
„Takový už je život v lize,“ říká Stewart, „nezbývá vám, než se potkávat s těmi nejlepšími soupeři každý týden. Čeká nás další výzva. McCoy je nebezpečný back, ale už se na něj těšíme.“

Taylor to nebude mít vůbec snadné v pasové hře proti prvotřídní secondary soupeře. K svému souboji s cornerbacky Aqib Talibem a Chris Harrisem říká: „Další těžká bitva jako každý víkend. Každou neděli vás čeká těžká práce. Budou to souboje jeden na jednoho, které budeme muset vyhrávat. Důvěřuji všem spoluhráčům v ofenzívě, všem wide receiverům, a jdeme do těch bitev s velkým odhodláním. Věříme, že dopadnou v náš prospěch.“

Billská defenzíva bude mít spoustu práce s dynamickou a agresívní ofenzívou Broncos. Ta svou sílu ukázala proti Dallasu, kdy byla schopna získávat důležité yardy a v klíčový okamžik hráči vždy ukázali výbušnost a tah na body.
C.J. Anderson naběhal 199 yardů v prvních dvou utkáních a je součástí top běhové ofenzívy. Startující quarterback Trevor Siemian má na svém kontě již 6 pasových touchdownů a s tímto počtem se dělí o první místo v lize.
„Loni jsem měl tu možnost se utkat s Trevorem, když Panthers hráli proti Broncos v prvním utkání sezóny, „říká kouč Sean McDermott, „a musím říci, že mě velice zaujal. I nadále mě přesvědčuje o svých kvalitách. Ví, jak si počínat s míčem, kam jít, co dělat. Ví, do čeho se pustit, jakou hru zvolit. A je efektivní. Tím pádem je efektivní i celá ofenzíva.“

Z tábora Buffalo Bills

Zdravotní stav:

Nebudou hrát:

OT Cordy Glenn – noha/kotník, s omezeními trénoval druhý den po sobě, nenastoupí
DT Jerel Worthy – otřes mozku, do utkání nenastoupí

S otazníkem:

DT Marcell Dareus – kotník, kouč McDermott vyjádřil obavy z možné neúčasti Dareuse v utkání, vynechal středeční i čtvrteční trénink
S Colt Anderson – noha, spíše nenastoupí
WR Kaelin Clay – noha, s omezeními ale trénoval
DE Shaq Lawson – chodidlo, vrátil se do tréninkového procesu (zranění specifikováno jako pohmoždění nervu v palci nohy), spíše nastoupí
TE Nick O’Leary – podkolenní šlacha, do utkání by měl zasáhnout
TE Charles Clay – koleno, nastoupí
RB LeSean McCoy – zápěstí, nastoupí
LB Matt Milano – podkolenní šlacha, spíše nastoupí

Klíče k úspěchu:

1) Rozhodující bude souboj billské O-line s brutálním passrushem soupeře. Von Miller a Shaquil Barrett se budou snažit obejít kapsu tak rychle, jak jen to půjde, aby udrželi Taylora v pozici passera spíše, než aby ho naháněli v poli. Kapsa bude muset prokázat neprodyšnost, většinou na úkor ztráty yardů při rychlém krokování zpět k Taylorovi při rozehrávce v shotgunu. Pokud kapsa splaskne příliš brzy, Taylor bude sackován. Počet sacků bude možná v přímé úměře k počtu získaných prvních downů. Honit územní zisk v posledním snapu série bude vždy riskantní a problematické, protože secondary Broncos funguje letos zatím fantasticky. Taylor tedy bude potřebovat v takových případech dost času na to, aby mohl natáhnout hráče soupeře na sebe a přelobovat je či rozehrát do screenu, nebo bude muset počkat na náběh a čistou separaci hráčů na hraně zisku prvního downu. V obou případech bude potřebovat čas. Na obrázku je těžká sackovací váha, Von Miller.

2) Souboj běhových her. Krátké srovnání běhových her přináší tato tabulka:

kategorie Broncos Bills
Yardy na zápas 159  (1.) 129,5  (8.)
Počet pokusů na zápas 37,5  (1.) 32,5  (6.)
Yardy na pokus 4,2  (8.) 4,0  (děl. 12.)
Získané 1. downy 9  (děl. 1.) 6  (děl. 8.)
TD na zápas 1  (děl. 7.) 0,5  (děl. 15.)

Pochopitelně, stejně důležitá bude zároveň i obrana běhové hry, tady je srovnání toto (údaje ukazují zisky soupeřů proti Broncos/Bills):

kategorie Broncos Bills
Yardy na zápas 52  (3.) 57,5  (5.)
Počet pokusů na zápas 18  (4.) 21,5  (děl. 8.)
Yardy na pokus 2,9  (5.) 2,7  (3.)
Získané 1. downy 2  (děl. 2.) 4  (děl. 8.)
TD na zápas 0  (děl. 1.) 0,5  (děl. 7.)

Na obrázku vídíte, že  špičkový running back Broncos, CJ Anderson, patří k nejlépe hodnoceným hráčům na své pozici.

2) Pasová ofenzíva se může zvrtnout v přehlídku turnoverů. Pokud se tak stane, potřebujeme, aby Bills tahali za delší konec. Taylor chrání míč dobře, příliš neriskuje, tentokrát se tomu ale nevyhne a proti němu bude stát velmi koncentrovaná secondary. Měl by tedy neriskovat? V žádném případě, také punt je typ turnoveru, pokud chtějí Bills vyhrát, musí si počínat agresívně, musí riskovat boje o míče ve vždušných soubojích, musí si jít pro 4. downy apod. Siemian je slušný quarterback, ale špičkový hráč na své pozici to není. Doufejme, že nebude mít svůj den a minizápas s Taylorem výrazně prohraje. Na obrázku jsou výsledky QB T. Siemiana po 2 kolech.

 

Z tábora Denver Broncos

Zdravotní stav:

Nebudou hrát:

CB Brendan Langley – koleno
QB Paxton Lynch – rameno

S otazníkem:
WR Bennie Fowler – otřes mozku
LT Garett Bolles – holeň, lepší se, čtvrtek a pátek trénoval, z toho v pátek naplno
CB Bradley Roby – kotník, bude hrát
RB Devontae Booker – rehabilitace po operaci zápěstí, Booker možná poprvé v sezóně nastoupí
NT Ahtyba Rubin – absolvoval zátěžové testy, může nastoupit jako náhrada za DE Jared Cricka.

Předchozí zápasy a stav týmu:

Broncos hrají v pohodě. Rozjezd nového ročníku ligy se jim podařil. V těžkém zápasu proti LA Chargers uhájili v závěru výhru nad nebezpečným týmem, vedeným Philip Riversem. V poslední čtvrtině zápasu Chargers mohutně dotahovali a měli i možnost vývoj zápasu zvrátit ve svůj prospěch. Zápas byl vyrovnaný, Chargers navázali na loňský ročník, kdy se pro ně stalo nepřekonatelnou překážkou rozhodovat vyrovnaná utkání ve svůj prospěch.

Utkání proti Dallasu Broncos zvládli výborně. Od začátku utkání diktovali tempo a o osudu utkání bylo poměrně rychle rozhodnuto. 42 bodů proti obraně Dallasu – to je vynikající výsledek. Rozhodla především běhová hra. Poměr získaných yardů byl: Dallas 40 yardů proti Denveru s 178 yardy.

Tým ale nemá možnost si odpočinout a polevit. Utkání v Buffalu musí vyhrát. Situace v AFC West je velice vyrovnaná, výborné výkony podávají také dva divizní soupeři: Kansas City Chiefs a Oakland Raiders, kteří také stojí na bilanci 2-0.

Embed from Getty Images
Predikce výsledku:

Pravděpodobnost výhry:  Denver Broncos 52,9 %, Buffalo Bills 46,8 %, remíza 0,3 %

Na CBS se všichni odborníci shodli, že vyhrají Broncos, jen Will Brinson tipuje výhru Bills, hlasování čtenářů dopadlo následovně: Broncos 89 %, Bills 11 %. Pete Prisco tipuje výhru Broncos 24-10.

Na ESPN všichni odborníci tipují výhru Broncos.
Na NFL.com tipuje Elliot Harrison výhru Broncos 20-13.

Můj odpovědný tip je: Vyhrají Broncos, a to přesvědčivě. Výsledný bodový rozdíl možná nebude velký a opticky se tedy bude zdát, že zápas byl vyrovnaný, ale obraz utkání bude takový, že Bills nedokážou najít zbraň na silnou obranu Denveru a úderná běhová hra Broncos v kombinaci se slušnou pasovou hrou Siemiana, povedou několikrát k bodovému přídělu. Broncos ale vyhrají.

RK
TEAMS
N/D
bilance
1

Falcons

Ofenzíva si ešte úplne nesadla, ale už sa to blíži. Keď to príde, sledujte pozorne. 1 2-0-0
2

Steelers

Tu máme ďalší tím, ktorý v ofenzíve nebol taký dobrý, ako sa očakávalo. Možno sa prejavuje neprítomnosť Le’Veona Bella v príprave. 1 2-0-0
3

Chiefs

Tento tím je skutočne dobrý, čo so neočakával. Majú dve výhra nad dvoma dobrými súpermi. Sledujte ich tento týždeň v Los Angeles. 1 2-0-0
4

Patriots

Výkon, ktorý sme videli v New Orleans je to, čo očakávame po celú sezónu. Obrana urobila veľký krok vpred. 1 1-1-0
5

Packers

Začínajú sa kopiť zranenia. Bude pekné vidieť tento tím v plnej sile. 4 1-1-0
6

Raiders

Táto ofenzíva bude nadeľovať tony bodov. Musí byť príjemné, mať jednu z najlepších ofenzívnych línií v lige. 1 2-0-0
7

Broncos

Ak si Trevor Siemian udrží výkonnosť, pôjdu v play-off ďaleko. Ale teraz musia hrať prvý zápas vonku v Buffale. 5 2-0-0
8

Buccaneers

Obrana bola proti Bears pôsobivá, čo môže tento tím urobiť ešte lepším, než sa čakalo. 2 1-0-0
9

Seahawks

Kde je útok? Bez ofenzívnej línie toho veľa neurobí. Chris Carson im dal svojimi behmi vo štvrtej štvrtine nádej. 1 1-1-0
10

Lions

Víťazstvo vonku proti Giants v pondelok v noci je dobrým znamením. Defenzíva sa oproti minulému roku veľmi zlepšila. 1 2-0-0
11

Dolphins

To bolo veľkolepé víťazstvo, po všetkých tých problémoch v posledných týždňoch. Jay Cutler predviedol v zápase nejaké dobré veci. 1-0-0
12

Cowboys

Na potácanie sa pri debakli s Broncos sa nepozeralo dobre. A na Jasona Garretta, ktorý hodil trápenie útoku na Daka Prescotta, tak isto. 6 1-1-0
13

Panthers

Defenzíva odštartovala dobre, ale Camovi Newtonovi to nehádzalo. Možno má stále problémy s ramenom. 2 2-0-0
14

Ravens

Obrana hrá úžasný futbal a ťahá tím. Ešte v útoku nezahrali dobre a nestane sa to ani tento týždeň proti Jacksonvillu. 2 2-0-0
15

Eagles

JObrana v prvých dvoch kolách zapôsobila. Štvorka vpredu je drsná. 2 1-1-0
16

Vikings

Nemyslel som si, že by v Pittsburghu vyhrali so zdravým Samom Bradfordom, ale jeho problémy s kolenom pokračujú. To nie je dobré. 2 1-1-0
17

Cardinals

V prvých dvoch kolách nevyzerali dobre, ale teraz ich čaká veľký duel doma s Dallasom. Proti Colts im chýbalo päť hráčov zo základu. 2 1-1-0
18

Titans

Titans čelili hrozbe štartu sezóny 0-2, ale silný druhý polčas proti Jaguars ich vrátil do správnych koľají. Vyzerajú ako tím, ktorý sme pred sezónou očakávali. 3 1-1-0
19

Redskins

Prevalcovali Rams, čo je dobrým znamením pre ofenzívu. Teraz musia dať dôraz na hru vzduchom. 6 1-1-0
20

Rams

Čo sa stalo obrane? Nevrátil sa tento týždeň Aaron Donald? To nebolo dobré. 2 1-1-0
21

Chargers

Stará známa pesnička: Nezvládajú tesné zápasy. Kedy to skončí? 1 0-2-0
22

Giants

Ofenzívna línia ničí tento tím. Tento týždeň hrajú vo Philadelphii o prežitie. 5 0-2-0
23

Jaguars

Útok je nevýrazný, preto bude defenzíva celú sezónu pod tlakom. Musia byť schopný lepšie hádzať. 1 1-1-0
24

Texans

Deshaun Watson ukázal proti Bengals svoje dobré nohy, ale ruku musí zlepšiť. 1 1-1-0
25

Bills

Útok sa musí zlepšiť. Proti Panthers nepredviedli nič. LeSaean McCoy potrebuje viac lôpt, ako dostal proti Caroline. 2 1-1-0
26

Saints

Defenzíva je taká ako vždy: Hrozná. Kryjú vôbec niekoho? 0-2-0
27

Bengals

Už sú osem štvrtín bez touchdownu. Skutočne si myslia, že zmena koordinátorov pomôže? Línia smrdí. 3 0-2-0
28

Browns

DeShone Kizer bude mať „pôrodné bolesti“, tak ako proti Ravens. Nováčikom na QB sa to stáva. Toto je rok na zaškolenie. 0-2-0
29

Bears

Prečo vlastne nepostavia Mitchella Trubiskeho? Je jasné, že to nikam nevedie. 0-2-0
30

Colts

Proti Cardinals bojovali, čo je zlepšenie. Andrew Luck bolestivo chýba. 0-2-0
31

49ers

So Seattleom dobre behali, tak musia na tom stavať. Hra vzduchom sa musí zlepšiť. 0-2-0
32

Jets

Robia toľko chýb. Bude to dlhá, dlhá sezóna. 0-2-0