Indianapolis Colts 7, Buffalo Bills 13

Sněžilo.

A sněžilo a sněžilo….

Bills vyhráli v epické sněhové bitvě, která překonala i památný Snow Bowl z Clevelandu (ani v tom nemohli pochopitelně Bills chybět) z roku 2007. Při 60 tisících prodaných lístků utkání navštívilo nakonec jen 45.000 fanoušků, ale jedno víme jistě už teď, o této velkolepé koulované se bude mluvit navždy a už za 15 let, možná i dříve,  bude 350.000 fanoušků tvrdit, že právě oni na tomto sněhovém festivalu nechyběli (stejně jako se to děje s diváky zápasu The great comeback, tam se tehdy na stadiónu pro 70 tisíc diváků mačkalo odhadem milión fanoušků Bills a dalších sto tisíc fanoušků Oilers).

Pořadatelům se podařilo v sobotu hřiště uklidit a vše bylo připraveno perfektně. Stovky dobrovolníků uklízeli hřiště, hlediště, všechna parkoviště a příjezdové plochy ke stadiónu za jedenáct dolarů za hodinu a zdarma stravu (pokud odpracovali alespoň čtyři hodiny).

Nedělní dopoledne a poledne ale přineslo změnu počasí, vydatnou sněhovou vánici od jezera a hřiště zapadalo přívalem nového prašanu. 30 centimetrů čerstvě napadaného a navátého sněhu proměnilo hřiště v bílou planinu, na které byla profouknuta jen místa kolem spotčar. Už před začátkem utkání sněhová vánice nabyla na takové intenzitě, že z velkoplošných parkovišť nebyl vidět stadión. Při rozcvičce hráčů nebylo v jednu chvíli vidět přes šířku hřiště. Trenéři neměli zprávy o tom, jak se bude počasí nadále vyvíjet a až na konci první čtvrtiny se trenér McDermott dozvěděl, že sněhová bouře definitivně nepoleví až do konce utkání.

Počasí, přesněji tedy sníh, převzalo kontrolu nad průběhem a rázem zápasu se vším všudy. Hodnotit utkání je hodně nesnadné. HC McDermott dal při zranění Tyrod Taylora opět příležitost nováčkovi Nate Petermanovi. Zápas přinesl řadu dramatických okamžiků, velké množství zvratů, prodloužení, fatální pochybení rozhodčích a kouče Bills a nakonec šťastnou výhru pro domácí, za kterou jsme samozřejmě velice rádi. O chybách hráčů ani nemá cenu se zmiňovat, protože v nepolevující vánici byl nejlepším tacklerem sníh, nejlepším cornerem byl sníh, nejlepším linebackerem byl sníh a po dramatické koncovce byl také bezvadným prostředkem pro hráče, trenéry a zejména fanoušky, jak projevit zamrzlý gejzír radosti.

Na promrzlém f-turfu se ve sněhových jazycích lépe pohybovali hráči Colts, ale Bills předvedli bojovný výkon a v klíčových momentech se k nim přiklonilo štěstí. Nate Peterman opět našel způsob, jak přivést tým k prohře, když si při scramblu vykoledoval úder helmou a musel odstoupit s podezřením na otřes mozku. Třetí quarterback Bills, hráč spectýmu Joe Webb III, se ale vzepřel typicky billskému scénáři a předvedl dobrý výkon. Smrtící cutbacky running backa LeSean McCoye a skvělé catche Kelvin Benjamina a v nejúžasnější hře utkání také Deonte Thompsona stačily na výhru v prodloužení nad statečně bojujícím týmem kouče Chuck Pagana, vedeného quarterbackem Jacoby Brissettem, gladiátorem RB Grank Gorem a nebezpečnými Marlon Mackem a T.Y. Hiltonem.

Při souběžných prohrách týmů z AFC Baltimore Ravens a Tennessee Titans se postupová situace pro Bills vylepšila. Dorovnali Ravens a se zápasovou bilancí 7-6 momentálně okupují poslední postupové místo do play-offs, což je ale nesmysl, protože jsou ve skutečnosti až na osmém místě konference (program NFL některé remízy, které není v probíhající sezóně dopočítat, prostě skipuje). Takže pokud by například všechny tři zbývající zápasy Bills vyhráli, i tak by nemuseli postoupit.

Tahle sezóna je neuvěřitelná. Adrenalin. Strmé výšlapy a stejně strmé pády. Odchody hráčů, příchody, prohry a výhry na hřišti i mimo. Tohle utkání bylo úžasné. Prostě fantastické. Skvělý zážitek. Jasně chyběla mu kvalita zápasů NFL v mnoha, jestli ne ve všech, ohledech, protože se jednalo o jiný sport. Hráči ale ukázali všechnu bojovnost světa, nepopsatelné úsilí, vůli po vítězství. houževnatost, odolnost a vzdor. Dokázali v sobě aktivovat ty lidské vlastnosti, síly a schopnosti, které se běžně probouzí jen v extrémních podmínkách boje o přežití. A k tomu všemu si hráči utkání i užívali (ve skutečnosti nikoliv, hráči byli vynervovaní, aby neudělali zbytečné chyby, bolely je svalové partie, které je běžně při zápasech nebolí, vázla komunikace a před snapem se domlouvali úplně jinak než obvykle: „běžíme vpravo, je tam víc sněhu“), společně s fanoušky, kteří se sice nacházeli v bezpečí tribun, ale společně s hráči čelili stejnému bílému mrazivému živlu po dobu několika dlouhých hodin. Patří jim od nás stejné poděkování jako hráčům. Bills mají nejlepší fanoušky na světě.

Embed from Getty Images

Skóre (drive, čas, video)

1. čtvrtina

2. čtvrtina
BUF  –  TD K.Benjamin 8 yd. pas od N.Petermana (S.Hauschka kick) (7-80, 1:15)  –  video

3. čtvrtina

4. čtvrtina
IND  –  TD J.Doyle 3 yd. pas od J.Brissetta (A.Vinatieri kick) (19-77, 9:53)  –  video

Prodloužení
BUF  –  TD L.McCoy 21 yd. běh (6-65, 0:52) (6-65, 0:52)  –  video

Embed from Getty Images
Review utkání (převzato od Adama Křepinskýho)
Indianapolis Colts 7-13 Buffalo Bills

 

Při tomto zápase jste prakticky mohli slyšet ikonickou hudbu Sama Spence v pozadí, zatímco hráči Bills a Colts bojovali po kotníky ve sněhu v těžkých podmínkách, které by dobře dokázal popsat snad jen John Facenda. Tento zápas ve sněhu ale nebude ve vzpomínkách fanoušků jen kvůli samotnému počasí, ale také kvůli vyrovnanému vývoji a strhujícímu závěru. Colts dokázali srovnat zápas v posledním minutách regulérní hrací doby, ale v prodloužení si RB LeSean McCoy připsal 21yardový touchdownový run, který udržel Buffalo v boji o wild-card pozice. McCoy si připsal touchdownový run po akci, během které našel QB Joe Webb 34yardovým passem WR Deonte Thompsona. Wide receiver Bills si připsal fantastický catch. QB Joe Webb vstoupil do zápasu ve druhém poločase místo zraněného QB Nathana Petermana. McCoy měl na kontě 32 carries pro sezónní maximum 158 yardů a Peterman zkompletoval pouze 5 z 10 passů pro 57 yardů a 1 TD, než musel hřiště opustit se zraněním hlavy.

Kromě posledních pár minut před koncem regulérní hrací doby hráli hráči Colts jako tým, který je zvyklý mít nad hlavou střechu. Po většinu zápasu byli hráči Colts dosti nevýrazní, ale nakonec dali dohromady výborný 19playový drive, který obsahoval dvě úspěšné konverze při čtvrtém downu a byl zakončen 3yardovým touchdownovým passem na TE Jacka Doyleho. Hlavní roli v tomto drivu hrál QB Jacoby Brissett a RB Frank Gore. Kouč Chuck Pagano poté zariskoval a chtěl zápas vyhrát s dvoubodovou konverzí, ale Colts byli potrestáni ofenzivní PI penaltou. O pár chvil později se special teams Colts hodně připravili a kicker Adam Vinatieri proměnil úžasný 43yardový extra point, který vynutil prodloužení. Byl to opravdu výborný počin, i když Vinatieri poté neproměnil 43yardový field goal před vypršením hrací doby po interception CB Matthiase Farleyho. Gore si připsal kariérní maximum v počtu carries i yardů (36/130) a Brissett zkompletoval 11 z 22 passů pro 69 yardů.

V tomto zápase jsme dohromady mohli vidět 97 rushing pokusů, což je nejvíce v jednom zápase od Week 10 v roce 1981, kdy měli Chiefs a Bears dohromady 100 rush pokusů.

Tyto velice složité podmínky komplikovaly situaci oběma ofenzívám, které se nemohly dostat do rytmu. Na krátký moment ke konci prvního poločasu se ovšem do rytmu dostali hráči Buffala. Peterman, který do zápasu nastoupil místo zraněného QB Tyroda Taylora, našel krásným 21yardovým passem WR Kelvina Benjamina. WR Kelvin Benjamin tento míč dokázal s vypětím všech sil zachytit přes nováčkovského cornerbacka Colts Kennyho Moorea. Při další play našel Peterman znovu Benjamina pro 8yardový touchdownový pass. Jednalo se o jediný touchdown regulérní hrací doby. 8playový drive, který byl podpořen hned z úvodu 23yardovým runem McCoye, držel Bills ve vedení po většinu tohoto zápasu.

Nejlepším hráčem tohoto zápasu byl podle PFF RB LeSean McCoy. Skvěle hrál také LB Preston Brown, S Jordan Poyer, LB Matt Milano, S Micah Hyde a špatně si nevedl ani QB Nathan Peterman.

U Colts hrál skvěle RB Frank Gore, CB Quincy Wilson, DL Margus Hunt, DL Johnathan Hankins a S T.J. Green. V hodnocení PFF si nevedl dobře QB Jacoby Brissett.

Indianapolis Colts 7, Buffalo Bills 13

Na decembrové zápasy sme sa tešili od začiatku sezóny. No biele peklo, aké bolo počas tohto zápasu nečakal nikto. V takomto počasí sa môže stať čokoľvek a vplyv náhody a šťastia sa zvyšuje. Napriek tomu sme nevideli veľa chýb a naši hráči si dokonca zápas užívali a bavili divákov, ktorí si zaslúžia maximálny obdiv a vďaku za podporu v tak náročných podmienkach. Vyhrali sme a tento zápas sa zapíše do histórie Buffala veľkými písmenami.

Ofenzívny plán sa obmedzil takmer výhradne na behovú hru. Absolutórium si zaslúži Shady McCoy. Zo 67 hier išlo 51 po zemi a 32 krát mal loptu v rukách Shady. V náročných podmienkach mal priemer takmer 5 yardov na beh a pridal víťazný touchdown. Samozrejme mu dobre pomáhali spoluhráči blokmi. Naopak jeho parťák Tolbert sa s veľkým prispením ofenzívneho koordinátora oficiálne stáva mojím najmenej obľúbeným hráčom Bills. Peterman hral, v rámci možností dobre. Všetko však zničil nezmyselne riskantnou rybičkou do snehu, ktorá ho vyradila zo zápasu. Pri zranení Taylora sa pripravil o šancu zabojovať o ďalšiu šancu a výrazne oslabil tím. Najsilnejšou vzdušnou zbraňou bol Benjamin. Ukázal svoje schopnosti, ale znovu sa zranil. Od Webba sa veľa nečakalo, stačilo aby nechyboval. Predviedol pár pekných behov, ale daroval Colts šancu na výhru a ak by Vinatieri trafil, vina by padla na plecia univerzála na poste rozohrávača. Nakoniec bol spolu s Thompsonom nečakane jedným z hrdinov zápasu.

faulovaný, zmrznutý Deote Thompson chytá prihrávku v predĺžení

V hre vzduchom chýbal Colts hráč typu Benjamina a preto mala obrana v tomto smere dosť jednoduchú prácu. Zlyhala však v závere riadnej hracej doby, keď povolili súperovi dotiahnuť dlhý ťah až do endzóny. Dobrú prácu odviedol Davis, ktorý si pripísal aj jednu zkládku rozohrávača. Po zemi to už tak dobre nefungovalo. Veterán z Indianapolisu Frank Gore držal krok so Shadym a štatisticky ich delí iba posledný touchdownový beh. Dobré bránené tretie downy držali Vinatieriho ďaleko od brány a ten svoje dva pokusy nepremenil. Náročné podmienky svedčali nováčikovi Mattovi Milanovi, ktorý si vybojoval post v základnej zostave a je veľkým prísľubom do budúcnosti.

Znovu bol spoľahlivý špeciálny tím na odkopy na čele so Schmidtom. V extrémne náročných podmienkach podali bezchybný výkon a výraznou mierou prispeli k úspechu. Rozhodcovia boli trochu primrznutí. Vlajkami za fauly šetrili a v kľúčovom momente pri konverzii Cots za dva body reagovali pomaly, ale správne. Pri zlej viditeľnosti mali ťažkú prácu a zápas zásadne neovplyvnili, ale faul pri zranení Petermana si všimnúť určite mali. Statočne s počasím bojovala aj lopatová čata starajúca sa o hraciu plochu a zaslúžia si naše uznanie rovnako ako fanúšikovia, ktorí podporovali svojich hráčov aj keď na nich takmer nevideli.

Veľká kritika sa opäť zniesla na konzervatívne rozhodnutie odkopávať loptu v predĺžení pri 4. na 1. Volá sa po agresivite, dôvere vo vlastné schopnosti dotiahnuť zápas do úspešného konca. Aké karty mal McDermott v rukách? McCoyovi sa darilo, ale podmienky boli náročné a riziko neúspechu alebo straty lopty vysoké. Za centrom mal Webba, ktorý už raz zápas takmer prehral na konci riadnej hracej doby. Snažil sa teda využiť svoje najsilnejšie tromfy, kopáča Schmidta, obranu a počasie. McDermott si zakladá na dôslednej analýze a rýchle rozhodnutia nie sú jeho silnou stránkou a bude pri nich musieť dôverovať svojim asistentom. Trénerský tím však evidentne stále nie je zohraný. Vyplytvaný oddychový čas mohol v závere chýbať a nestalo sa to po prvý krát. Napriek všetkým komplikáciám sme vyhrali. Zdá sa, že Titans dochádza dych a rozbehnutý Chargers by mohli vyhrať divíziu. To by nahrávalo postupu Bills, ale výhra Miami nad Patriots vrátila ryby do hry. Musíme využiť domáce prostredie a poslať ich domov zmrazených a rozkrájaných na filety.

 

Skrz na skrz

Celkově

Byli jsme svědky neobyčejně zajímavého utkání, které se mohlo odehrát někde na zasněžené louce u lesa mezi partou kamarádů, kteří si chtějí protáhnout těla, ale shodou okolností si k němu vybrali zasněžnou pláň hřiště na stadiónu New Era Field v Buffalu.

Tím je asi řečeno vše, protože ze zápasu nelze odvozovat žádné závěry, všechna pozorování a analýzy jdou stranou. Jediným určujícím faktorem bylo počasí. Hráči se jinak chovali, jinak pohybovali, největším soupeřem všech byl sníh a podkluzující nohy. Důležitý je jediný údaj – výsledek.

Bylo utkání neregulérní? Tak začnu zeširoka. Toto je typ utkání, které NFL zařazuje obecně do portfolia zápasů s malým rizikem zranění. Důvodem jsou rychlosti, ve kterých se hráči pohybují a tzv. snížená adheze stojné nohy. NFL tedy bere sníh jako přírodní překážku, která brání hráčům v pohybu, ale symetricky, to znamená oběma týmům stejně a zároveň vytváří bezpečnostní prvek, určitou pojistku. Stejně se NFL chová v případě bláta, vydatného deště a vody na hřišti. Vše má svá pravidla, ktera nejsou ale příliš logická. V našem případě nebyla porušena pojistka, organizátor zápasu podnikl všechny nezbytné kroky k tomu, aby hřiště uklidil a zprovoznil před začátkem utkání. Přívaly sněhu nešlo ovlivnit a rozhodčí, kteří nadále mezi sebou mohli komunikovat během zápasu (což je další podmínka pro trvání zápasu) neměli v takovém případě jinou možnost, než v utkání nechat pokračovat. NFL považuje sníh za přírodní překážku a zároveň za bezpečnostní pojistku (obrazně řečeno za duchnu, do které se dá padat, což je absurdní). Jediným případným důvodem pro přerušení utkání byla přetrvávající vánice. Pokud by síla větru přesáhla určitou hranici (s rozpětím), může být utkání přerušeno. Rozhodnutí o přerušení zápasu je plně v kompetenci hlavního rozhodčího, pokud by ale mělo být přerušeno zcela, rozhodčí potřebuje autorizaci kroku z New Yorku.

Bylo tedy utkání neregulérní? Ne, myslím si, že nebylo. Ale na druhou stranu jsme všichni viděli, že se nejednalo o utkání NFL. I do podprůměrného utkání mu chybělo úplně všechno. S nadsázkou můžeme říci, že šlo o zcela odlišné sportovní odvětví, které tematicky čerpá z footballu. Navíc, co se týče případných zranění, pohyb na sněhu a kluzkém povrchu obecně je naopak považován za rizikový faktor, protože jsou v maximální míře při pohybu zapojovány odlišné svalové partie, než je tomu v běžném prostředí. Hráč nemůže spustit engine běžné motoriky, musí se v první řadě soustředit na získání rovnováhy. Balancování na hraně pádu způsobuje svalová poranění v oblasti zad, břicha no a prakticky i kdekoliv jinde, protože pády bývají provázeny nekoordinovanými pohyby. Centr Bills Eric Wood se na toto téma rozhovořil v rádiu a v podstatě vše shrnul takto: „Možná to vypadalo jako skvělá zábava, ale bylo to pro nás hodně vyčerpávající, fyzicky i psychicky. Víc než jindy nás bolí kyčle, které byly extrémně zatěžovány snahou nespadnout, byl jsem také vynervovaný, protože hrozila chyba všude tam, kde máme v normálních podmínkách pohyb zautomatizovaný.

Hraničním problémem regulérnosti nebyl jen sníh na ploše, byla to také viditelnost. Steve Tasker byl dotázán, jak je možné, že bylo tak málo faulů (především držení). Tasker v žertu řekl, že držení tam bylo možná jako jindy, ale nebyl tu nikdo, kdo by ho viděl. Během celého zápasu nebyla viditelnost taková, aby bylo možno přehlédnout hřiště na délku. Sean McDermott popisuje, jak hovořil těsně před utkáním se skupinou wide receiverů, dal jim pokyny, na pár sekund se od nich odvrátil a když se podíval zpět, hráče už neviděl. Bylo to jako kouzlo, kousek popoběhli a zmizeli v bouři. Viditelnost byla tak špatná, že při intenzívnějších poryvech větru nebylo vidět z jedné strany hřiště na druhou – po šíři. Hráči Colts nastoupili v čistých bílých dresech, takže nám splývali s okolím. Jsem si ale skoro jistý, že kdyby hráli ve dvanácti lidech za chvíli bychom si toho všimli.

Utkání bylo zajímavým, skvělým, úžasným diváckým zážitkem. Komentátor John Murphy, který je pamětníkem všech zápasů Buffala od počátku sedmdesátých let, řekl jednoznačně: „Je nesmysl považovat toto utkání jako něco, co je v Buffalu běžné. V takových podmínkách se v Buffalu ještě nikdy football nehrál. A kam až mi paměť sahá (poznámka – cca 1969), žádné utkání ani v AFL či NFL se v takových podmínkách nehrálo.“

To je ale skvělé, ne? Stali jsme se pamětníky něčeho unikátního, nemůžeme zápas jen odsoudit, že byl sněhem zprzněn do nefootballové podoby. Takhle se na to nemůžeme a nesmíme dívat. Nikde v USA nemůže dojít k takovému zápasu. Pouze na dvou místech, v Clevelandu a v Buffalu. Důvodem je jezerní klima a prudké až brutální změny počasí. Pokud ještě srovnáme pravděpodobnost, možnost zopakování je v poměru 5 ku 1 pro Buffalo. Kvůli poloze Buffala na východní straně jezera je toto město častěji zkoušeno nepřízní počasí. Za pár let si Buffalo postaví nový, krásný, supermoderní stadión se střechou. A nám zůstane neopakovatelný zážitek. Sněhová bitva epických rozměrů, o které budeme moci vyprávět a stejně nám nikdo neuvěří.

Hodnotit zápas bude snadné. Footballu tam moc nebylo.

Ofenzíva

Startovní sestava

Nathan Peterman QB
LeSean McCoy RB
Patrick DiMarco FB
Kelvin Benjamin WR
Deonte Thompson WR
Charles Clay TE
Dion Dawkins LT
Richie Incognito LG
Eric Wood C
Vlad Ducasse RG
Jordan Mills RT

Na pozici startujícího quarterbacka nastoupil Nate Peterman. Důvodem bylo oteklé koleno Tyrod Taylora. Ofenzíva celkově podala statečný výkon. Získala v těžkých podmínkách 319 yardů. Připisovat body ale bylo hodně nesnadné. Bills v red-zóně 2/2.

Běhová hra

Tvořila základ ofenzívního snažení. 227 naběhaných yardů v 51 pokusech. Prim hrál samozřejmě running back LeSean McCoy, který si utvořil osobní maximum v počtu pokusů (32) – připsal týmu 156 yardů celkem a hlavně několik big plays, z nichž jedna vedla k touchdownu a rozhodnutí zápasu v prodloužení. Dobře běhali také oba quarterbackové Bills, ale pochválit můžeme jen Joe Webba, protože starter Peterman riskantně dohrával scramble skokem po hlavě a soupeř toho využil k úderu na helmu a vyřazení Petermana ze hry pro podezření na otřes mozku.

Pasová hra

Prakticky neexistovala, pokud ano byla vzácná jako šafrán a také byla tak cenná. V první půli díky dvěma catchím wide receivera Kelvin Benjamina Bills dotáhli do touchdownu svůj drive. V prodloužení o úspěchu drivu rozhodla dalekonosná příhra Joe Webba na Deonte Thompsona, který byl schopen míč zkrotit. Výsledky QB byly:
Peterman = 5/10, 57 yardů, 1 touchdown, žádná intercepce, žádný sack, QBR 84,6
Webb = 2/6, 35 yardů, žádný touchdown, 1 intercepce, žádný sack, QBR 59,5

Defenzíva

Startovní sestava

Eddie Yarbrough LDE
Kyle Williams LDT
Adolphus Washington RDT
Jerry Hughes RDE
Lorenzo Alexander SLB
Preston Brown MLB
Matt Milano WLB
TreDavious White LCB
E.J. Gaines RCB
Micah Hyde SS
Jordan Poyer FS

Běhová obrana

Soupeř byl velice úspěšný, nic jiného než běhat mu také nezbývalo. Bills povolili soupeři 163 yardů. Nejlépe si vedl Frank Gore se 130 yardy na osobní maximum v počtu pokusů (36).
Will Matt Milano po hřišti doslova létal – 5 čistých tacklů na středu a dva na levé straně. 7 tacklů si připsal také Mike Preston Brown. Vepředu měl nejlepší produkci Jerry Hughes s 5 tackly na středu. V secondary byli úspěšní Micah Hyde s 5 tackly na středu a Jordan Poyer s 4 tackly na středu a jedním na periférii.

Pasová obrana

Soupeř získal 5 prvních downů, to není tak málo. Připadalo mi, že si ale jejich quarterback Jacoby Brissett pozdě uvědomil, že podmínky nevylučují možnost zapojení pasové hry do zápasu. Jakmile Colts začali hrozit intenzívněji vzduchem, jejich hra v ofenzívě nabyla na efektivitě.
Brissett = 11/22, 69 yardů, 1 touchdown, žádná intercepce, 1 sack pro ztrátu 5 yardů, QBR 65,0

Nejlépe bránil Matt Milano s 3 tackly na krátké periférii, 1 tacklem na krátkém středu. Velice dobře si vedl také další nováček Tre´Davious White s 3 tackly na krátké periférii.

Spectým

Returny. Bills nereturnovali punty, míč prostě vždy spadl do sněhu a basta. Returny B.Tatea z výkopů (3) byly mírně podprůměrné. Pokrytí soupeřových returnů bylo velice dobré.

Kopy. C.Schmidt puntoval výborně (ze šesti puntů se mu jen jeden částečně nevydařil), klíčový punt v prodloužení zvládl brilantně. S.Hauschka nekopal žádný FG, PaT využil.

Turnovery

Colts – 0
Bills – 2 (intercepce a fumble)

QB Joe Webb se pokusil ve zbývajícím času do konce utkání rozjet drive za výhrou. První pas na Charles Claye zachytil soupeř a míč skončil v rukou Colts na buffalské osmadvacítce s vynikající výchozí pozicí pro rozhodnutí v utkání.

FB Mike Tolbertovi se podařil jediný běh v utkání. Soupeři se ale podařilo mu vyrazit míč z rukou a získat ho do svého držení na buffalské devětačtyřicítce.

Penalty

Colts – 2 penalty pro ztrátu 20 yardů a 1 darovaný první down
Bills – 2 penalty pro ztrátu 10 yardů a žádný darovaný první down

Penalty hráčů Bills

1. čtvrtina = 0

2. čtvrtina = 0

3. čtvrtina = 0

4. čtvrtina = V.Ducasse (ulívka snapu), A.Washington (ruce)

Koučing

K tomu jsem připravil článek speciál z kapitoly Footballudus200. Polehčující okolností pro každé rozhodnutí koučů na obou stranách bylo počasí.

K rozhodčím nemám připomínky, kromě jedné. Ano, quarterback Nate Peterman si vlastní lehkovážností vykoledoval tvrdý hit, protože chtěl vybojovat větší zisk, než by mu poskytl prevenční slide. Na druhou stranu byl ale tackle obránce veden jako jasný útok helmou na helmu. Třesk helem po srážce byl slyšet široko daleko. Nemluvím tady o speciální ochraně quarterbacka jako takového, ale o ochraně každého řadového hráče před nebezpečným útokem vedeným cíleně na hlavu. Tackle měl být označen jako faul.

Bilance a další zápasy

Bills se nyní posunuli na šesté postupové místo v americké konferenci s bilancí 7-6. Tento posun je ale z hlediska reálných postupových výpočtů nesmyslný. Bills jsou nyní na postupové pozici kvůli tomu, že ve výpočtu zatím chybí některé zápasy díky nimž budou moci být vyřešeny postupové remízy. Ty odsunou Bills směrem dolů. Jinými slovy: I pokud by Bills vyhráli všechny tři zbývající zápasy, nemuseli by do play-off postoupit. Postup nemají ve svých rukou a potřebují, aby někteří soupeři prohráli.

Bills potřebují nutně vyhrát ve dvou ze tří zbývajících zápasů, aby mohli o postupu uvažovat. Dále potřebují aby určitě Jaguars vyhráli nad Titans a Titans musí ještě jednou zaváhat. U západní divize je to ještě složitější, protože duální remíza s Kansas City je ve prospěch Bills, tripl remíza je ve prospěch Chiefs. Na severu musí Ravens ještě alespoň jednou prohrát.

Nejlepší hráči Bills

RB LeSean McCoy – nejlepší hráč na hřišti

LB Matt Milano – nejlepší hráč billské defenzívy

WR Kelvin Benjamin –  důležité catche a touchdown

Hlavní kouč Bills se rozhodl puntovat v prodloužení.
Snížil šance Bills na výhru a hrál i podle vlastních slov na remízu.
Bills nevyhráli DÍKY je rozhodnutí, nýbrž NAVZDORY jeho rozhodnutí.

Tabulka AFC-East:

New England Patriots 10 3
Buffalo Bills 7 6
Miami Dolphins 6 7
New York Jets 5 8

AFC

Current Projection Playoffs
AFC East W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
New England 10 3 0 12.3 3.7 0.0 99.9% 99.7% 43.6% 24.9%
Buffalo 7 6 0 8.1 7.9 0.0 16.7% 0.3% 0.0% 0.1%
Miami 6 7 0 7.2 8.8 0.0 4.9% 0.0% 0.0% 0.0%
NY Jets 5 8 0 5.6 10.4 0.0 0.1% 0.0% 0.0% 0.0%
AFC North W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
Pittsburgh 11 2 0 13.0 3.0 0.0 100.0% 100.0% 54.5% 15.6%
Baltimore 7 6 0 9.3 6.7 0.0 79.1% 0.0% 0.0% 2.1%
Cincinnati 5 8 0 6.0 10.0 0.0 0.2% 0.0% 0.0% 0.0%
Cleveland 0 13 0 0.6 15.4 0.0 0.0% 0.0% 0.0% 0.0%
AFC South W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
Jacksonville 9 4 0 11.0 5.0 0.0 99.6% 74.6% 1.9% 5.8%
Tennessee 8 5 0 9.5 6.5 0.0 80.2% 25.4% 0.0% 0.7%
Houston 4 9 0 5.3 10.7 0.0 0.0% 0.0% 0.0% 0.0%
Indianapolis 3 10 0 4.1 11.9 0.0 0.0% 0.0% 0.0% 0.0%
AFC West W L T W L T Playoffs Win Div Top Seed Win SB
Kansas City 7 6 0 9.0 7.0 0.0 73.0% 69.7% 0.0% 2.6%
LA Chargers 7 6 0 8.7 7.3 0.0 43.4% 29.0% 0.0% 1.1%
Oakland 6 7 0 7.1 8.9 0.0 3.0% 1.3% 0.0% 0.0%
Denver 4 9 0 5.3 10.7 0.0 0.0% 0.0% 0.0% 0.0%