Dámy a pánové, uzávěrka přestupů končí v pondělí ve 21 hodin našeho času. Šavle by měly být na trhu poměrně aktivní, a tak jsem se rozhodl udělat Live přenos přímo na stránce, jelikož Facebook by byl až moc zahlcený. Upozorňuji, že web nepodporuje automatickou aktualizaci. Proto pokud chcete nejnovější informace, musíte stránku reloadovat (znovu načíst), a to například ručně nebo pomocí klávesové zkratky F5.

Sepněte ruce a modlete se, aby Botterill dokázal zázraky.

____________________________________________________________________________________________________

26.2. 21:37 – Buffalo končí. Tohle byl krušný start pro Botterilla.

26.2. 21:23 – Reilly k Sabres nepůjde. Získali jej Canadiens.

26.2. 21:19 – Benoit Pouliot zůstává v Buffalu. Botterill za něj chtěl velmi slušný draft nebo nic. Momentálně to tak vypadá,že Pouliot zůstane v Buffalu i příští rok.

26.2. 21:10 – Islanders mají pro dnešek odzvoněno. Lehner tam tedy nezamíří.

26.2. 21:00 – Konec! – Teď ještě cca 90-120 minut uslyšíme o trejdech, které se ještě dodělávají. Potom si budeme muset na další přestupy počkat až do další sezony. 

26.2. 20:38 – Tak pozor! Podmínkou pro první kolo draftu 2018 je, že Sharks prodlouží smlouvu s Kanem. Pokud se tak nestane, Šavle dostanou volbu ve druhém kole draftu!

26.2. 20:32 – Danny O’Reagan není pro některé Šavle úplně neznámou tváří. Třiadvacetiletý forvard je již NHL ready prospekt. O’Reagan odehrál tento rok za Sharks již devatenáct utkání. Zasloužil si to svými výkony v AHL, kde získal solidních 25 bodů v 31 utkáních. O’Reagan může tento rok zůstat u Sabres a nabírat zkušenosti. Opravdu nejde o nějakého podprůměrného prospekta. O’Reagan je navíc známí pro Eichela s Rodriguesem. Hrál s nimi totiž na Bostonské Univerzitě.

26.2. 20:22 – Celé znění Kaneova trejdu:
Evander Kane -> San Jose Sharks
Podmíněná v prvním kole draftu 2019 (pokud Sharks prodlouží s Kanem smlouvu, Šavle dostanou první kolo. Pokud ne, Buffalo dostane 2. kolo), Dan O’Reagan, a volba ve čtvrtém kole draftu 2020 -> Buffalo

26.2. 20:17 – Botterill dokázal to co si zadal! Sabres od San Jose získávají pick v prvním kole draftu, prospekta a podmíněnou volbu ve čtvrtém kole draftu. Prospect bude doplněn. 

26.2. 20:13 – Evander Kane byl vyměněn do San Jose! Detaily budou následovat. 

26.2. 20:11 – San Jose a Buffalo prý finalizují Kaneův trade!

26.2. 20:00 – Zbývá jedna hodina do oficiální uzávěrky přestupů.

26.2. 19:58 – Buffalo je jedním z týmů, který odeslal nabídku na Mike Reillyho z Minnesoty. Reilly je čtyřiadvacetiletý obránce který se natrvalo zabydlel v NHL. Tuto sezonu nastoupil do 38 utkání a zaznamenal 10 bodů za dvě branky a osm asistencí.

26.2. 19:47 – O Kanea aktuálně usiluje pět týmů.

26.2. 19:44 – Začíná se spekulovat že odchod Stastnyho z Blues byl pouze prvním krokem pro něco většího. Šavle by rády přidaly ruce k práci.

26.2. 19:40 – Do Trade deadline zbývá 80 minut. O Kaneovi zatím nic nového.

26.2. 18:22 – Paul Stastny i Ryan Hartman byli před chvilí vyměněni za volbu v prvním kole draftu. To nahrává Botterillovi do karet.

26.2. 18:12 – Jednaní o Kaneově trejdu ztěžuje fakt, že Jason Botterill toho za něj požaduje příliš. Jeden z analytiků TSN dokonce prohlásil, že dle něj nebude Kane dnes trejdovaný. Na druhou stranu 1. kolo a slušný prospekt není vůbec hodně, když se podíváme, co Bruins obětovali za Ricka Nashe. Musíme brát v potaz dva faktory. #1 Kane nemá ideální minulost která ho stále dohání. Nedávný incident s Falkem také rozhodně nepomohl. #2 Botterill je stále nováček na svém postu a ostatní GM si na něm budou chtít trochu smlsnout.

26.2. 17:00 – Do uzávěrku přestupů zbývají 4 hodiny. Pittsburgh je údajně ze hry, co se týče Kanea.

26.2. 12:40 – Zdá se, že je oboustranný zájem o Trade Kanea mezi Flames a Sabres. Calgary má širokou nabídku mladých prospektů na pozici obránce. Konkrétně jde o trojici Rasmus Andersson, Oliver Kylington a Adam Fox. První jmenovaný patří k elitním bekům AHL, a to pouze v jeho jednadvaceti letech. Za farmu Calgary posbíral již 33 bodů ve 45 utkáních. Na kontě má navíc fenomenálních +21 bodů v hodnocení plus/mínus. Dvacetiletý Kylington také působí na farmě. Statistiky má o trochu horší než Andersson. Ve 44 duelech nastřádal 27 bodů. V hodnocení plus/mínus má pouze 3 kladné body. Fox je ze všech nejmladší. Čerstvě dvacetiletý zadák působí v NCAA na Harvadské univerzitě. Patří k nejlepším obráncům NCAA. Ve své nováčkovské sezoně dokázal zaznamenat neuvěřitelných 40 bodů v 35 duelech, což je na obránce v NCAA opravdu velká paráda. Také sklidil řadu ocenění. Casey Mittelstadt řekl na Foxovu adresu: „Je to pravděpodobně hráč s nejlepší hokejovou vizí, jakého jsem kdy viděl.“ Calgary má tedy před ostatními týmy u Botterilla lehce navrch. Mohlo by se stát, že trade s Kanem bude obsáhlejší a k Flames by se vrátil Johnson, který zde chytal znamenitě. Calgary se totiž bez zraněného Smitha trápí.

26.2. 12:26 – Amerika se začíná probouzet. Do uzávěrky přestupů zbývá nějakých osm a půl hodiny. Věci se pomalu začnou dávat do pohybu.

26.2. 9:00 – Zesumarizujme si spekulace, které na internetu přistály během noci. Zájem o Kanea sílí a do hry se prý vložilo více týmů. Mimo tedy již zmíněných jsou v souboji o Kanea i Calgary, Minnesota, NY Islanders, Nashville a Pittsburgh.
O Robina Lehnera pak mají zájem Islanders.

25.2. 19:55 – Nemusí to znamenat vůbec nic a může to znamenat hodně. Housleyho tisková konference před dnešním utkání s Bruins byla posunuta z 21:30 na 22:15.

25.2. 19:37 – Sílí také zájem týmu o Benoita Pouliota. Zdá se, že Pouliot sezonu v Buffalu nedohraje.

25.2. 19:35 – Diskuze okolo Evandera Kanea houstne. Botterill má na stole několik nabídek ale snaží se dohodnout tu nejvýhodnější. Je pravděpodobnější, že se tohoto trejdu dočkáme až zítra.

25.2. 18:59 – Bývalý kapitán Sabres Brian Gionta podepsal po nepříliš vydaření olympiádě smlouvu s Bostonem.

25.2. 16:42 – Několik GM uvedlo, že se čeká na trade Ricka Nashe, aby se věci daly do pohybu. Nash byl již oficiálně vytrejdován, a tak je teď dostupným hráčem #1 Evander Kane. Vzhledem k ceně, kterou Boston za Nasha zaplatil by se dalo odhadovat, že Sabres nemusí dostat zrovna málo.

25.2. 14:48 – Winnipeg v poslední době často skautoval utkání Sabres. Spekuluju se, že by Jets mohli mít zájem o Viktora Antipina. Antipin navíc hrál pod hlavním trenérem Mauricem v KHL.

25.2. 13:37 – Darren Dreger (patrně nejlepší insider v NHL): „Jason Botterill pracuje se vším nasazením, aby vyměnil Joshe Gorgese.“

25.2. 13:22 – Evander Kane nenastoupil do nočního utkání. Trenér Housley to odůvodnil slovy: „Managment si myslí, že je to pro budoucnost týmu i samotného hráče nejlepší možné řešení.“  Expert TSN Bob McKenzie uvedl, že by mohlo jít o trade mezi více týmy. Zájem o Kanea jeví Sharks, Ducks a Flyers. Že by se něco mohlo dít mezi Sabres a Sharks také potvrzuje fakt, že dva buffalští skauti byli přítomní na jejich duelu s Blackhawks.