Buffalo Sabres vs. New York Rangers 3:1

1. třetina
BUF – 13:15  Conor Sheary (Ristolainen, Mittelstadt) PP
2. třetina
BUF – 21:42  Conor Sheary (Reinhart, Eichel) PP
3. třetina
NYR – 55:21  Brett Howden (McQuaid, Spooner)
BUF – 59:58  Jack Eichel  EN

Carter Hutton 43/44     Henrik Lundqvist 27/29

Že by měly Šavle nějaký ohromný začátek zápasu, to se říct úplně nedá. Rangers byli jednoznačně lepším týmem, avšak Buffalo mělo v brance neprůstřelnou zeď jménem Carter Hutton, která dováděla střelce New Yorku k hromadnému tázání se na Diazepam. Mezitím co Hutton čaroval, Buffalo se postupně oklepávalo a padala z něj počáteční nervozita. Největší nakopávající moment byla ubráněná přesilová hra Rangers, ve které mělo Buffalo z pekla štěstí.

Poté se díky vzájemné hrubosti vyloučili Vesey a Rodrigues. K nim se pak přidal také Kreider, a Šavle tak dostaly možnost zahrát si přesilovou hru 4 na 3. Tu sice Buffalo nevyužilo, avšak v navazující přesilové hře 5 na 4 se již Šavlím poštěstilo. První branku Sabres sezony 2018/19 vsítil Conor Sheary, který pláchl společně s Ristolainenem do úniku dva na jednoho, který Sheary zakončil nekompromisní střelou. Na konci třetiny pak fauloval Scandellu vysokou holí Lettieri, což dalo Šavlím na startu druhé třetiny možnost další přesilové hry. Buffalo nechalo na ledě první přesilovou formaci po celou dobu, což se nakonec vyplatilo. Sheary-Eichel-Reinhart-Okposo a Ristolainen motali Rangers tak dlouho, až z toho nakonec vznikla nádherná souhra na jeden dotek mezi Eichel, Reinhartem a Shearym, kterou poslední jmenovaný zakončil střelou takřka do prázdné branky.

Od toho momentu se Buffalo více soustředilo na obranu. Místy se však Šavlím dařilo zamknout Rangers, jenže Lundqvist byl již nadále proti. Ještě větší pocity nemohoucnosti museli mít střelci Rangers. Ti nedokázali překonat Huttona ani v přečíslení tři na nikoho. Hutton byl prostě zeď, která nakonec obstála s malou trhlinkou, jelikož jej Howden překonal necelých pět minut před koncem utkání. Rangers to pak ještě zkoušeli bez brankáře, avšak Jack Eichel potvrdil svou brankou do odkryté sítě hostů výhru Buffalo Sabres.

Buffalo předvedlo slušný výkon, který by však na výhru patrně nestačil nebýt Cartera Huttona. První lajna vypadala velmi solidně, druhá trošku pokulhávala. Osobně bych se nebál zkusit Mittelsadta ve druhé lajně. Skinner je totiž playmaker, který je rád na puku, ale potřebuje lepší podporu od centra, kterou mu Berglund příliš nedává. Obrana hrála velmi solidně. McCabe prožívá patrně nejlepší start do sezony v kariéře. Jeho hra je opravdu výborná. Kromě podpory útoku je vždy na správném místě v obranném pásmu. Dobře předpovídá chyby Dahlina, který je samozřejmě stále dělá. Přesto ani Dahlin nehraje vůbec zle. Hráči Sabres se musí naučit využívat jeho výpadů do útoku. Dahlin místy vyráží kupředu a tvoří tím nebezpečné možnosti brejků, se kterými však zatím ostatní spoluhráči neumí pracovat. Až se to bude dařit, Dahlin si užije momenty své slávy.

Ani Nathan Beaulieu neodehrál úplně špatný zápas. Snažil se, jako to již klasicky dělá, hodně podporovat útok a vyrážet na steč. Rozdíl oproti jiným zápasům však byl, že tentokrát tolik neztrácel puky. Svůj den ale neměl Casey Nelson. Ten tropil jednu minelu za druhou a Hutton ho určitě po duelu nepochválil.

3 hvězdy utkání:
* Carter Hutton
** Conor Sheary
*** Jack Eichel

Pozápasové komentáře:

„Učíme se učit. Máme mnoho nových hráčů, kteří si na sebe zvykají. Dnes jsme našli cestu jak zvítězit a já jsem za kluky velmi šťastný. Dnes pracovali opravdu tvrdě.“ Phil Housley

„Je skvělé zvítězit na domácím kluzišti. Náš brankář byl našim nejlepším hráčem. Huts byl fenomenální. Myslím si, že jsme drželi jako tým. Bojovali jsme a vyhrávali jsme souboje. Dnes bychom se měli cítit dobře… … Sheary je rychlý a velmi chytrý hráč. Dobře rozumí hře a nenechává sebou házet. Můžeme být jen lepší.“ Jack Eichel

„Nedokážu vám říct, co mi v tu chvíli běželo hlavou. Myslím, že to kluci překombinovali.“ Carter Hutton ohledně přečíslení 3 na nikoho,

Sestava:

Sheary-Eichel-Reinhart
Skinner-Berglund-Okposo
Girgensons-Mittelstadt-Thompson
Elie-Rodrigues-Pominville

Scandella-Ristolainen
McCabe-Dahlin
Beaulieu-Nelson

Hutton

 

Highlights: