San Jose Sharks vs. Buffalo Sabres 5:1

1. třetina
SJS – 03:35 – Joonas Donskoi (E. Karlsson, Kane) PPG
SJS – 04:02 – Logan Couture (Burns) PPG
2. třetina
BUF – 21:35 – Jake McCabe (Skinner, Dahlin)
3. třetina
SJS – 44:54 – Logan Couture (Kane, Braun)
SJS – 51:49 – Joe Pavelski (Labanc, Burns) PPG
SJS – 58:13 – Logan Couture (Hertl, Meier) EN

Martin Jones 24/25
Carter Hutton 34/38

 

Tak to opět nevyšlo. Převážně speciální týmy rozhodly o výhře Žraloků, jelikož Buffalo bylo tragické během přesilových her a stejně špatné i v oslabení. Hlavním viníkem mizerného startu duelu byl tragicky hrající Kyle Okposo, jenž si hned v úvodu vykoledoval trest na 2+2 minuty za hru vysokou holí, na což Buffalo absolutně nedokázalo zareagovat. První dvouminutová část přesilovky San Jose sice nevypadala nikterak vábně, avšak k jejímu konci se dokázal prosadit Joonas Donskoi. Navazující přesilovou hru pak sehráli Žraloci o poznání lépe, když se po necelých třiceti sekundách prosadil Logan Couture.

Speciální týmy se obecně na tripu po západě absolutně nechytají a problémem také je, že se tato část hry během výjezdu špatně zlepšuje. Není prostor pro její trénink, trénujete v soupeřově hale, ten má možnost si vše načíst, a proto se obávám, že se výrazného zlepšení v příštích dvou duelech nedočkáme. Alespoň oslabení by měla změnit rozestavení, Šavle totiž hrají jakýsi kosočtverec, který je však svou účinností platný asi jako kosočtverec s čárkou uprostřed. Buffalo nedokáže pokrývat hráče, kteří mají před Huttonem mraky času na dorážky, podle čehož to také vypadá.

V přesilovce je pak základním problémem přechod do útočného pásma, jenž možná ještě zvládne Eichel, avšak následná první přihrávka v ofenzivní třetině je již nepřekonatelný úkol. Navíc Okposo v první přesilovkové formaci je tragický. Někdo by mu měl říct, že když vystřelí, bylo by dobré dostat puk dál, než k prvnímu blokujícímu hráči. I Rasmus Ristolainen je z formy. Trenéři Šavlí jej neustále prosazují, avšak on ve většině případů nedokáže během přesilovky nikterak pomoct. Nebál bych se jej odstranit z první formace. Navíc spolupráce se Scandellou je momentálně příšerná. Scandellovi se nedaří, hraje patrně nejhorší hokej od svého příchodu do Buffala, takže je potřeba něco změnit.

Jedno z mála pozitiv včerejšího výkonu pro mě byl Casey Mittelstadt, jenž byl aktivní, střílel, pohyboval se v dobrém prostoru. A nebýt smůly, konečně také vsítil branku. Jake McCabe a Zach Bogosian předvedli slušné utkání, když se oba snažili pomáhat Huttonovi jak jen to šlo. Bogosian zblokoval 8 střel, McCabe 5. Oproti minulému roku je dobře, že obránci dokáží lépe podporovat útok. Minulou sezonu jsme čekali na vstřelenou branku od obránce až do prosince. Tento ročník mají beci na kontě již čtyři.

Buffalo nyní bude čekat Los Angeles, doufejme, že Housley něco změní a dá týmu nový impuls, abychom trip dohráli s důstojností, a pak před domácím publikem opět natrénovali a zabojovali.

Sestava:
Sheary-Eichel-Reinhart
Skinner-Mittelstadt-Okposo
Elie-Sobotka-Thompson
Girgensons-Rodrigues-Pominville

Scandella-Ristolainen
McCabe-Dahlin
Bogosian-Beaulieu

Hutton
Ullmark

Highlights: