Montréal Canadiens vs. Buffalo Sabres  01:30 SEČ

To to trvalo. Museli jsme si nějakou chvíli počkat, abychom viděli naše Sabres opět v akci, avšak dnes v noci budeme mít příležitost. Šavle se podruhé v sezoně utkají s Canadiens, kteří jim budou jednoznačně chtít vrátit těsnou porážku z šestadvacátého října.

Soupeř:
Dalo by se říct, že Šavle narušily do té doby stabilně hrající Canadiens, kteří do utkání s Šavlemi ztratili pouze tři body v sedmi duelech. Od té doby hraje Montréal jako na houpačce. Jednou vyhraje, pak zase svému soupeři podlehne. Naposled se Canadiens utkali s New York Rangers, kterým podlehli 5:3. S osmnácti získanými body v patnácti duelech se Montréal pohybuje na pátém místě tabulky východní konference. Šavle získaly ve stejné počtu duelů o dva body méně.

Na koho si dát pozor?
Max Domi hraje ve formě a soupeři to pociťují. V posledních sedmi duelech vsítila posila z Arizony stejný počet branek a se šestnácti získanými body je momentálně nejlepším hráčem Montréalu. Co se Canadiens příliš nedaří je defenzivní stránka hry. Carey Price má dost podprůměrná čísla, když v sezoně prozatím pochytal jen 90,1 % všech střel na branku a v průměru inkasoval 2,81 branek na utkání. Anti Niemi je na tom s 3,13 obdrženými brankami a 89,3 procentní úspěšností ještě hůře. Buffalo si však musí dávat velký pozor, jelikož je oblíbeným týmem na to, aby se na něm někdo bez formy nastartoval.

Poslední vzájemná utkání:
Jak jsem již zmínil, Šavle se s Canadiens utkaly takřka před dvěma týdny. Z vítězství se radovalo jednoznačně lépe hrající Buffalo, kterému vystřelil výhru minutu a vteřinu před koncem utkání Kyle Okposo. Jednalo se o první výhru Buffala z posledních pěti vzájemných utkání s Montréalem.

Zranění:
Buffalo bude klasicky postrádat Scotta Wilsona a Matta Hunwicka. Canadiens by pak měli chybět Paul Byon, Joel Armia, Shea Weber, David Schlemko, Jarret Tyszka, Aleš Hemský a Tomáš Plekanec.

Sestava:
Do sestavy by se měl dle Housleyho slov vrátit Nathan Beaulieu, který prý pracuje velmi tvrdě na trénincích a svůj prostor si zaslouží. Pokud vše bude jako na rozbruslení, očekávejme tuto sestavu:

Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Mittelstadt-Okposo
Rodrigues-Sobotka-Reinhart
Berglund-Larsson-Girgensons

McCabe-Ristolainen
Bogosian-Scandella
Dahlin-Beaulieu

Brankáře se dozvíme později. Okolo 19 hodiny by již mělo být vše známo.