Winnipeg Jets vs. Buffalo Sabres 1:2sn

1. třetina
– – –
2. třetina
WPG – 27:10 – Kyle Connor (Laine, Little)
3. třetina
BUF – 40:53 – Jeff Skinner (Eichel, Dahlin) PPG
prodloužení
– – –
Samostatné nájezdy
WPG:
Scheifele ❌
Laine ✔️
Wheeler ❌
Little ❌
Connor ✔️
Roslovic ❌
Perreault ❌

BUF:
Eichel ✔️
Reinhart ❌
Mittelstadt ❌
Thompson ❌
Pominville ✔️
Okposo ❌
Sheary ✔️

Laurent Brossoit 32/31
Carter Hutton 26/27

Víte co? To byla vlastně hrozná sranda. První polovinu zápasu hrálo Buffalo naprosto tragicky. Teda až na jednu výjimku, kterou byl Carter Hutton. Ten likvidoval jednu velkou šanci za druhou a musel tak hrozně zdeptat hráče Jets, jejichž manželky a přítelkyně, patrně prožily dost krušnou noc. Tým, který na domácím ledě nastřílel nejvíce branek z celé NHL si lámal zuby na zcela fenomenálním Huttonovi, kterému ještě občas pomohla tyč. První branku inkasoval až v osmé minutě prostřední části hry, když do brejku dva na jednoho ujel Laine s Connorem a druhý jmenovaný se prosadil nekompromisní střelou pod horní tyč Buffalské svatyně. Pozastavte se nad tímto momentem v highlightech. Jak příznačné, že Šavle dopustily dva brejky po sobě. Nejprve chyba… hádejte… Beaulieho, kterému ještě zachránil zadek Scandella, avšak následně další chybná rozehrávka… hádejte… Thompsona, po které již gól Winnipegu padl. To vše v rozmezí asi dvaceti sekund. Pokud bude Buffalo hrát s podobnými výsledky až do února, rozhodně očekávám, že do uzávěrky přestupů přijde ještě jeden obránce, který vyplní tuto mezeru, na kterou nemá ani Beaulieu ani Nelson (pokud se v Buffalu při nějakém zranění neusadí výborně hrající Pilut). Thompson dřív nebo později musí putovat do Rochesteru. Nejpozději se tak stane při návratu Scotta Wilsona.

To bylo story první poloviny zápasu. Potom se na to už asi hostující brankář Laurent Brossoit nemohl koukat, a tak se rozhodl si puk během rozehrávky trefit do vlastní branky, což se mu asi o 3 centimetry nepovedlo. Jako by snad tento moment byl tou největší fackou pro Buffalo, které od toho momentu začalo být Winnipegu vyrovnanějším partnerem. Ano, domácí přesto působili daleko nebezpečněji, avšak Šavle se konečně dostávaly ke střelám na Brossoitovu branku. Z počátku to sice nebyly nikterak nebezpečné pokusy, avšak pro dostání se do utkání to postačilo.

Třetí třetinu načaly Šavle dohráním přesilové hry, kterou pro Sabres zařídil 20 sekund před koncem prostřední části faulující Tanev. Šavle musely být v kabině opět od Housleyho politi živou vodou, protože do poslední části vstoupil úplně jinak hrající celek. K sebevědomí pomohlo Sabres i brzké vyrovnání. V již zmíněné přesilové hře se totiž netrefil nikdo jiný než Jeff Skinner, který svou bojovností před brankou protlačil kotouč až do domácí svatyně.

Buffalo pak dlouho nepustilo Winnipeg k jediné střele. Hra se ke konci trochu vyrovnala, a tak to vypadalo, že v klidu dojdeme do prodloužení. To by ale nesměl Zach Bogosian udělat závěrečnou minelu, kterou Laine s velkým štěstím v poslední vteřině nezužitkoval. Puk totiž skončil po jeho střele na tyči. Prodloužení pak bylo klasickým hokejem tři na tři. O neprohře Buffala rozhodlo, že Ristolainen neudělal žádnou fatální ztrátu puku. Dostali jsme se tak až do samostatných nájezdů, které by vypadaly na chlup stejně jako proti Vancouveru, nebýt toho, že Mittelstadt nešťastně orazítkoval břevno. V páté sérii se za Jets trefil Connor a veškerá zodpovědnost za bod navíc tak byla na holi Pominvilla, který však chladnokrevně poslal puk za Brossoitova záda. Když v osmé sérii zlikvidoval Perreaulta opět skvěle chytajíci Hutton, vyslal Housley na nájezd Conora Shearyho, který stejně jako Pominville vypálil na Brossoitovu lapačku a rozjásal tak střídačku Buffala. Šavle vyhrály čtvrtý duel v řadě a fanoušky pomalu začínají přesvědčovat, že jsou opravdu konkurenceschopným týmem.

Sestava:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Mittelstadt-Okposo
Sobotka-Berglund-Pominville
Girgensons-Larsson-Thompson

McCabe-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-Beaulieu

Hutton

Highlights: