Máme za sebou draft a s jeho výsledkom vládne v Buffale všeobecná spokojnosť. Pozitívne reakcie prichádzajú zo všetkých strán, nadnárodných médii, odborníkov aj fanúšikov. Vývoj prvého kola nahrával Beaneovi do karát a výrazne mu zjednodušil prácu. Musíme ho však pochváliť za trpezlivosť, pretože sa špekulovalo o výmene nahor. Ed Oliver, porovnávaný s Aaronom Donaldom, mu pristál na zlatom podnose.

Naopak u Forda bol posun adekvátny, je to talent na úrovni prvého kola a vo výrazne prekopanej ofenzívnej línii sú jeho šance na základnú zostavu vysoké. Idylku s jednorožcami a dúhou narušilo tretie kolo. Výber Singletaryho a Knoxa sú najčastejším predmetom diskusií a kritiky. Olej do ohňa pridal aj Beane, keď potvrdil McCoya na pozícii prvého RB. Mám Shadyho rád, ale takúto pozíciu v tíme už nemá. Mal by o ňu bojovať rovnako ako všetci ostatní. V skutočnosti sa s ním podľa mňa Bills rozlúčia a išlo iba o zastierací manéver. V opačnom prípade by bol výber RB v treťom kole zbytočný luxus. Posun pre Knoxa vnímam pozitívne, možno bolo k dispozícii viacero podobných TE, ale je dobrým znamením, že vedenie išlo pre konkrétneho hráča, ktorému dôveruje. Je dobrý v blokoch, ale dokáže aj zachytiť prihrávku mal by dosiahnuť na post dvojky.

Rekapitulácia draftu Buffalo Bills
Round 1 • Pick 9 (9) • DT Ed Oliver
Round 2 • Pick 6 (38) • T Cody Ford
Round 3 • Pick 11 (74) • RB Devin Singletary
Round 3 • Pick 33 (96) • TE Dawson Knox
Round 5 • Pick 9 (147) • LB Vosean Joseph
Round 6 • Pick 8 (181) • S Jaquan Johnson
Round 7 • Pick 11 (225) • DE Darryl Johnson
Round 7 • Pick 14 (228) • TE Tommy Sweeney

Nedočkali sme sa WR, ale treba uznať, že vedenie urobilo kus roboty a do novej sezóny vybehne úplne iná ofenzíva. V kempe nás čaká niekoľko zaujímavých súbojov o miesta v zostave. McDermott presvedčil, že o obranu sa báť nemusíme, hodil by sa ešte jeden kvalitný CB, no on si určite poradí a aj z hráčov z neskorších kôl draftu dokáže pretaviť v platné posily.

Hodnotenie Slávka

 

Bližšie sa na zuby novým hráčom pozrej náš kolega Viki

Tučný pohled na věc aneb Draft Bills očima pražského laika

With the 9th pick of the 2019 NFL Draft, the Buffalo Bills select – Ed Oliver, Defensive Tackle, Houston!

Super! Můžu jít konečně spát. Ano, to byla má první reakce. Absolutně mrtvej po nějakých 600 odřízených kilometrech, ve stavu takřka klinické smrti z nedostatku spánku a psychického vyčerpání. Viděl jsem koho Buffalo zvolilo a konečně si můžu jít lehnout. Jenže kamera poté přešla na našeho nového bořiče v obraně a ta energie a nadšení, která z toho kluka šla, mi dodala absolutně novou krev do žil. Čistá radost a nadšení Eda Olivera způsobila obrovskou vlnu euforie ve mně. Abych řekl pravdu, před draftem jsem si více přál T.J. Hockensona, jelikož Buffalo už dlouho postrádá kvalitního Tight Enda, o kterého by se mohlo opřít. Navíc Josh Allen je dle mě Quaterback, který dobrého recieving tight enda potřebuje jako sůl. Detroit si však Hockensona vybral těsně před námi a teď jsem za to vážně rád.

Olivera jsem si také studoval a ten kluk je prostě monstrum, před kterým kdybych měl stát v O-Lině, tak bych si raději vzal troje trenky. Jeho výbušnost, energičnost a síla v jedné kombinaci z něj dělají fenomenálního hráče. Když jsme přešli do druhého kola, splnila se mi má přání. Cody Ford z nepochopitelných důvodů propadl až na místo, odkud si jej Bills museli vybrat. Největší radost z tohoto picku měl jednoznačně Josh Allen, protože tenhle borec mu bude jeho novým nejlepším kamarádem.

Čekal jsem, kdy se Buffalo zaměří na WR, proto mě volba ve třetím kole draftu překvapila, jenže ono to dává smysl. Frank Gore má před sebou dost možná poslední sezonu, LeSean McCoy nemládne, a navíc poslední dobou trpí na zranění. T.J. Yeldon je novou a velmi zajímavou akvizicí pro Bills. Devin Singletary je mladý energický kluk, který bude za těmito zkušenými borci nabírat zkušenosti a potom by mohl všem vytřít zrak. Je podceňovaný díky své výšce, jenže pro borce jako on toto může být obrovský výhoda. Singletary je pro mě spojením LeSeana McCoye a C.J. Andersona. Vzhledem k tomu, co se stalo v Oaklandu (zranění Isaiaha Crowella) bych se ani příliš nedivil, kdyby z toho chtěli Bills něco vytřískat a třeba McCoye do Oaklandu vyměnit. Potom by ten draft dostal ještě větší grády.

Nakonec Bills uspokojili i mě volbou dvou Tight Endů. Dawson Knox i Tommy Sweeney se mi zdají jako velmi rozumné volby. Knox by mohl klidně být černým koněm tohoto draftu, jelikož jej v Ole Miss přes velké množství kvalitních recieverů příliš nevyužívali. Ne, na 99 % to nebude příští Rob Gronkowski, ale takový Kyle Rudolph by se také hodil.
S konečnými koly v draftu jsem se modlil, aby si Buffalo vybralo buď Tyree Jacksona či Anthony Johnsona. Důvodem bylo, že oba borci jsou odchovanci University at Buffalo, a jsem si jistý, že by působení u Bills bylo ideální motivací pro oba hráče. Navíc si myslím, že oba mohli do celku zapadnout. Tyree Jackson je mladý quaterback, který by se mohl stát ideálním backupem Joshe Allena, protože jeho přednosti jsou spíše přesně v těch věcech, kde má Allen nedostatky a naopak. No a reciever Johnson je zase pořádně rychlý oříšek na zastavení. Navíc se mi zdá, že je to velmi solidní route runner. Tým z města dobrých sousedů ale ani jednoho z nich nedraftoval, avšak sen se mi přeci jen splnil, když Bills s Quaterbackem Tyree Jacksonem alespoň podepsali zkušební kontrakt. Jackson se tak zapojí s Bills do přípravy a něco mi říká, že jeho motivace bude obrovská.

Na záver sme natipovali nasledujúcu sezónu:

Dali

Slávek

Viki

1 V Jets

L

W

W

2 V Giants

W

W

W

3 D Bengals

W

W

W

4 D Patriots

W

W

L

5 V Titans

L

W

W

6 Bye

7 D Dolphins

W

W

W

8 D Eagles

W

L

L

9 D Redskins

W

W

W

10 V Browns

L

W

L

11 V Dolphins

W

L

L

12 D Broncos

W

W

W

13 V Cowboys

L

L

W

14 D Ravens

W

L

W

15 V Steelers

W

L

L

16 V Patriots

L

L

W

17 D Jets

W

L

W

 Bilancia 11-5

9-7

 11-5