Obrovské zklamání uplynulé sezony, Nathan Beaulieu, požádal vedení Šavlí, aby jej vyměnilo do jiného týmu. Po příchodu Lawrence Piluta nedostává Beaulieu takřka žádnou příležitost, a to i přes to, že se jeho výkony od uplynulé sezony podstatně zlepšili. Problém je, že se zlepšil v ofenzivní části, ale již ne v té defenzivní. Pro Beaulieho se jedná o poslední rok jeho současného kontraktu. Proto chce být vyměněn někam, kde by dostal více příležitostí si zahrát a vymodlit si další, alespoň trochu slušnou smlouvu v NHL.

Beaulieu přišel do Buffala těsně po Botterillově zvolení generálním manažerem za volbu ve třetím kole draftu 2017. Touto volbou si pak Montréal vybal obránce Scotta Walforda, o kterém jste patrně neslyšeli a zatím to ani nevypadá, že uslyšíte. Botterill následně podepsal Beaulieho na dva roky s roční gáží 2,5 milionu dolarů. V uplynulé sezoně nastřádal Beaulieu kromě patrně milionu ztracených puků také jednu branku a osm asistencí. To vše v 59 utkáních. Tuto sezonu zatím rodák ze Stratfordu v Ontariu 26 utkání, ve kterých zaznamenal tři branky a čtyři asistence.

Botterill celou situaci odmítá komentovat, ale patrně se bude snažit za Beauliea vytěžit alespoň to, co do něj vložil,popřípadě nějakou drobnou posilu do útoku. Zájemcem by mohli být Ducks, kteří teď vyměňují ostošest. V úvahu by připadala také Minnesota. Kde si myslíte, že Beaulieu skončí?