Buffalo Bills po sedmnácti letech postoupili do playoffs. To je velký úspěch. Před sezónou považovala většina fanoušků prohlášení kouče Sean McDermotta za vágní a svým způsobem i utěšitelsky alibistická, když hovořil o takzvaném „procesu“, jehož součástí jsou dva cíle: budování silného a konkurenceschopného play-off kalibru týmu budoucnosti a drive za postupem do play-off už v této sezóně. Snaha o skloubení dlouhodobého cíle s ryze krátkodobým nám všem připadala jako nejapný vtip s průhlednou zápletkou.

McDermott ale šel za svým cílem jako buldog. Provedl řadu na první pohled nepochopitelných změn. Tyto úpravy týmu jsme mohli vždy vnímat predevším jako hru o budoucnost, ale přitom se pokaždé ukázalo, že McDermott s GM Beanem neztrácejí ze zřetele ani splnění krátkodobého cíle. Pokud Bills uvolnili kvalitního hráče, pokaždé získali výhodu do budoucího draftu a zároveň i určitou hráčskou kompenzaci s okamžitým příznivým dopadem na aktuální výkonnost týmu.

Během sezóny přišla na tým řada krizí a výsledkových propadů. Série proher nás naplnila skepsí a pochybnostmi. Když kouč McDermott postavil nováčka Petermana na úkor startujícího quarterbacka Taylora, měli jsme obavy, že kouč ztratil podporu zkušených hráčů týmu. Bills nicméně krizi překonali a šli si za svým. Nevěřila jim média, experti, a v neposlední řadě o nich zhusta pochybovali i fanoušci. Morální kvality týmu, pracovitost a neústupnost byly na konci sezóny odměněny postupem do playoff, prvního po době, klenoucí se přes celou jednu generaci fanoušků. Série neúčastí (drought) je u konce. Všem v Buffalu i příznivcům Bills po celém světě se snáze dýchá.

Obtížnou cestu za play-off popisujeme také na našich stránkách. Každému utkání jsme se poctivě věnovali. Vše začíná přípravnými zápasy a končí zápasem Wild Card Game proti Jaguars. V mozaice si můžete kterékoliv utkání znovu připomenout.

Každý obrázek funguje jako odkaz k příslušnému článku o utkání.

Návštěvnost jednotlivých článků k utkáním:

Week (článek) počet čtenářů
Preseason 1 7
Preseason 2 4
Preseason 3 7
Preseason 4 6
Week 1: vs Jets 38
Week 2: @ Panthers 12
Week 3: vs Broncos 32
Week 4: @ Falcons 19
Week 5: @ Bengals 32
Week 7: vs Buccaneers 16
Week 8: vs Raiders 24
Week 9: @ Jets 27
Week 10: vs Saints 55
Week 11: @ Chargers 27
Week 12: @ Chiefs 17
Week 13: vs Patriots 9
Week 14: vs Colts 10
Week 15: vs Dolphins 9
Week 16: @ Patriots 11
Week 17: @ Dolphins 22
Playoff WCG: @ Jaguars 85

Metodika je poctivá. Nepočítám návštěvy nýbrž IP (nazývám je tedy čtenáři a nikoliv návštěvníci). Odečítám naše IP (tvůrců stránek). Pokud si na jedné IP přečte více čtenářů článek, statistiku to logicky neovlivní.

Zásadním problémem je to, že článek vzniká postupně, skládá se z několika částí, první je k dispozici v pondělí v podvečer a poslední občas až v sobotu, den před zápasem dalšího weeku. Nás to odrazuje od větší aktivity při nabízení článku k přečtení. Po celý týden je tak nějak stále rozpracovaný. Do příští sezóny je to podnět k zamyšlení. Bude potřeba ho udělat přitažlivější a aktuálnější.

S počtem čtenářů nemůže být spokojeni. Stejný typ článků v minulosti u předchozího projektu navštěvovalo přibližně okolo tisíce čtenářů. Prostor pro zlepšení je tedy obrovský.

Všem čtenářům pochopitelně za návštěvu stránek děkujeme.