Je to pouze pár hodin co jsem vás informoval o podpisu smlouvy s Willem Borgenem (ti co článek nečetli jej mohou nalézt zde). http://bills-sabres.cz/jeden-z-cilu-splnen-borgen-podepsal-smlouvu-se-sabres/

Jason Botterill o pár hodin později přišel s další zprávou, která otřásla Buffalem ještě daleko více. Casey Mittelstadt podepsal s týmem tříletou nováčkovskou smlouvu. Pár zlých jazyků tvrdilo, že by mohl Mittelstadt dlouho vyčkat v NCAA a poté podepsat s jiným týmem, jelikož Buffalo by pro něj nemuselo být zrovna lákadlem. Od začátku jsem tyto drby vyvracel a říkal, že Mittelstadt se nebude chtít zaseknout čtyři roky v NCAA a navíc Botterill tohoto mladíka zvládne zlákat na jménu Jack Eichel. Má slova se naplnila a stalo se to co jsem očekával. Botterill neváhal a Caseyho si pojistil.

Předpokládám, že jednou z podmínek bylo to, aby Casey Mittelstadt spálil rok kontraktu už tuto sezonu. Je to logická dohoda. Mittelstadt je vycházející superhvězdou a logicky chce brzy dostat adekvátní sumu peněz. Obě strany tak budou spokojené. Zlé jazyky v Buffalu utichnou, Mittelstadt jednoznačně pozvedne úroveň hry v Buffalu a Casey se dočká zřejmě tučné gáže o rok dříve. Botterill se navíc nemusel bát toho, že musí Mittelstadta chránit před expanzí. Vzhledem k pozdnímu roku narození nebude Mittelstadt veden tuto sezonu jako profesionál, a tak bude před Seattlem stále automaticky chráněný.

Cesta, kterou se Botterill vydal znamená, že se Mittelstadt pravděpodobně ukáže v posledních šesti zápasech Sabres. Bude to znamenat to, že Mittelstadt nebude moci pomoct Rochesteru v honbě za Calder Cupem. To ale Botterillovi zřejmě příliš nevadí. Rochester má dostatečně kvalitní kádr na to, aby se porval o Calder Cup v současné sestavě (kterou doplní Ullmark, Baptiste a další dvoucestní hráči). Navíc se tím eliminuje fakt, že se Mittelstadt v drsném play-off zraní a nějak tím ohrozí své nesmírné dovednosti.

Botterill nespí a předvedl opravdový majstrštyk. Nejenže teď mohou být všechny Buffalské duše klidné, ale fanoušci Sabres mají zase nějaký důvod k tomu sledovat zbylé utkání Buffala.

Kdo je Casey Mittelstadt?

Pokud toto nevíte tak pravděpodobně navštěvujete špatný web. Pojďme si jej ale zesumarizovat.

Casey Mittelstadt – 19 let – Centr – Draftován Sabres v roce 2017 jako 8. celkově

Mittelstadt byl původně brán za prospekta, který by měl jít na draftu do první pětky, ne-li trojky. Jenže poté přišel onen slavný draft combine, kde Mittelstadt zcela vyhořel. Nedokázal udělat ani jeden jediný shyb a v bench pressu zaznamenal také jeden z nejhorších výkonů, když činku zvedl pouze jednou. Kromě toho také hodně skautů překvapilo jeho rozhodnutí nezůstat v USHL (což je soutěž, která slouží k přechodu mezi středoškolskou soutěží a vysokoškolskou NCAA), nýbrž vrátit se na středoškolskou USHS, která je přeci jen kvalitou horší. Stalo se tak to, že Mittelstadt spadl do klína Buffalu a Botterill se nebál tohoto mladíka draftovat.

Love story mezi Buffalem a Mittelstadtem nabralo rychlý spád. Casey se rychle aklimatizoval na vysokoškolský styl hokeje. Stal se mozkem celé Minnesotské Univerzity a svou nováčkovskou sezonu zde zakončil s jedenácti vstřelenými brankami a devatenácti asistencemi v čtyřiatřiceti duelech. Mittelstadt byl za tyto výkony vybrán do All-Rookie týmu NCAA Big Ten (tedy soubor těch patrně nejkvalitnějších Univerzit). Největší lovestory ale nabrala dvojice Mittelstadt-Buffalo během Mistrovství světa Juniorů, které se právě v Buffalu konalo. Mittelstadt se stal jednoznačně nejlepším hráčem celého šampionátu. Byl naprosto nezastavitelný a fandové v Buffalu jistě dodnes učůrávají ze spaní při pomyšlení na to, co v Queen City předváděl.
Výčet ocenění které Mittelstadt na MSJ získal hovoří za vše.

Bronze Medal
Top 3 Player on the team (USA)
Most Points (11)
WJC All Star Team
Best Forward
MVP of the Tournament

Ano dámy a pánové, v Buffalu může propuknout „Caseymánie“