Jak jsem slíbil, tak se také děje. Vstupní Draft NHL roku 2018 dnes pokračuje od druhého až do sedmého kola. Místo zdlouhavého sledování draftu vám nabízím pohodlnější metodu. Stačí průběžně aktualizovat tuto stránku a všechny nejnovější informace ohledně Sabres budete mít hezky pohromadě, a to včetně krátkého představení čerstvě zvolených hráčů. Na aktualizaci stránky (třeba pomocí klávesy F5) nezapomínejte. Stránka to sama neumí 🙂 Tak pojďme na to:

____________________________________________________________________________________________________

21:20 – A to je pro dnešek vše. Děkuji za vaší pozornost.
20:45 . První věc, která vás u Kreüa zarazí je poměr jeho výšky a váhy. Obrovitý zadák měří bezmála 2 metry, konkrétně 197 cm. Váhu má však uvedenou pouze 78 kilogramů! Pokud je to pravda, musí Kreü rozhodně nabrat. V uplynulé sezoně si Worge Kreü zahrál nejvíce za juniorku Linköpingu, kde nastoupil ke osmatřiceti duelům. Vsítil v nich tři branky a na dalších jedenáct přihrál. Jeho styl hry mi zatím není známý. Budu muset zjistit více.
20:42 – Šavle dnes draftovaly pravděpodobně naposledy. Překvapivě se jedná o obránce a údiv jistě způsobí i jeho švédská národnost. Jeho jméno jest William Worge Kreü.
19:58 – 156. volbou Buffala se nestane nikdo. Šavle totiž tuto pozici vyměnili do Toronta za volbu Maple Leafs v šestém kole draftu 2019
19:45 – Vzpomínáte si na loňské draftové překvapení v podobě Oskari Laaksonena? Tak vězte, že Kukkonen byl poslední dvě sezony Laaksonenonův parťák v Illves. Příští rok už ale Kukkonen bude působit v Tappare, což je rival Ilves, za které hraje Laaksonen. Kukkonen je středně vysoký obránce, který se spíše zaměřuje na defenzivní část hry.Vychází ze zajištěné obrany a až pak podporuje útok. Je to velká neznámá. V žádné draftové predikci nepůsobil.
19:28 – Linus Lindstrand Kronholm je drobnější švédský zadák, který vyznává defenzivní styl hokeje. Je to bojovník. I přes svou výšku se snaží hrát jak jen to jde do těla, bojuje, padá do každé střely, likviduje prostor před brankou. Poslední rok se začal více zaměřovat i na ofenzívu. Linus působí ve švédském Malmö. V juniorském výběru tohoto klubu do dvaceti let si uplynulou sezonu připsal šest asistencí v 37 duelech.
19:22 – Jako 125. hráče draftu 2018 vybraly Šavle Misku Kukkonena!
19:12 – A hádejte kdo měl Linuse v Mock Draftu?!?!?! Druhá trefa! Hurááá
19:10 – Na Šavle opět přišla řada! Tentokrát na draftu zvolily dalšího švédského obránce, konkrétně Linuse Linstranda Kronholma!
19:00 – Pekař je šikovný forward, který se stal nejlepším nováčkem USHL. Ve své premiérové sezoně v USHL zaznamenal 54 bodů v 56 duelech. Pekař není nějaký super rychlý superstřelec. Je ale velmi chytrý hráč, který si dobře vybírá svůj prostor na ledě a to mu nesmírně ulehčuje jeho hru. Výborně pracuje v rozích kluziště, odkud dokáže vytvořit zázračné pasy. Jeho střela má opravdu slušné parametry. Nemusel by se jí bát používat více. Od příštího roku bude nastupovat za Univerzitu Mami v Ohiu
18:44 – Čech v Buffalu! Šavle na draftu zvolili Matěje Pekaře!
18:26 – Buffalská volba č. 94 se za chvíli dostane do éteru American Airlines center.
17:50 – Bode Wilde na adresu Mattiase Samuelssona: „Buffalo si vybralo hráče, který bude naprosto perfektně doplňovat Dahlina.“ Mnoho odbrníkků se navíc shoduje, že Samuelsson bude NHL Ready dříve, než většina hráčů druhého a možná i prvního kola draftu.
17:35 – Buffalo zatím vlastní tyto pozice: #94, #117, #125, #156, #187. Momentálně jsme u čísla 46.
17:25 – Samuelsson je urostlý, 193 centimetrů měřící bek, přes kterého se sakra těžko prochází. V jednoduchosti je síla, a to je přesně případ Mattiase Samuelssona. Hraje jednoduchý hokej, nic si nekomplikuje a perfektně umí využívat své postavy. Samuelsson je velmi důsledný před svou brankou. V ofenzívě je nejvíce platný během přesilových her, kdy je jeho zbraní skvělá střela. Navíc Samuelsson je přirozený lídr. Ne nadarmo byl kapitánem USA na MS do 18 let. Ve výběru Spoejných států v USHL nastoupil k 23 duelům. Připsal si 4 branky, deset asistencí a 67 trestných minut.
17:19 – Buffalo vybralo jako 32. hráče tohoto draftu Mattiase Samuelssona!
17:18 – Buffalo je na řadě
17:06 – Buffalo se pomalu ale jistě blíží ke své volbě. K dispozici je několik velmi dobrých prospektů. Jedním z nich je výborný bek Bode Wilde.
17:00 – Draft pomalu ale jistě pokračuje!