Za jeden provaz

Aneb 200 slov na vybrané téma – dnes dvojitá dávka

Kouč Sean McDermott na přímou otázku, zda všichni hráči táhnou za jeden provaz, odpověděl přímo: „Ne, všichni hráči za jeden provaz netáhnou.“

Je dobře, že kouč o tomto stavu hovořil veřejně? Ano. Měl být konkrétní? Ne, i to je v pořádku. Vedení Bills musí umět s hráči pracovat a veřejné pranýřování hráčů za odlišný názor či přestupek nemusí být správnou cestou. Zastírání problémů a jejich veřejné propírání jsou dvě odlišné věci.

Fanouškové se ale s radostí pustili do rozboru situace a dělám tak i já. Koho měl McDermott na mysli? Jde o jednoho hráče či více hráčů?

Víme, že dotyčný hráč je oporou týmu, v opačném případě by věc nestála za zmínku před médii. Vyřešil by ji okamžitý vyhazov. Nabízí se několik hráčů, ale tři zdaleka nejvíce:

LeSean McCoy: 

Svérázně okomentoval double trade s Rams a Eagles, pokles kvality ofenzívy s příchodem Matthewse namísto Watkinse a posléze také své smluvní status quo v Buffalu. Závěr: Je nespokojený a občas se nedokáže neprojevit, ale má vysoký kontrakt, chce ho zkasírovat a dělá vše, co je potřeba. Je nejlepším hráčem ofenzívy. Bills mu po sezóně nabídnou snížený kontrakt nebo ho vyhodí.

Tyrod Taylor:

Vnímá, že vedení buduje tým, ve kterém pro něj už po sezóně nebude místo. Loni byla ofenzíva postavena tak, aby byl úspěšný, letos je postavena tak, aby byl neúspěšný. OC Dennison vyznává jiný styl. Bills loni hráli nejvíc shotgunů v lize, Broncos naopak druzí nejvíce začínali z pod Centra. Závěr: Hráč vstupuje do sezóny, která pro něj nedopadne dobře. Ví to, ale hraje o kontrakt jinde, takže mlčí a je trpělivý. V budoucnu to Buffalu ve svých vyjádřeních ještě spočítá. Herně bezpodmínečně selže, Buffalo dá příležitost Petermanovi a vydraftuje nového QB.

Marcell Dareus:

Podepsal lukrativní kontrakt a tím dojel na konečnou. Novinky na planetě číslo 99: užívání NFL-zakázaných látek (patrně marjánka), závody aut s parkováním v restaurační zahrádce, nedochvilnost, remcání, podkopávání autority kouče, zranění, slabé výkony na hřišti a rok co rok nepřetržitý tok slibů fanouškům ve stylu: „Povedu tým do SuperBowlu.“ Závěr: Hráč je škodná. Nejde s ním nic dělat. Chybí páka. Má vyděláno, pokud ho Bills vyhodí, jinde ho okamžitě přijmou. Příliš zatěžuje rozpočet na to, aby seděl a nehrál. Garance je vysoká a při vyhazovu by Bills sice peníze ušetřili, ale museli by investovat pick v 1.kole draftu za herní náhradu. Dareus je blbec, potkat blbce je problém vždy, ale obzvlášť ve slepé uličce.