Ano, je to tak! Pokud nemáte na dnešní večer žádný plán, můžete se pokochat buffalským hokejem! Ne, opravdu nejde o vtip. Dnes totiž startuje již klasický turnaj Prospect Challange, který bude hostit Buffalský Harborcenter. Šavle mají nabitou sestavu a cokoliv jiného než prvenství by bylo poměrným zklamáním. Na turnaji se kromě Buffala představí také mladíci Bostonu, Pittsburghu a New Jersey Devils. Právě Devils budou prvním soupeřem týmu z Queen City.

Šavle poskládaly své lajny zajímavě. První formace má tzv. NHL kalibr. Kdyby v tomto složení nastoupila v NHL, měla by šanci na úspěch. Druhou pak tvoří úderné trio pro AHL, třetí je tvořena z borců z OHL a čtvrtá je bottom six AHL. Mnoho očí bude upřeno také na Alexe Nylandera. Ten má pravděpodobně poslední šanci dokázat, že na NHL má. Trenér Rochesteru Chris Taylor, který má buffalské mladíky na starosti, vlil fanouškům Šavlí trochu optimismu do žil, když prohlásil, že od Development campu je právě Nylander hráč, který zaznamenal největší progres. Jestli je to pravda budeme moci posoudit v noci z pátku na sobotu. Příznivci českého hokeje nepřijdou o naše jediné želízko v ohni, kterým je Matěj Pekař. Poprvé se v Buffalským fandům představí posila ze St. Louis Tage Thompson. A samozřejmě nebude chybět ani Rasmus Dahlin, který na sebe poprvé navlíkne Buffalský zápasový dres.

Jak tedy budou sestavy vypadat?

#41 Victor Olofsson – #37 Casey Mittelstadt – #72 Tage Thompson
#92 Alex Nylander – #74 Rasmus Asplund – #52 Andrew Oglevie
#73 Matěj Pekař – #86 Kevin Hancock – #79 Cole Coskey
#76 Pascal Aquin – #78 Myles Powell – #46 Eric Cornell

#26 Rasmus Dahlin – #33 William Borgen
#44 Brandon Hickey – #58 Oskari Laaksonen
#24 Lawrence Pilut – #84 Nicholas Welsch

#34 Jonas Johansson
#1 Ukko-Pekka Luukkonen

Nějaká jména vám patrně v sestavě moc neříkají. Pojďme si je stručně představit.

Kevin Hancock je dvacetiletý rodák z Mississaugy, který působil čtyři roky v OHL, konkrétně celku Owen Sound Attack. Hraje na pozici centra a levého křídla. Není nikterak urostlý, ale vynahrazuje to solidním pohybem a výběrem prostoru. Uplynulou sezonu zaznamenal 24 branek a 45 asistencí v 53 duelech.

Další hráč, kterého Buffalo zkouší, je Cole Coskey. Čerstvě devatenáctiletý borec také hraje v OHL. Příští ročník pro něj bude již čtvrtý v Saginaw Spirit. Sezonu od sezony se zlepšuje. Nejprve zaznamenal 11 bodů, pak 31, v minulém ročníku již 50. Coskey musí zapracovat na obranné hře. Šavle si jej chtějí otestovat s tím, že by jej mohly bedlivěji sledovat během následující sezony.

Pascal Aquin a Myles Powell již působili na development campu a vybojoval si smlouvu s Rochesterem, kde budou působit příští sezonu. Eric Cornel pomalu ale jistě dospívá a neustále se zlepšuje ve své roli hráče pro třetí či čtvrtou lajnu. Budoucí sezona v Rochesteru pro něj bude již třetí, což z něj kupodivu dělá jednoho z nejzkušenějších hráčů Rochesteru.

Posledním do party je jednadvacetiletý Nicholas Welsh. Jedná se o nízkého, ofenzivně laděného beka, který již odehrál všech pět možných sezon v QMJHL a nyní by měl začít sezonu v kanadské obdobě NCAA, nazvýající se U-Sports, konkrétně na Saint Mary’s university. Welsch byl v uplynulé sezoně kapitánem Monctonu Wildcats a své Céčko na hrudi si zasloužil i svými výkony. Jako obránce posbíral 66 bodů v 68 duelech. V páru s Lawrencem Pilutem by měli New Jersey ofenzivně dosti zavařovat.

Pokud chcete tento duel sledovat, nalaďte v jednu hodinu našeho času oficiální web Šavlí, kde bude tento zápas živě a zadarmo vysílán.