Představte si, že nemáte ruce a koupíte si rolexky s pětiletou roční splátkou 110 000 000 korun. Takhle nějak by se dal v jednoduchosti podepsat kontrakt Matta Moulsona. Trvalo to v podstatě pět let, ale dnes tomu byla vystavena definitivní stopka. Matt Moulson dokončil svou Buffalskou štaci. Generální manažer Jason Botterill se rozhodl čtyřiatřicetiletého Kanaďana dát na waiver, a pokud si jej žádný jiný tým nestáhne, bude Moulson pravděpodobně nejlépe placeným hráčem AHL s příjmem 5 milionů dolarů.

Moulson přišel do Buffala 27. října 2013 společně s výběrem v prvním a druhém kole draftu 2015 výměnou za Thomase Vaneka. Což o to, on to nebyl až tak špatný trade. Vanek neměl zájem na prodloužení smlouvy a pokud by tak učinil, chtěl příliš mnoho peněz. Buffalo za to získalo kromě Moulsona, který se v té době jevil jako schopný hráč, také Brendana Guhleho, což je naše největší naděje na pozici obránce, a Robina Lehnera s Davidem Legwandem, které Buffalo získalo výměnou za onu volbu v prvním kole.

To nebyl jediný přínos Moulsona pro tým. Murray jej hned na konci své první sezony vyměnil do Minnesoty společně s Codym McCormickem za Torreyho Mitchella a výběry ve druhém kole draftu 2014 (Václav Karabáček) a 2016 (tento pick byl vyměněn do Montealu za Joshe Gorgese). Největší kulišárnou od Murrayho bylo, že Moulsona hned po sezoně opět podepsal, čímž vypálil Minnesotě rybník. Jenže jej vypálil i Buffalu.

Moulson podepsal nesmyslnou smlouvu na pět let s průměrným ročním příjmem 5 milionů dolarů. Rodák z North Yorku se v úvodu svého Buffalského působení pohyboval mezi top šesti útočníky. Tento status mu však nevydržel ani sezonu a už se postupně propadal sestavou. Nakonec se ustálil na pozici čtvrtého útočníka, který v případě zmaru zkusí druhou lajnu a sem tam bude využívaný během přesilových her.

Hlavně minulou sezonu byl Moulson platný během přesilových her, když často a rád doklepával kotouč do branky zhruba z tří a méně centimetrů. Tento ročník byl však Moulson často posazen pouze na tribunu. Pokud nastoupil, byl prakticky neviditelný. Ve čtrnácti duelech si nepřipsal jediný bod. To od hráče, který pobírá pět milionů ročně vážně vidět nechcete. V Buffalu si tedy řekli dost a rozhodli se Moulsona poslat na waiver list.

Matt Moulson je považován společně s Ville Leinem za hráče s nejhůře podepsanou smlouvou. Pokud si Moulsona nikdo nestáhne, bude působit v Rochesteru s pohádkovým platem. Pokud se nepletu, Buffalo tím uvolnilo platovému stropu zhruba tři a půl miliónu dolarů. Moulson odehrál za Šavle celkem 297 utkání s bilancí 46 vstřelených branek a 77 asistencí.

Nyní se nezbývá nic jiného než modlit, aby po Moulsonovi sáhl jakýkoliv blázen a Buffalo se tak nadobro zbavilo jeho kontraktu.