Benoit Pouliot
30-ti letý hokejista prošel týmy Oilers, Canadiens, Bruins, Rangers, Lightning a Oilers. Bez problémů si zvykne i v Buffalu. Je to levná a tedy mírně podprůměrná posila z bazaru? Myslím. že ne. Pouliot může být dobrou posilou, v týmu mu ale bude potřeba najít správné místo.

Nejprve se musíme podívat, proč o něj nemají v Oilers další zájem.
Pouliot se ve třech sezónách za sebou dostal v produkci přes 30 bodů, v minulé sezóně ale získal jen 14 bodů. To není vše. Benoit vyfasoval několik trestů, které nesly označení „zbytečné“ (následná vyloučení pak logicky spolurozhodovala utkání) a tím získal hráč cejch problémového hokejisty, který je soustavně v nesprávný čas vylučovaný. Podstatnou část nezájmu pak způsobuje kontrakt. Oilers už se naladili do módu: „šetříme si na Connora“ a dobře si uvědomují, že se ocitají na časové hraně vnitřního kruhu rozpočtového pekla. Vázané prostředky (tzv. dead money) do dalších sezón ve výši 1,333 mil. USD jim přijdou jako pořád ještě výhodnější řešení, než setrvání v knutě 4 mil. USD ročně. Posledním, ale důležitým, důvodem je zařazení a využití hráče v týmu. Pouliot jednu dobu nastupoval v útoku třeba s McDavidem a to se mu pochopitelně herně i bodově dařilo. Jakmile se sestavou propadl a začal bezútěšně kočovat od spoluhráče ke spoluhráči, na výkonnosti se to projevilo. Hraničním pásmem se stalo zařazení buď do 2.útoku nebo do 3.útoku.

Máme problém nebo příležitost?
Pokud se necháme inspirovat Frankie ze seriálu The Middle (Průměrňákovi), máme v případě zařazení Pouliota probléžitost. Výkonnost hráče rapidně klesá při odsunu z top 6? Hráč je rychlý, dychtivě se zapojuje do souhry a je schopen Sabres vytěžit v sezóně přes 30 bodů, pokud bude mít správné spoluhráče. Souhra a herní porozumění hraje u hráče důležitou roli a pokud bude v pohodě, třeba bude atakovat 40-ti bodovou hranici. Odsunutí z top 6 přinese asi jiný výsledek. Sabres si to mohou finančně dovolit, zkontrahovali Pouliota za 1,150 mil. USD na jednu sezónu a už tím projevili předběžnou vůli hráče použít jako křídlo do 3. lajny. Míra rizika je minimální. Otázka zní: Mají Sabres do druhé lajny lepší alternativu? A stačí nám, aby hráč ve třetí lajně odehrál jen o trochu lepší sezónu než byla ta loňská a přinesl týmu dejme tomu 20 bodů? Nebo vsadíme na to, že hráč má herní schopnosti na to, aby dostal příležitost k sehrání v druhé lajně a bodově zaútočil na hranici 40 bodů?

Znáte někdo odpověď?
Jak by tým nyní vypadal? Není nic snadnějšího, než si se sestavou hrát. To se neobehraje. Budu rád, pokud se přidáte.

Kane-Eichel-Reinhart
Pouliot-O´Reilly-Okposo
Deslauriers-Larsson-Pominville
Girgensons-Rodrigues-Fasching

první náhradníci: Baptiste, Smith, Nylander, Bailey

Ristolainen-Scandella
Beaulieu-Antipin
Bogosian-McCabe
7.Guhle

první náhradníci: Georges, Falk, Nelson

brankáře neřeším.

Článek se jmenuje: „Kam s …?“ a týká se hlavně Benoit Pouliota. Tahle otázka se ale ještě více dotýká dvou jiných hráčů, zkušených a mých oblíbených:
nepočítám s Moulsonem (já vím, že hráč, který dostává bůra, musí hrát, ale já pro něj nemám místo v sestavě. Matt je hráč do první-druhé lajny, ve třetí-čtvrté se trápí, je mi líto, vážně jsem se snažil),
nepočítám s Giontou (mám pro něj slabost, imponuje mi, jak moc chce hrát za Sabres, vyřadit takového ne jen hráče, ale člověka, to bolí)

Proškrtejte mi to. Napravte mi hlavu. Jsme fanoušci – žádný náš názor nemůže být nesprávný (no, může ale neporušujeme tím zákon). Napište svoji červencovou sestavu.

Pozn. Benoit Pouliota tak dobře neznám. V úvaze jsem zohlednil názory fanoušků ze stránek diebytheblades, joe´s blogu a newwaveoil a zejména jsem vycházel z krátké konzultace s Jack Goodsem, kterému zároveň děkuji za inspiraci.