GM Sabres Jason Botterill se rozhodl vzhledem k dané situaci jednat. Evander Kane je z formy, nedaří se mu navázat na povedený start do sezony. Ostatní týmy ale ví, že s dobrými spoluhráči může někomu vystřílet cestu ke Stanley Cupu. Zdá se tak, že Botterill učinil rozhodnutí. Kane je na prodej. Cena ale není malá. Pokud jí nebude žádný tým akceptovat, Botterill pravděpodobně zahájí s Kanem diskuze o prodloužení kontraktu.

Pojďme ale k jádru věci. Všechny vás zajímá, co je tou požadovanou cenou za Evandera Kanea. Darren Dreger z TSN, který má k Buffalu velmi blízko, nejprve říkal, že Botterill požaduje volbu v prvním kole draftu, prospekta a dodatečný výběr v draftu, pokud by Kane s daným týmem prodloužil smlouvu. Dreger se ale následně opravil s tím, že jej opravil sám Botterill. Ten za Kanea požaduje kromě všeho výše zmíněného také jednoho plnohodnotného hráče sestavy. Je to málo, nebo je to moc?

Někomu možná připadá, že první kolo a nějaký prospect je za Kanea pěkně málo. Musíme ale brát v potaz několik věcí. Kane prostě nemá a nebude mít dobrou pověst. V Buffalu se sice uklidnil, ale před pár dny se trochu rozvířily vody, když se do sebe na tréninku pustili Kane a Falk. Šlo o souboj útočníka proti obránci během tréninku. Oba hráli na 120 %, až se celý duel vyostřil a Falk zařval na Kanea něco ve stylu „Drž už kurva hubu ty sobeckej zmrde!“ Oba dva z toho v potréninkových rozhovorech sice vyšli s grácií, avšak ostatním GM to připomnělo, že Kane není zrovna jednoduchý človíček na zkrocení.

Dále musíme počítat s tím, že Kane je po konci sezony UFA, tedy nechráněným volným hráčem. Tým, který by si jej vzal by musel počítat s tím, že by taky mohl o Kanea lehce přijít. Proto celková cena za Kanea není zrovna malá.

Kdo má zájem? Poslední dobou se hovoří hlavně o dvou týmech. Jsou jimi Vancouver Canucks a San Jose Sharks. Vancouver dává smysl už jen proto, že se jedná o rodné město Evandera Kanea. San Jose také není od Vancouveu nijak dlouze vzdáleno. Navíc je tam příjemné teplo a hráči tam jezdí rádi.

Jak by mohl takový trade vypadat?
Zkusím si zahrát na vědmu a tipnout si, co by mohlo Buffalo obdržet.

San Jose Sharks: 1. kolo draftu, Mikkel Boedker, Rudolfs Balcers/Karlis Cukste a podmíněná volba ve třetím kole draftu

Vancouver Canuks: 1. kolo draftu, Markus Granlund, Jack Rathbone a podmíněná volba ve třetím kole draftu.

Co myslíte, má Buffalo Kanea vyměnit?