Jason Botterill již podepsal smlouvu se všemi chráněnými volnými hráči, tedy všemi až na Sama Reinharta. Na podpis jeho smlouvy se stále čeká, a ve vzduchu je několik spekulací, proč se tomu tak děje. Tou nejvíce znepokojující a zároveň však nejvíce konspirační je, že si Botterill nechává prostor pro případnou nabídku, aby Reinharta vyměnil. Spekuluje se o trejdu s Carolinou, jejíž hlavními představiteli by měli být Reinhart a Jack Skinner. Vše je ale pouze v rámci dohad a nic opravdu seriozního není na stole.

Další, více pravděpodobnou variantou je dohadování se o délce a výši kontraktu. Bylo velmi zajímavé, že si nikdo z hráčů Sabres nevybral možnost přihlásit se k arbitráži. Všichni hráči věřili, že se s Botterillem dohodnou. U Reinharta je to patrně největší problém. Je totiž potřeba skloubit poměr cena-roky. Reinhart by byl pravděpodobně radši za poněkud delší smlouvu  (rozumějme 3 roky +) s platem okolo 5 milionu. Šavle ale již musí lépe hospodařit se svými prostředky. Botterill by chtěl ideálně Reinharta podepsat tzv. Bridge dealem, tedy v ideálním případě dvouletou smlouvou, během které by si Reinhart přišel na částku okolo 3,5 milionů dolarů s tím, že by během oněch dvou let ukázal, za kolik vlastně doopravdy stojí. Jeho výkony totiž byly nestabilní. První polovinu sezony byl neviditelný, pak hrál zase perfektně. Je otázkou, kde se sejdou cesty Botterilla a Reinhartova agenta. Fandové Buffala však začínají být lehce nervózní.

Kdo všechno podepsal s Buffalem kontrakt?

Sabres poslali nabídku celkem šesti hráčům, kteří byli chráněnými volnými hráči. Pět z nich již s Buffalem novou smlouvu podepsalo. Jde o Seana Maloneho, C.J. Smitha, Justina Baileyho, Nicka Baptisteho a Dannyho O’Regana.

C.J. Smith podepsal s Buffalem jednoletý, dvoucestný kontrakt. V NHL by se měl přijít 847 125 dolarů. V AHL pak na 70 000.

Justin Bailey taktéž podepsal jednoletý a dvoucestný kontrakt. Jeho gáže v NHL by měla být 715 000$, v AHL pak také 70 000.

Hádáte správně. I Nick Baptiste podepsal jednoletý a dvoucestný kontrakt. Suma v NHL je 787 500$, suma v AHL 70 000.

A ano, i Danny O’Regan podepsal stejnou smlouvu. Ta mu v NHL vynese 874 125$ a v AHL překvapivě 70 000.

Sean Malone byl první, který s Buffalem smlouvu podepsal a byl k němu vydán samostatný článek. Pro osvěžení paměti se však jedná, chvíle napětí…, o jednoletý dvoucestný kontrakt! Malone by si v NHL přišel na 787 500 dolarů a v AHL taktéž na 70 000.