Buffalo se pomalu dostává z nejhorší marodky, a tak se na soupisce objevuje až příliš jmen. Někdo musel z kola ven a generálního manažera Botterilla i kouče Housleyho nejméně přesvědčil Seth Griffith, který byl týmem poslán na waiver list, odkud si jej může kterýkoliv tým stáhnout do vlastních služeb. Pokud se tomu tak nestane, posílí čtyřiadvacetiletý Kanaďan Rochester.

Griffith podepsal smlouvu s Buffalem jakožto nechráněný volný hráč hned 1. července. V kempu před sezonou velmi překvapil, a tak dostal příležitost v hlavním týmu Buffala. Po osmnácti zápasech však přišla konečná. Griffith uvadal společně s týmem a vlastně ke konci nic nepředváděl. Proto přišel tento krok. Poslední šanci dostal Griffith v duelu proti Montrealu, kde však nepřesvědčil. Na ledě strávil pouze lehce přes devět minut, což bylo kromě zraněného Josefsona nejméně ze všech hráčů. Jednou vystřelil na branku a také byl poslán na dvě minuty na trestnou lavici.

Griffith není rozhodně prvním a zřejmě ani posledním hráčem, který nadchl v přípravném kempu. Jeho loňským „vzorem“ byl pravděpodobně Derek Grant. Ten předváděl v přípravě neuvěřitelné výkony, avšak v regulérní hrací část byl mizerný a ve čtyřiceti duelech si připsal pouze 3 asistence. Následně byl Grant stažen z waiver Nashvillem, kde odehrál jen tři zápasy a opět putoval na waiver. Tam si jej zpět stáhlo Buffalo,avšak to již mohl být odeslán do Rochesteru, kde dohrál sezonu. Granta podepsali před sezonou v Anaheimu, a tam si jeho služby nemůžou vynachválit. Grant dostává hodně prostoru během přesilových her, a zatím má na kontě jedenáct bodů ve dvaatřiceti duelech.

Griffith končí svou Buffalskou štaci po osmnácti odehraných duelech s bilancí dvou vstřelených branek a jedné asistence.