Je zvykem všech severoamerických stránek, že před draftem udělají svůj, takzvaný Mock Draft. Pro fanoušky, kteří toto ještě neslyšeli jde o to, že stránka vydá svůj tip ohledně toho, kdo a jak bude draftovat. Nejčastěji se tipuje pořadí prvního kola. U nás si však zahrajeme na obrovské tipéry a zkusíme si odhadnout všechny volby Buffala v tomto draftu. Řekl bych, že je zde tak 98 % šance, že trefím pouze jedno jediné umístění, ale čert ví.

Šavle mají původně v draftu tyto pozice:
#1, #32, #94, #117, #125, #156, #187

Já to ale vidím trochu jinak.

1.Pick #1 celkově – Rasmus Dahlin, D, Frölunda HC
Tady jsem si jistý, že se rozhodně nespletu. Dahlin je špičkový prospekt, který má neskutečný potenciál a rozum v hlavě. Na draftu dlouho nebyl takhle kvalitní zadák. Ano, Rasmus Dahlin je budoucí star NHL, rozhodně v to věřím. Na začátku sezony možná udělá sem tam nějakou chybu. Bude se hůře vypořádávat s tvrdou hrou do těla, která na něj rozhodně bude, ale díky své inteligenci a pracovitosti se rozhodně velmi brzy oklepe.

2. Pick #3 celkově (Trade s Montréalem) – Filip Zadina, RW, Halifax Mooseheads.
Zde si dovolím predikovat první trade. Ryan O’Reilly poputuje do Montréalu společně s Nickem Baptistem a volbou ve čtvrtém kole tohoto draftu výměnou za třetí výběr Canadiens, Rinata Valiyeva a volbu Canadiens ve třetím kole 2019. Je to odhad jako blázen, ale Sabres mají tvůrce hry a takové polostřelce. Zadina je sobecký střelec, kterého si tak trochu přeje mít každý tým. Buffalo takového postrádá od dob Thomase Vaneka. Myslím si, že by Zadina skvěle zapadl do kádru Sabres.

3. Pick #32 celkově – Ryan Merkley/Martin Kaut, D/RW, Guelph Storm/HC Dynamo Pardubice
Na tuto pozici házím dva možné picky. Předpokládám, že se jeden z nich propadne a spadne Buffalu do klína. Merkley je výborný obránce, který dovedností patří mezi nejlepší beky na draftu, přičemž je také takřka nejmladší. Má však své mouchy. Je to lehce nestabilní hokejista. Za hádání se s rozhodčími byl už několikrát suspendovaný a ozvat se umí také na svého trenéra. Je to problémový hráč s velkým talentem. Takové problémy nemá Martin Kaut. Jeho problém je však zcela jiný. Těsně před draftem musel podstoupit operaci srdce. Ač nejde o nic velmi závažného, je to stále poměrně značný zákrok, který může několik týmů zohlednit a Kauta na draftu pustit níže.

4. Pick #53 celkově (Trade s Pittsburghem) – Jack Drury – C – Waterloo Blackhawks/Harvard University
Že je příjmení Drury velmi povědomé vám mohu jen potvrdit. Jack je synovcem Chrise Druryho, legendy Sabres. Je vidět, že rodina Druryů je plná hokejovýách genů a daleko od stromu nepadl ani Jack. Ten se uplynulou sezonu blýskl v USHL, kde jako kapitán Waterloo zaznamenal 65 bodů v 54 duelech. Botterill má s Pittsburgem dobré vztahy. Proto tipuji, že by mohl získat právě jejich pick, aby si stáhl Druryho. Buffalo by ještě s tímto pickem mohlo získat volbu v pátém kole draftu 2019. Pittsburgh by pak dostal volbu Sabres ve 4. kole tohoto draftu (od Wild) a volbu ve třetím a sedmém kole draftu příštího roku.

5. Pick #125 celkově – Linus Lindstrand Kronholm – D – Malmö Redhawks
Další mladý a nadějný švédský zadák. Rozhodně potřebuje nabrat svalovou hmotu a jeho progres by chvíli trval. To by ale nemuselo Buffalu zrovna příliš vadit.

6. Pick #156 celkově – Patrick Giles – C – USNTDP/Boston College
Gilles je urostlý centr, který hraje velmi solidně dozadu a ani v ofenzívě není úplně marný. Dokáže hrát dobře oslabení. Ideální pro budoucího třetího centra.

7. Pick #187 celkově – Janis Voris/Gustavs Davis Grigals – G/G – HK Riga/University of Alaska-Fairbanks
Tak si dám jedno přání pro sebe. Lotyši produkují velmi dobré brankáře. Jak Janis Voris, tak Gustavs Grigals prokázali své velké dovednosti na juniorských mistrovstvích světa. Janis Voris chytá v MHL za Rigu, která se prezentuje jedním z nejhorších týmů. Brankář je však drží nad vodou. Grigals si Rigou také prošel. Teď chytal v NAHL, kde se zařadil mezi nejlepší brankáře, když pochytal 92,5% všech střel a průměr inkasovaných gólů na zápas byla pouze 1,97. Příští sezonu bude působit na univerzitě na Aljašce.

Tak kolikrát se trefím?  No alespoň jednou určitě 🙂 Vše můžete sledovat společně se mnou. 1. kolo draftu se koná v pátek od půl druhé v noci. Na Facebooku bude jistě vložen link ke sledování draftu. 2-7. kolo budete také moci sledovat živě pomocí linku, avšak pro ty, kteří na to nebudou mít při sobotních výletech a kocovinách sledovat bude zde na webu i Livestream, který bude informovat o trejdech a našich picích, které také stručně představím. Tak si to nenechte ujít 🙂