Buffalo se konečně rozhodlo rozhoupat k nějakým tahům. Poté, co se Buffalo začalo herně zvedat opět totálně uvadlo a začalo předvádět katastrofální výkony. Dalo by se říci, že Buffao hrálo lépe, když mělo televizní kamery za zadkem. Road to the Winter Classic ale skončila a Šavle zase zjěvně nemají chuť do života. GM Jason Botterill se rozhodl s tím něco dělat, a tak povolal z Rochesteru Linuse Ullmarka a Brendana Guhleho.

Guhle předváděl na farmě v Rochesteru fantastické výkony. Je rozhodně nejlepším obráncem týmu a dost možná i jeho nejlepším hráčem. Tuto sezonu odehrál pětatřicet duelů a na kontě má již dvacet bodů za sedm branek a třináct asistencí. Je výborným hráčem během přesilové hry. Chodí také na oslabení a obecně mu patří v Rochesteru velký ice-time. V hodnocení plus mínus má čtyři kladné body.

Proč tedy nebyl Guhle povolán do Buffala dřív? Botterill ho chtěl v úvodu sezony ušetřit těch buffalských muk. Pro mladého a ambiciózního hráče by nebylo nejlepší, aby si prošel tou bídou v hlavním týmu Šavlí. Jen by mu to uškodilo. Navíc I teď má Buffalo pod smlouvou osm obránců v hlavním týmu. Dnes ale Botterill vidí pokrok v hokeji a jeden hráč může udělat hodně.

Co se Ullmarka týče, ten přišel do Buffala na výpomoc, jelikož Lehner je lehce zraněný. Ullmark patří k nejlepším brankářům AHL. Když budeme počítat brankáře, kteří odchytali alespoň 17 zápasů, je Ullmark třetím nejlepším v lize, co se týče průměru obdržených branek na zápas i procentuální úspěšnosti. Není divu, že byl vybrán do All-Star Game AHL.

Guhle se zapojil do obranného páru s McCabem a zdá se, že ho proti Winnipegu bude čekat letošní premiéra. Zda se do branky podívá také Ullmark je otázkou.