Buffalo se rozhodlo zvýšit konkurenci v týmu a uchýlilo se k tahu přivést hráče, který zvýší boj v posledních dvou lajnách. Z waiver listu totiž stáhlo osmadvacetiletého dvojnásobného vítěze Stanley Cupu Jordana Nolana.

Nolan byl draftován Kings v roce 2009 na celkově 186. pozici. Jednu sezonu po draftu se Nolan zdokonaloval v OHL, následně pak strávil rok v AHL a svou premiérovou sezonu v NHL zakončil Stanley Cupem s Kings v roce 2012. Ač odehrál Nolan v základní části za Krále pouze 26 utkání, v play-off dostal plnou důvěru a nastoupil do 20 utkání při tažení L.A. za vítězstvím.

Znamená Nolanův příchod konec Deslaurierse?

„Jeho velikost a rychlost společně s jeho zkušenostmi s velmi úspěšnou organizací Kings přináší do týmu mnoho výhod,“ prohlásil na adresu Nolanova příchodu Jason Botterill. Má pravdu. Nolan má na svou váhu a výšku (100 kg, 191 cm) velmi rychlé nohy. Ač se to tedy na první pohled nemusí zdát, je zajímavou alternativou i do přesilových her. Uplynulý rok se v nich několikrát objevil, když svým mohutným tělem clonil brankáři a navíc se v případě potřeby dokázal rychle přesunout a změnit tempo hry.

Pro Nolana nezbylo v kádru Kings místo. Nick Shore, Nic Dowd, Andy Andreoff či Trevor Lewis se zabydleli v kádru Kings a vyhovují více celkovému stylu Králů. Nolan rozhodně není špatný a pro AHL by ho byla škoda, čehož si všiml jako první Botterill. Věřím, že kdyby Šavle po Nolanovi nesáhly, našel by si jistě jiné působiště.

Nolan přináší do Buffala dvojí posílení. Zaprvé dodává do čtvrté lajny více pohybu a agresivity ruku v ruce s větší jistotou, co se týče kvalitní podpory defenzívy. Navíc po odchodu Foligna chybí Buffalu šerif a Nolan tuhle funkci rozhodně plnit umí. Ano, v sestavě sice je ještě Deslauriers, jenže ten napáchal více škody než užitku, pokud se na delší čas objevil na ledě. Může to tedy znamenat pro Deslaurierse konec? Ano, rozhodně může. Pokud se Nolan ukáže jako lepší alternativa, bude to určitě „D-Lo“, který poputuje na waiver.

Nolan by měl dostat příležitost v posledním přípravném utkání a velmi důležitá bude také jeho práce na tréninku. Myslíte si, že dokáže syn našeho bývalého trenéra Teda Nolana, jež má v sobě krev nativního Američana prorazit?