V rámci posledního domácího utkání Sabres se odhalovala ocenění, které si vzájemně udělují spoluhráči v kabině. Výsledky reálně sice nic neznamenají, maximálně nějakou tu útratu na týmové večeři. Pro nás je však důležité, že vypovídají něco o tom, jak to vlastně v kabině probíhá, a kdo je tam jak respektovaný.

Největší přínos komunitě – vítěz: Zach Bogosian
Tady zřejmě nebyl pochyb o tom, kdo vyhraje. Bogosianova charita „Bogo Bunch“ se snaží vybírat peníze pro Roswell Park Comprehensive Cancer Centre, čili Buffalskou kliniku, která se výrazně zabývá studiem a léčbou rakoviny. Tyto vybrané peníze pak putují rodinám, které postihla těžká nemoc a léčba je pro ně peněžně náročná. Bogosian se snaží získávat peníze pro charitu nejrůznějšími akcemi, do kterých zapojuje i své spoluhráče ze Sabres. Poslední akcí byl turnaj pojmenovaná Kancer Jam. Šlo o turnaj ve hře Kan Jam, která vznikla v Buffalu v osmdesátých letech. V podstatě se jedná o propojení disk golfu a basketbalu (podrobnější informace si můžete vyhledat na internetu, hra se opravdu jmenuje Kan Jam, tak jak píšu). Celkem se sešlo 64 týmů (2 hráči v jednom týmu), kteří si to v tomto turnaji rozdali i s hráči Sabres. Bogosian si za své aktivity toto ocenění jednoznačně zasloužil.

Nováček roku – vítěz: Victor Antipin
Tady může jít o menší překvapení. Antipin si nevybudoval u Housleyho respekt a hodně seděl na tribuně. Zdá se ale, že se Antipin spoluhráčům zalíbil. To, že za ním tým stojí bylo vidět i v posledním utkání s Predators, kde po brutálním faulu Hartnella na Antipina dokázalo Buffalo nakopnout všechny motory a tankování-netankování nasázelo Predators tři góly během Hartnellova pětiminutového vyloučení. Ne, Antipin se nedostal do srdce Housleymu. Týmu se ale tento rodák z Kazachstánu zamlouvá. Antipin nastoupil tuto sezonu k 47 duelům, ve kterých posbíral deset asistencí.

Nejužitečnější hráč týmu – vítěz: Jack Eichel
Tady asi nebylo moc sporu o tom, kdo toto ocenění získá. Uzmout trofej Eichelovi mohl jedině O’Reilly, avšak těžko říct, co by to udělalo s Eichelovým egem. Nutno dodat že v ofenzivní části hry byl Eichel výjimečný a toto ocenění mu patří právem. Eichel doteď nastoupil k 65 utkáním, ve kterých získal celkem 62 bodů.

Neopěvovaný hrdina – vítěz: Zemgus Girgensons
Toto ocenění je pro nás zřejmě nejdůležitější, co se týče vypovídající hodnoty. Neopěvovaný hrdina je člověk, ve kterém všichni vidí velkou oporu týmu, a který za svou odvedenou práci nedostává takové ovace, které by si zasloužil. Většinou jde o pracanty, kteří na ledě nejsou příliš vidět, ale díky tomu týmu nesmírně ulehčují práci. Navíc jsou oblíbený v kabině a často zde mají i podstatné slovo. Dříve toto ocenění získali například Steve Ott, Jordan Leopold či Jamie McGinn.

A otázka na závěr. Z toho co jsme mohli sledovat, jak byste volili vy? Souhlasíte s kabinou Buffala?