Příprava v podání Šavlí nebyla přespříliš vydařená. Důležité ale je, že nás minulé roky naučily, že ani povedená příprava nemusí znamenat kvalitní sezonu. Buffalo vyhrálo pouze jednou, jednou podlehlo po prodloužení a v dalších duelech pouze prohrálo.

Na všech těchto výsledcích lze shledat pozitiva I negativa. Například se nestalo, abychom od někoho dostali pořádný výprask. Utkání byly víceméně těsné a hrálo se do poslední minuty. Housley přišel do týmu, který si potřebuje adaptovat k obrazu svému.To nějakou dobu trvá, jelikož jeho styl hry je poměrně zásadně odlišný od toho, co Buffalo doposud hrálo.

Hráči začali dostávat solidní “záhul” na trénincích. Přešli na jiné tréninkové tempo, a to se podepsalo i na výsledcích kdy bylo vidět, že fyzička není stoprocentní a únava z námahy se dostavuje. Kemp také ukázal, že pár jmen se trenérovi Housleymu ne zcela líbí a jsou potřeba nahradit. O své pozici v týmu nepřesvědčil Nick Deslauriers, který vypadl ze sestavy příchodem Jordana Nolana, který se naopak Housleymu hodil do krámu.

Kromě toho,že je Nolan lepší verzí Deslaurierse, přináší do týmu také vítězný element. Jelikož dva vyhrané Stanley cupy jsou prostě dva vyhrané Stanley cupy. O své místo v sestavě bojovali také Nick Baptiste a Justin Bailey. Oba dva neuspěli. Kdo naopak Housleyho přesvědčil? Seth Griffith. Malý čtyřiadvacetiletý forward si vybojoval místo v sestavě právě na úkor dua B+B. Je velká škoda, že do tohoto souboje nemohl promluvit zraněný Nylander. Ten tedy začne další rok v Rochesteru, avšak tento rok by se měl víc nakouknout do NHL.

Co se ukázalo v obraně? To už je o něco komplikovanější. Ristolainen odváděl svůj standart, ale jeho výkony a hra jsou uzpůsobeny k tomu, aby byly na nejvyšší úrovni až v ostrém utkání. Marco Scandella se tolikrát v akci neukázal, Housley věděl proč. Riskovat zranění zřejmě nejlépe bránícího beka Buffala by mohlo mít fatální následky. Další nový muž buffalské defenzívy Nathan Beaulieu nepředvedl ohromující výkon a spíše zklamal. Své místo v sestavě by však jistě měl mít.

Zach Bogosian předvedl taktéž průměrný výkon. Žádné velké nadšení ale ani blamáže, které ho doprovázely celý uplynulý ročník. Snad nejvíce zraku bylo upíráno na Viktora Antipina. Ten vstoupil do přípravy poněkud kontroverzně. Nestíhal, vypadal jako síťka na tenise a neustále fauloval. Nakonec se ale probral a patřil ke čtveřici nejlepších zadáků. Solidně podporoval útok a vzadu byl poměrně jistý. To samé se dá říci o McCabeovi, který přípravu nedohrál kvůli zranění. Začátek sezony by však měl stihnout, což je velmi důležité.

V sestavě zůstal také Matt Tennyson, jenž balancuje na pozici sedmého a osmého beka. Zatím ho drží ve hře to, že se při posledním dueĺu zranil Bogosian. Podobně na tom byl i Gorges. Ten však v týmu zůstane díky výši své smlouvy. Pokud ale budou hráči zdraví, může být až sedmým bekem. Botterill také propustil Codyho Goloubefa, který byl v týmu na zkoušku.

Jak vypadala brankářská situace? Lehner byl poměrně vyrovnaný Ullmarkovi. Oba chytali dobře. Chad Johnson naopak nebyl jistý a v každém utkání, ve kterém se představil propustil zbytečné branky, vyrážel puky kam neměl. Prostě to nebyl Chad Johnson, který Buffalo opouštěl. Ale kdo ví? Preseason není určená pro brankáře. Dost možná za tím mohli být Housleyho pokyny k prověření obrany.

Závěrečné okénko šéfredaktora:
Ano, příprava to nebyla dobrá, ba dokonce občas bolestivá, přesto tým vypadal pořád lépe, než-li v temných obdobích uplynulých dvou sezon. Housley má svůj osobitý styl hry, který je diametrálně odlišný od toho, co nastolil Bylsma. Když to nebude první měsíc šlapat, nezoufejme. Teď zaklepu na zuby a poklepejte i vy. Poprvé po snad více jak čtyřech letech mám pocit, že to play-off letos klapne. Inu.. snad se nepletu.

+ z přípravy
+ Pominville dobře zapadl do sestavy, ihned se ujal role mentora a při utkáních si bral na starost mladé včetně Jacka.
+ Girgensons vypadal na ledě velmi slušně. Zdá se, že mu Housleyho styl sedí.
+ Antipin se probral z úvodních dnů letargie.
+ Až na pár drobných zranění se nikdo z hvězd opravdu vážně nezranil.
+ Příchod Jordana Nolana.
+ Eichel podepsal smlouvu

– z přípravy
– Beaulieu s Pouliottem zůstali za očekáváním.
– Chad Johnson nevypadal mezi třemi tyčemi nejlépe.
– Více výher by přispělo k lepší náladě v týmu. Teď se to musí dohánět jinde.
– Zranění Nylandera zastavilo jeho šanci na to uchvátit vedení.
– Odchod Nicka Deslaurierse.
– Ústup Sama Reinharta.