Ti, kteří nakonec v noci upřednostnili spánek před zápasem, mohou opravdu litovat. V Harborcenteru totiž byla k vidění opravdová podívaná, jejímiž hlavní aktéry byly mladé pušky z Buffala. Ty se v čele s Rasmusem Dahlinem postavili mladíkům z New Jersey Devils, a nebýt poněkud slabšího Johanssona v brance Sabres, mohli si Devils odnést solidní debakl.

Utkání začalo ve velmi aktivním tempu. Hned od startu se hrálo tvrdě do těla. Hlavně Will Borgen uměl řádně tvrdit muziku. První standing ovation ale dostal až hit Rasmuse Dahlina, který přejel Schmelzera, jakoby snad seděl v buldozeru. Menší kuriozitou na tomto hitu bylo, že Schmelzer je odchovancem Buffalského hokeje. Hrál za Buffalo Jr. Sabres a také za Canisius College, která hraje domácí utkání právě v Harborcenteru.

Poté už se také poprvé změnilo skóre utkání. Akci, které američtí kolegové říkají „tick-tack-toe“ po ose Pekař-Hancock-Coskey,zakončil parádní ranou právě poslední jmenovaný borec.

New Jersey se ale dařilo po většinu zápasu rychle dorovnávat manka, které vytvářela ofenzíva Sabres. Takže i chvíli po této brance se hosté prosadili a vyrovnali na 1-1. Šavle předvedly brankové hody převážně ve druhé třetině. Účet druhé třetiny otevřel Victor Olofsson, a nebylo tomu jinak, než laserově přesným projektilem pod horní břevno, a k tomu všemu ze svého nejklasičtějšího místa. Celkově Olofsson patřil k hráčům, kteří nejvíce imponovali. Výborně si vybíral místa na ledě a svým pohybem vytvářel prostor i pro své spoluhráče.

Devils sice rychle vyrovnali, avšak následně se všichni dočkali toho, co od tohoto duelu očekávali. Matěj Pekař našel svým pasem najetého Rasmuse Dahlina, který rychlou kličkou nechal hráče Devils zmizet, a následnou střelou překonal gólmana Blackwooda. Hala se po této brance otřásala v základech.

Chvíli na to dostali hosté možnost přesilové hry, avšak v té se parádně předvedl Rasmus Asplund, který fenomenálně vybojoval kotouč, předložil jej Nylanderovi, který pak pouze tuto fenomenální akci dokonal svýma rychlýma rukama.

Devils pak ale opět stihli vyrovnat, když přidali dvě branky během osmi vteřin. I do poslední periody se tak vstupovalo za vyrovnaného skóre. Poslední třetina patřila již plně Rasmusi Dahlinovi. Vítěznou branku utkání sám založil skvělou prací s pukem v prostředním pásmu a skvělou přihrávkou. Následně celý útok podpořil až do konce, což mu přineslo ovoce.

Celé dílo nakonec dokonal Tage Thompson, který se po skvělé Dahlinově práci během oslabení dostal svým ohromným tělem a fenomenální rychlostí do brejku, který s přehledem zakončil.

Šavle tak porazily svého soupeře 6:4. Fanoušci odcházeli z předvedené hry nadšení a i mně se usínalo o něco lépe. Tohle bylo to, na co jsem čekal celé léto. Samozřejmě se ve hře objevovali chyby. Alex Nylander skvěle bruslil, ale také hodně nesmyslně ztrácel puky. Šavle obdržely mnoho branek, které často pramenily z nekoncentrace. Avšak ono je to vlastně plus. Trenér má co hráčům vytknout a musí je naučit, že se hraje 60. minut čistého času.