Ač pro fanoušky Buffala nastala okurková sezona, Sabres čas od času své fanoušky lehce nadchnou. Novinář John Vogl z The Atletic přinesl informaci, že by Šavle měly být verbálně dohodnuty s Arttu Ruotsalainenem, o kterého projevovalo velký zájem několik týmů. Oficiální podpis smlouvy by měl nastat po mistrovství světa, stejně jako tomu bylo v případě Viktora Antipina.

Ruotsalainen je drobnější jednadvacetiletý hráč, který preferuje hrát na levém křídle a centru. Poslední dvě sezony je spoluhráčem Oskari Laaksonena v Illves. Tato sezona byla pro mladého Fina náramná. V 59 utkáních dokázal vstřelit 21 branek a přidat k nim 21 asistencí. Svému celku byl Ruotsalainen platný i v play-off, kde si připsal 7 bodů ve stejném počtu utkání. Herně by mohl Ruotsalainen připomínat třeba Tylera Ennise, je to skvělý bruslař s velmi dobrým citem pro výběr místa. Navíc mezi ním a Oskari Laaksonenem panovala výborná chemie, na což Botterill také vsázel při vyjednávání s tímto finským mladíkem. Pokud se tento podpis potvrdí, měl by Ruotsalainen začít příští rok na farmě v Rochesteru a zaujmout zde místo Victora Olofssona, jenž by se měl nadobro zabydlet u elitního celku.

UPDATE: 15:15 – Pár minut po vydání článku se na oficiálních stránkách Sabres objevila zpráva, že Šavle oficiálně dotáhly podpis Ruotsalainena. Buffalo s ním podepsalo tříletý nováčkovský kontrakt.

Photo: Twitter @sabresmafia1970