Bylo mi jasné, že Samson podepíše právě dnes. Pracuji od šesti od rána, přítelkyně má navíc narozeniny, takže hned po práci obchůzka známých, na nic není čas. No znáte to… To by v tom byl čert, aby Reinhart zrovna dnes nepodepsal smlouvu, říkal jsem si ráno za volantem, a tak se i stalo. Nevím, jak to Botterill dokázal, ale v boxerské terminologii by se dalo říci, že zcela knockoutoval Reinhartova agenta, jelikož takový bridge deal asi nikdo nečekal.

Pro ty, kteří nevědí, co to Bridge deal je, přidávám rychlé vysvětlení. Bridge je takzvaná přechodná (lze použít i přemosťující) smlouva. Používá se v moment, kdy šikovnému hráči končí nováčkovská smlouva a tým si není zcela jistý, jak ocenit jeho kvality. Dává se tedy o něco nižší částka na kratší dobu, během které se má daný hráč pořádně předvést, aby si zasloužil více peněz na déle let. 

Nebudu vás déle napínat. Reinhart podepsal s Buffalem dvouletý kontrakt, který mu ročně vynese pouze 3,65 milionů dolarů. Na konci kontraktu bude Reinhart opět chráněným volným hráčem. Všem fandům Sabres tak může spadnout kámen ze srdce. Druhou polovinu uplynulé sezony totiž podával Sam Reinhart parádní výkony, které byly takřka určitě jeho životní. Všichni věří, že na ně naváže i v následující sezoně. Reinhart zatím nastoupil za Buffalo k 249 duelům, ve kterých si připsal celkem 65 branek a 75 asistencí.