Dnes začíná hokejové mistrovství světa. Opět tak nastává ten čas v roce, kdy mě nenávidí celý národ, jelikož fandím Lotyšsku, nikoliv Česku/Slovensku 😀 To ale jen na odlehčení abyste věděli, jaký blbec vám tady vlastně píše články. Počet hráčů, kteří měli zastupovat Šavle na MS byl podstatně větší, avšak nakonec se bohužel podstatně zmenšil.

Hráči Sabres na MS:

Ryan O’Reilly – KANADA
O’Reilly se nemohl dočkat své účasti na MS a není se čemu divit. Na rozdíl od Sabres se Kanadě daří a je jasným favoritem na zlato. O’Reilly bude reprezentovat Kanadu na MS počtvrté v řadě a celkově to bude již jeho šestá účast na tomto turnaji. Celkově nastoupil O’Reilly do 45 utkání MS se statistikou 13 vstřelených branek a 22 asistencí.

Johan Larsson – ŠVÉDSKO
Ano, Larsson je na MS. To je jeden z důvodů proč tipuji, že Švédové budou letos bez medaile. Ale to je hold jejich věc. Larsson bude na MS podruhé v kariéře. Naposled se na něm představil v roce 2012, když ještě hrával za švédský Brynäs. Je dost možné, že od příští sezony Larsson nebude kmenovým hráčem Šavlí. Tomu dost možná napoví i jeho výkony na MS.

Kdo byl pozván ale nejede?

Sam Reinhart – Kanada
Samson se během sezony rozehrál a jednoznačně patřil k nejlepším hráčům Sabres. Kanada poslala Reinhartovi pozvánku, který jí však zdvořile odmítl. Důvodem je jeho nejistá budoucnost. Samson nemá smlouvu pro příští sezonu a neštěstí v podobě zranění by mu mohla ubrat výrazně ubrat na penězích.

Rasmus Ristolainen – Finsko
Rasmus dostal od Finska nabídku k reprezentaci. Se zdvořilostí ji však odmítl s tím, že se potřebuje zaměřit na sebe, doléčit zranění a zapracovat na svých nedostatcích.

Jack Eichel – U.S.A.
U Eichela je to stejné jako u Ristolainena. Eichel chce doléčit svá zranění a zaměřit se sám na sebe.

Casey Mittelstadt – U.S.A.
Mittelstadt pozvánku od Amerického týmu přijal, avšak zranění třísel jej na poslední chvíli vyřadilo ze šampionátu. Mittelstadtovi uteklo MS prakticky o vlásek.

Zemgus Girgensons – Lotyšsko
Girgensons by byl jasným lídrem lotyšského týmu na MS, avšak jeho asi již po čtvrté zlomený nos a další kůstky v obličeji si vyžádaly nezbytnou operaci, která Girgensonsovi znemožnila start v Dánsku.

Rasmus Asplund, Victor Olofsson – Švédsko
Oba borci procházeli švédskými cuty před MS poměrně dlouho. Nakonec však na soupisku Švédského národního týmu nebyli zapsaní. To ale neznamená, že se tam ještě objevit nemohou. Švédsko prozatím zapsalo na soupisku pouze dvacet hráčů, a tak tady ještě možnost pro oba borce je.

Rasmus Dahlin – Švédsko
Dahlin odmítl hrát na tomto Mistrovství z několika důvodu. 1. Dahlin má za sebou hodně náročnou sezonu, je mu čerstvě osmnáct a trocha odpočinku mu jistě neuškodí. 2. Kdyby se nedejbože zranil, mohlo by to mít směrem k draftu fatální následky. 3. Chce začít pracovat na svých nedostatcích, aby byl opravdu NHL ready.

Kdo další stojí za zmínku?

Lawrence Pilut – Švédsko
Že vám jeho jméno nic neříká? Ani se nedivím. Pilut zatím nemá s Šavlemi nic společného. Podstatné však je, že jsou zde velké spekulace o tom, že by od příští sezony měl oblékat dres Šavlí. Pilut se stal nejlepším obráncem SHL, je mu 22 let. Momentálně však v sestavě Švédů nefiguruje. Všichni se však domnívají, že právě on by měl být zapsán na soupisku jako sedmý obránce.

Jacques Cloutier – Lotyšsko
A podívejme se také na historické obsazení Šavlemi. Brankář Jacques Cloutier byl draftovaný Buffalem ve třetím kole (55 celkově) roku 1979. Za Buffalo odchytal Cloutier 148 utkání a další velký počet přidal v Rochesteru. Cloutier momentálně působí jako asistent trenéra Boba Hartleyho v Lotyšské reprezentaci.

Sven Andrighetto – Švýcarsko
Já ho sem musel dát kluci! Vy co tyto stránky a facebook Buffalo Sabres Cz-Sk Fanclub sledujete kratší dobu, asi nechápete o co jde. Jen v rychlosti. V době kdy jsem psal prospect reporty – cca 4-5 let zpátky mě imponoval mladý Švýcar tehdy hrající v Rouyn-Noranda Huskies. Andrighetta jsem si zamiloval a mock drafty ukazovaly, že by si ho měl vybrat Buffalo. To tak ale nakonec neučinilo. Vybral si ho Montréal. O dva roky později spolu Buffalo a Montréal trejdovali a říkalo se, že do Buffala půjde prospekt z Montréalu. Už jsem se radoval, že to bude Andrighetto ale ono zase nic. Sven momentálně působí v Coloradu.

Patrick Kane – U.S.A.
Ano, Kane sice nikdy v Buffalu nehrál, ale pořád je s Buffalem úzce spojen, jelikož je to rodák z tohoto města.

Dan Bylsma – U.S.A.
Vzpomínáte? To je ten borec co vedl tým před Housleym a nesedl si s některými hráči. Bylsma opět povede tým Spojených Států z pozice asistenta trenéra.

Mikhail Grigorenko – Rusko
Sabres draftovali krátce po sobě Grigorenka a Girgensonse. Mikhail se nedokázal v NHL nikdy pořádně prosadit. Buffalu však svým způsobem pomohl. Stal se totiž součástí trejdu mezi Sabres a Avalanche, během kterého Buffalo získalo Ryana O’Reillyho.

Andrej Sekera – Slovensko
Buffalo draftovalo tohoto Slovenského zadáka v roce 2004. Sekera se poprvé představil v dresu Šavlí v sezoně 2006/07 a s týmem strávil celkem sedm sezon. Po sezoně 2012/13 se stěhoval do Caroliny. Poslední dva ročníky pak Sekera působí v Edmontonu.

Miro Šatan – Slovensko
Mám pocit, že by se snad každý Slovák urazil, kdybych zde nenapsal jméno legendy Slovenského i Buffalského hokeje. Miro Šatan momentálně působí jako GM Slovenského kádru.