Buffalo Sabres vs. Carolina Hurricanes 2:3pp

1. třetina
CAR – 8:25 Derek Ryan (Skinner, Fleury)
BUF – 11:50 Seth Griffith (Rodrigues, Pu)
2. třetina
CAR – 14:53 Josh Jooris (Ryan)
BUF – 16:09 McCabe (Fedun, Rodrigues)
3. třetina
—-
prodloužení
CAR – 2:19 Derek Ryan (van Riemsdyk)

Hockey is Back! Ano, okurková sezona zcela skončila a hokejové Buffalo má za sebou první svátek. Není to sice ještě na ohňostroj, ale svátek to jistě je. Opravdové hvězdy NHL se poprvé představily před zraky fanoušků, aby v zápasovém tempu zjistily své nedostatky a vylepšily již to, co se dobré zdá.

Mezi hlavními hvězdami, které se poprvé představily v akci, byly Zemgus Girgensons, Ryan O’Reilly, Kyle Okposo, Sam Reinhart, Rasmus Ristolainen či Jake McCabe. Věřte nebo ne, nikoho tihle hráči přespříliš nezajímali. Všichni víme, že O’Reilly, Okposo či Ristolainen jsou nesmírně kvalitní a své místo mají jisté. Jediné, co mohlo být zajímavé sledovat bylo, jak si povede Girgensons v lajně s O’Reillym a Okposem, jelikož to vypadá, že trenér Housley dává lotyšskému forwardovi další šanci.

Girgensons dostal v Buffalu mnoho šancí a nikdy nedokázal plně přesvědčit, přesto by pro něj mohla být hra pod Housleym to pravé ořechové. Z Ristolainena se stane čtvrtý útočník a v takové případy je to právě levé křídlo, které se stahuje do role falešného obránce. Girgensons tyto zodpovědné vlohy má, proto by tedy mohl tuto lajnu velmi solidně doplňovat.

Vraťme se ale k samotnému utkání. Oči byly upřeny převážně na Brendana Guhleho, který je považován za největší defenzivní talent právě od dob Rasmuse Ristolainena, po jehož boku dostal příležitost. Dvacetiletý rodák z Edmontonu rozhodně nezklamal a trenér Housley tak bude mít několik vrásek na čele, koho vlastně z oné škály obránců vybrat do elitního týmu.

Buffalo nebylo v utkání sehrané hlavně v přesilových hrách a oslabení. Sám Housley po utkání říkal, že se zatím zaměřovali pouze na hru pět proti pěti, a přesilové hry si zkoušeli jen pár minut. Když to vezmeme kolem a kolem, Šavle nepodaly nikterak zlý výkon. Rozhodně nijak extrémně nezklamal ale ani neuspokojil. Ale co by nás také na prvním utkání sezony mělo uspokojit že?

Muž zápasu: Mužem zápasu by se dal zřejmě označit Evan Rodrigues. Přihrál na dvě branky a celkově byl jeho výkon velmi vyrovnaný po celou dobu utkání. Všiml si toho také Housley, který na dresu Eichelova bývalého univerzitníhi spoluhráče prohlásil: „Byl výborný. Nejen v tomto utkání, ale jeho morálka na tréninku je vynikající a dnes bylo také vidět, jak stabilní je na puku. Jeho pohyb podél mantinelu byl velmi dobrý a také vytvořil několik solidních šancí, přičemž drtivá většina našeho prvního gólu šla za ním. Bude zajímavé jej pozorovat v průběhu tréninku.

Sestava:

Girgensons-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Reinhart-Moses
Griffith-Rodrigues-Pu
Smith-Criscuolo-Bailey

Guhle-Ristolainen
McCabe-Fedun
Nelson-Goloubef

Lehner
Ullmark

Video: