Buffalo Sabres vs. New York Islanders 1:3

1. třetina 
NYI – 17:07  Anders Lee (Barzal, Leddy)

2. třetina
BUF – 22:15  Sam Reinhart (Larsson, Nolan)
NYI – 29:47  Jordan Eberle (Lee, Barzal)

3. třetina
NYI – 58:13  Nikolaj Kulemin (Barzal, Clutterbuck) EN

Buffalo vstoupilo do posledního zápasu s několika otazníky. Tím prvním byl souboj Deslauriers vs. Jordan Nolan. Nolan dostal zápas k tomu, aby ukázal, co v něm je. Dále tu byl souboj Griffith versus Bailey, popřípadě souboj o hiearchii v defenzívě. Volno dostal Scandella. McCabe a Evan Rodrigues jsou stále na marodce. Hlavním cílem tohoto duelu bylo nikoho si nezranit. To se ale příliš nepovedlo, Bogosian nedohrál první třetinu kvůli blíže nespecifikovanému zranění.

Celkově nebylo na utkání příliš mnoho zajímavého. Oba týmy neměly mnoho šancí. Obecně byl tento duel opatrný. Buffalo opět podlehlo o jednu branku, celkově je třeba se na věci dívat optimisticky. Šavle potřebují naskočit na Housleyho styl. Prohra o jednu branku není nikterak fatální. Je potřeba počítat s tím, že začátek sezony nebude ideální, ale postupem času by mělo docházet ke zlepšení.

„Máme před sebou dlouhou cestu,“ prohlásil v pátek Phil Housley. Buffalo se pomalu ale jistě učí nový Housleyho systém. „Kluci to pomalu začínají rozpoznávat, což je podstatné. Na tréninku se pracuje velmi tvrdě, a potřebujeme to přenést do utkání. Příprava nebyla příliš dobrá, ale bylo tam pár střípků, které byly pozitivní a z kterých musíme vycházet,“ uvedl Housley na adresu přípravy. Inu uvidíme, s čím Šavle přijdou proti Canadiens.

Sestava:
Girgensons-O’Reilly-Okposo
Kane-Eichel-Pominville
Moulson-Reinhart-Griffith
Larsson-Josefson-Nolan

Beaulieu-Bogosian
Antipin-Ristolainen
Gorges-Falk

Lehner

Video: