Buffalo Sabres vs. Pittsburgh Penguins 4:5

1. třetina
PIT – 02:34 Jake Guentzel (Crosby, Sheary)
BUF – 05:54  Viktor Antipin (Girgensons, O’Reilly)

2. třetina
PIT – 23:23  Sidney Crosby (Sheary, Guentzel)
BUF – 33:37  Nicholas Deslauriers (Larsson)
PIT – 39:00  Justin Schultz (Dumoulin, Sheary) PP

3. třetina
PIT – 46:21  Phil Kessel (Malkin, Hagelin)
PIT – 47:00  Evgeni Malkin (Kessel, Guentzel) PP
BUF – 59:18  Jacob Josefson (Okposo, O’Reilly) ENP
BUF – 59:40  Evander Kane (Jack Eichel) ENP

Buffalo postavilo proti Penguins takřka kompletní útok. Nedivil bych se, kdyby při zahajovacím utkání byla v útoku maximálně jedna-dvě změny oproti tomuto duelu. Zato obrana byla spíše složeninou hráčů, kteří mají svůj post více či méně na hraně. Chyběl například Scandella či Ristolainen a k tomu zraněný McCabe.

V akci se opět objevil Viktor Antipin, který již vypadal na ledě daleko lépe, než při prvním duelu. Musel několikrát hasit nebezpečné situace a s citem doplňoval útok, což bylo vidět při prvním gólu Šavlí, když si právě Antipin najel z druhé vlny a Girgensons ho famózní přihrávkou našel.

Celkově to však v tomto duelu vypadalo, že Housley nakázal ofenzívě něco ve stylu: „Hele, vykašlete se na bránění, potřebuju vidět, jak to ti nemehla vzadu zvládaj“ Šavle nehrály zle, ale nechávaly příliš mnoho otevřených oken a Tučňáci je využívali. Navíc vzadu příliš nepodržel Chad Johnson, který dostal v brance přednost. Minimálně dva, spíše tři góly jednoznačně mohl lapit.

Velká chvála byla během duelu pěna na Zemguse Girgensonse. Ten již v utkání s Torontem předvedl, že mu lajna s O’Reillym a Okposem svědčí a i tento duel patřil jednoznačně k těm nejlepším hráčům na ledě. Pozitivním faktem také bylo, že se Buffalo dokázalo dvakrát prosadit s odkrytou brankou, když v závěrečně minutě regulovalo celkové skóre z 5:2 na 5:4.

Sestava:
Kane-Eichel-Pominville
Girgensons-O’Reilly-Okposo
Pouliot-Reinhart-Bailey
Deslauriers-Josefson-Larsson

Beaulieu-Bogosian
Antipin-Fedun
Falk-Goloubef

Johnson

Video: