Buffalo Sabres vs. Pittsburgh Penguins 4:3pp

1. třetina
BUF – 12:41  Jason Pominville (Eichel, Tennyson)
2. třetina
PIT – 20:49  Zach Aston-Reese (Sprong, McKegg)
BUF – 30:38  Jason Pominville (Kane, Eichel)
3. třetina
PIT
– 42:34  PP Jay Mclement (Ruhwedel)
PIT – 48:12  PP  Oli Maatta (Blugers, Ruhwedel)
BUF – 57:15  Matt Tennyson (Griffith, Beaulieu)
prodloužení
BUF – 60:25  Jack Eichel

Utkání mezi Buffalem a Pittsburghem mělo zvláštní nádech. Hostilo jej totiž město zvané University Park, jež se nachází v Pensylványi, která je sice domovem Tučňáků, avšak hala, v nichž se utkání odehrálo, se jmenuje Pegulla Ice Arena. Je tedy pojmenovaná po vlastníkovi Sabres a Bills, který jí zde nechal vystavit. Publikum tedy bylo jak se patří rozděleno na dva tábory, což dodalo utkání solidní atmosféru.

Tento duel byl velmi očekáván, a to hlavně ze dvou důvodů. Tím prvním byl Jack Eichel, který se poprvé objevil na očích fanouškům. Však víte, jak to s Eichelem chodí, na něho by stály fronty, i kdyby prodával strojky na vlasy na srazu holohlavých. Druhým tahákem byl návrat obrovského jména. Město Pominville je opět v kurzu a netrvalo to dlouho, a populace tohoto města se opět rozrostla. Pominville vsítil první branku utkání ze své typické pozice, když mu „nalil“ Jack Eichel.

Celkově lajna Kane-Eichel-Pominville dominovala ledu a vypadala, jako by spolu hrála odjakživa. Pominville doplňuje Eichela v tom, co potřeboval. Sjíždí si k mantinelu a čeká na onu přihrávku, kterou z první pošle na branku, kam si již sjíždí Kane na dorážku. Navíc Kane s Eichlem často zapomínají na obranu, Pominville již má své zkušenosti a ví, kdy cuknout zpět, aby nevznikaly díry v defenzívě. I když bude Housley lajny stále trochu protáčet, zda se být velmi možné, ba dokonce i pravděpodobné, že se během úvodního duelu sezony představí právě tato lajna.

Co se týče obrany, menším zklamáním byl pro fanoušky Sabres Viktor Antipin.. Ten se s úzkým kluzištěm a vší rychlostí vypořádával poměrně těžko. Byl mnohokrát vyloučen a od fanoušků si vysloužil toužebnou přezdívku Anti-pim (tedy satirická narážka, aby byl méně vylučován – pim znamenají trestné minuty). To by se však mohlo s přípravou změnit. Antipin si pouze potřebuje zvyknout na nový styl hokeje. Do branky se pak postavil Johansson s Johnsonem. Nepředvedli nic fenomenálního, ale žádná ostuda to také nebyla.

Hlavním hrdinou utkání tedy byl jednoznačně velký navrátilec. Co si myslíte o návratu Pominvilla vy?