Game day! Game day! Game day!

#IsItOctoberYet? ANO! Dnes nám to vše startuje. Buffalo se od jedné hodiny večerní utká s Montréalem. Pojďme se podívat na základní informace, které je za dobro vědět před startem utkání:

Buffalo Sabres vs. Montréal Canadiens 01:00 SEČ

Soupeř:
Stejně jako Buffalo, ani Montréal nezažil dvakrát povedenou přípravu. Dokázal v ní pouze dvakrát vyhrát. Celkem inkasoval 28 branek v osmi duelech. Nastřílet jich pak hráči Canadiens dokázali 21, nutno však dodat, že se na tom velkou měrou podílel až poslední přípravný duel proti Ottawě, který Montréal ovládl debaklem soupeře 9:2.

Na koho si dát pozor?
Je jisté, že Carey Price byl, je a zřejmě i bude největší zbraní Canadiens. Jedná se o špičkového gólmana na té nejvyšší úrovni. O slovo se jistě kromě klasických hrozeb typu Pacioretty či Galchernyuk budou chtít přihlásit mladíci Jacob De La Rose či Jonathan Drouin, kteří se na posledním debaklu Ottawy podíleli dohromady pěti body (De La Rose 2 branky, Drouin 3 asistence). V defenzivní linii kraluje všudypřítomný Shea Weber, který dostal zajímavé posílení v podobě devatenáctiletého zadáka Victora Meteho, jež v přípravě velmi příjemně překvapil.

Poslední vzájemné duely:
Za posledních pět utkání mají lepší bilanci Canadiens. Nejde však o nic světoborného. Montréal vyhrál třikrát z pěti posledních duelů. Jednou tomu bylo až po konci základní hrací doby. Ten úplně poslední duel však vyhrály Šavle 2:1. Trefili se Ristolainen a Ennis. Za soupeře se prosadil Tomáš Plekanec.

Zranění:
Buffalu bude pravděpodobně chybět Zach Bogosian. Mimo hru je jistě Evan Rodrigues a Justin Falk. Montréeal by se měl obejít bez Davida Schlemka a zadáka Noaha Juulsena.

Sestava:
Předpokládaná sestava pro duel s Canadiens je:
Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Reinhart-Griffith
Larsson-Josefson-Nolan

Beaulieu-Ristolainen
McCabe-Antipin
Scandella-Tennyson

Lehner

Zdravými náhradníky by měli být Matt Moulson a Josh Gorges.