Buffalo Sabres vs. Boston Bruins 01:00 SEČ

Ano, otravné léto, paličivé sluníčko, vystavování těla v plavkách. Tyhle všechny krušné chvíle jsou v tento moment definitivně za námi. Dorazil nám totiž podzim a s ním to nejkrásnější období v roce, tedy HOKEJOVÁ SEZONA NHL! Šavle se na jejím startu utkají s mnohými fanoušky (včetně mě) nenáviděným Bostonem. Budou Šavle v úvodu sezony dostatečně nabroušené, aby skolily bostonské Medvědy?

Soupeř:
Boston má za sebou osm zápasu preseason a debakl od Washingtonu v prvním utkání regulérní sezony. I když Medvědi zvítězili v pěti z osmi předsezónních duelů, příliš mnoho pozitiv z nich rozhodně nečnělo. Tím hlavním negativem byla mizerná produkce elitního tria útočníku Bruins. Trojice Pastrňák-Marchand-Bergeon vyprodukovala dohromady všehovšudy 3 body. Ofenzivně se nejvíce dařilo Ryanovi Donatovi a Lee Stempniakovi. První jmenovaný během preseason zaznamenal dvě branky a na dvě další přihrál. Stempniak pak taktéž vsítil dvě branky. K nim však přidal hned čtyři asistence. Úvodní duel této sezony již Bruins absolvovali. Na začátek se střetli s úřadujícím držitelem Stanley Cupu, od kterého však dostali dosti naloženo. Capitals jim totiž nasázeli hned sedm branek. Bostonu se navíc nepodařila vstřelit jedna jediná. Jedno je jisté. Bruins si budou chtít spravit proti Šavlím chuť.

Na koho si dát pozor?
Stempniak sice v posledním duelu nenastoupil. Pokud však dnes dostane od trenéra příležitost, bude mít tento borec, který se zdá být ve slušné formě, jistě o motivaci postaráno. Jedná se totiž o rodáka z Buffala, takže hrát doma musí vždy být speciální motivace. Pozor si Šavle také musí dát na Davidy Pastrňáka a Krejčího. Pastrňák je nesmírně kvalitní borec a David Krejčí to na Buffalo vždy uměl.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalu se proti Bostonu minulou sezonu dařilo. Vyhrálo celkem tři ze čtyř vzájemných duelů, a to s poměrně gólově bohatým skóre 13:10. I dnes bych čekal větší přestřelku.

Zranění:
Boston by měl momentálně postrádat pouze Toreyho Kruga. Šavlím pak bude díky zranění scházet Scott Wilson, Zach Bogosian a Matt Hunwick.

Sestava:
Pravděpodobně všichni čekáte na dnešní sestavu. Úvodní duel sezony začnou tito hráči:
Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Berglund-Thompson
Sobotka-Mittelstadt-Okposo
Girgensons-Rodrigues-Pominville

Scandella-Ristolainen
McCabe-Dahlin
Beaulieu-Nelson

Hutton v brance

 

Tak doufám, že se všichni v noci potkáme a budeme diskutovat. Let’s go BUFFALO!