Po heroickém obratu s Bostonem nás čeká další soupeř z naší konference. Tentokrát vyzvou Šavle na souboj Red Wings a očekávám zajímavou podívanou. Buffalo se rozhodlo zapracovat na přesilových hrách, které jim vůbec nevychází. K Ristolainenovi byl na modrou čáru přidán Viktor Antipin. Přesilová lajna musí přidat na rychlosti a přímočarosti. To Housley ví a snažil se to s týmem vyřešit.

Soupeř:
Red Wings se uplynulou sezonu nedostali do play-off poprvé od ročníku 89/90. Tento rok to vypadá, že bude muset Detroit opět tvrdě bojovat o své místo v play-off a právě Šavle by jim v tom chtěly zabránit. Detroitu se zrovna dvakrát nedaří. V pěti posledních duelech vyhráli Red Wings pouze jednou, a jednou si odvezli bod za prohru v prodloužení. Detroit teď trápí hlavně inkasované branky. V posledním duelu s Vancouverem obdrželi Red Wings čtyři branky. Předtím proti Washingtonu taktéž čtyři branky a proti Torontu hned šest gólů. Tam by mohla být slabina Detroitu.

Na koho si dát pozor?
Hlavní nebezpečí hrozí od prvních dvou formací Detroitu. Nyquist-Zetteberg-Mantha a Abdelkader-Larkin-Tatar si často prohazují vůdčí roli v utkání. Buď se daří jedné formaci, nebo té druhé. To je také důvod proč Red Wings poslední utkání příliš nezvládají. Nejvíce bodů však nemá na kontě žádný forward ale obránce Mike Green, který v devíti duelech nastřádal již jedenáct bodů.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo to dříve na Red Wings neumělo. Poslední tři vzájemné duely však vyzněly lépe ve prospěch Šavlí. Sabres vyhráli tři ze čtyř duelů uplynulé sezony s tím, že jediná prohra přišla až po konci základní hrací doby. Všechno to ale byla velmi těsná utkání, jelikož pokaždé byl na finálním skóre rozdíl pouze jedné branky. Z našich střelců se v těchto zápasech nejvíce dařilo Eichelovi, který nastřílel tři branky. Reinhart a Kane si připsali po dvou. Úplně poslední duel vyhrálo Buffalo 2:1, když se v přesilových hrách prosadili Eichel s Moulsonem. Lehner si tento duel připsal 34 úspěšných zákroků.

Zranění:
Detroit na tom není nikterak špatně. Na marodce má pouze Johana Franzéna s otřesem mozku, Dannyho DeKeysera a mladičkého Tylera Bertuzziho. Buffalu pak stále chybí Zach Bogosian (zranění v dolní části těla), Evan Rodriguez (poranění ruky), Josh Gorges (zranění v dolní části těla), Jacob Josefson (poranění kotníku), Nathan Beaulieu (zranění v horní části těla) a Justin Falk (blíže nespecifikované zranění), který se však již poprvé v této sezoně zapojil do tréninku. Otazník visí nad startem Girgensonse, který již také absolvuje ranní rozbruslení. Bruslí však mimo poskládané lajny.

Sestava:
Pokud se do sestavy nezapojí na poslední chvíli Zemgus Girgensons, měla by dnešní sestava Šavlí vypadat takto:

Kane-Eichel-Okposo
Reinhart-O’Reilly-Pominville
Nolan-Pouliot-Bailey
Moulson-Larsson-Griffith

Scandella-Ristolainen
McCabe-Fedun
Antipin-Tennyson

Lehner mezi tyčemi.