Back to back utkání jsou vždy velmi náročné. Hráči v nich nechávají spoustu sil a mají minimální čas na regeneraci. Dnes budou Šavle čelit nepříjemnému soupeři, kterým jsou Columbus Blue Jackets. Na ně ztrácíme v tabulce dva body. Columbus však odehrál také o dva zápasy méně. Modrokabátníci budou před tímto duelem řádně odpočatí, poslední duel odehráli před třemi dny.

Soupeř:
Blue Jackets pod taktovkou Johna Tortorelly patří k nepříjemným soupeřům, kteří rozhodně nedávají body zadarmo. Columbus začal sezonu vskutku velkolepě, když vyhrál hned pět ze šesti úvodních duelů. Jeho mašina se trochu zasekla až v posledních dvou duelech, které Blue Jackets oba prohráli. Nejprve podlehli Tampě 2:0, následně Los Angels Kings 6:4. Nutno však dodat, že jak Kings tak Lightning jsou lídři svých konferencí. S Blue Jackets to tedy bude velmi těžký duel.

Na koho si dát pozor?
Jakýkoliv post v Columbusu má svou velkou silnou stránku. V brance dominuje Sergej Bobrovski, který každý rok patří k aspirantům na Vezinovu trofej, v obraně pak září nová hvězda Zach Werenski, jež ono známe „prokletí druhé sezony“ poslal hodně rázně do kytek. Werenski již vstřelil tři branky a na další tři přihrál. V útoku se pak Columbus tradičně opírá o Nicka Foligna, dále pak Artema Panarina, kterého Blue Jackets získali z Chicaga či Sonnyho Milana, kterého Columbus draftoval v prvním kole draftu 2014 a který s pěti brankami vede střeleckou tabulku Columbusu.

Poslední vzájemné zápasy:
Poslední vzájemné utkání, ve kterém padly méně než čtyři branky, sehrály tyto celky v roce 2013. Od té doby jsou zápasy mez Buffalem a Columbusem pro diváky atraktivní, jelikož v nich padá dost gólů. Těžko hledat jinou paralelu. V pěti posledních duelech třikrát vyhráli Blue Jackets, dvakrát Sabres. V úplně posledním zápase zvítězili modrokabátníci 3:1. Za Buffalo se prosadil Evan Rodrigues. V předposledním duelu pak zvítězilo Buffalo 5:3. Úvodní třetinu Buffalo prohrálo 3:0, v té druhé však zavelelo k finálnímu obratu. O výhru se postarali McCabe, Moulson, Reinhart, Kane a Eichel.

Zranění:
Columbusu chybí Lukáš Sedlák. Otázkou je start Brendana Dubinskyho a Gabriela Carlssona. Buffalu bude chybět Zach Bogosian, Josh Gorges, Justin Falk, Jacob Josefson, Evan Rodriguez a Nathan Beaulieu. Otazník je stále nad startem Zemguse Girgensonse.

Sestava:
Sestava pro dnešní duel je oříšek. Šavle jsou bez ranního rozbruslení a Girgensons již včera bruslil s týmem a jeho start byl velmi blízko. Buď bude sestava stejná jako včera a nebo s drobnou změnou, já zkusím nastínit sestavu s onou změnou.

Kane-Eichel-Okposo
Pouliot-O’Reilly-Pominville
Girgensons-Reinhart-Bailey
Moulson-Larsson-Nolan

Scandella-Ristolainen
McCabe-Tennyson
Antipin-Fedun

Lehner