Buffalo Sabres vs. Columbus Blue Jackets  01:00

Šavle prozatím zvládly vyhrát tři utkání v řadě. Dnes je čeká další duel s celkem z východní konference, kterým jsou Columbus Blue Jackets. Start Buffala do sezony je nejlepší od roku 2011/12. Zároveň 4 utkání v řadě vyhrály Šavle naposledy v prosinci roku 2014. Zvládnou Sabres natáhnout svou vítěznou šňůru?

Soupeř: 
Modrokabátníky provází od počátku sezony divoké výsledky. Pouze jednou mohli diváci vidět duel, kde by padlo méně než pět branek. Naopak hned ve čtyřech utkáních si diváci užili alespoň devět vstřelených gólů. S výsledky je to pak jako na houpačce, čemuž odpovídá i umístění v tabulce. S deseti získanými body v devíti utkáních se Columbus momentálně pohybuje na osmém místě tabulky východní konference, tedy bod za Buffalem. Po dvou prohrách 1:4 se Blue Jackets zvedli a v posledním duelu zvítězili nad St. Louis 7:4

Na koho si dát pozor? 
Vrchním nahrávačem Columbusu je momentálně Artemi Panarin, který má na kontě již 9 asistencí. O střeleckou práci se stará více borců. Nejúspěšnějším střelcem je Josh Anderson, který vsítil již pět branek. Po čtyřech bankách pak mají Cam Atkinson a Anthony Duclair. Poslední jmenovaný vstřelil v posledním utkání Blue Jackets 2 branky.

Poslední vzájemné zápasy: 
Oba celky se potkaly dvakrát v přípravě, kde se každý tým jednou radoval z vítězství. V uplynulé sezoně se pak oba celky střetly třikrát. Dvakrát se radoval Columbus, jednou Buffalo. Poslední zápas regulérní části vyzněl lépe pro Šavle, když se po bankách Pouliota, Okposa a Eichela radoval tým z města dobrých sousedů.

Zranění: 
Buffalu chybí stále dvojice Wilson-Hunwick. Columbus pak má na marodce pouze Brandona Dubinskyho.

Sestava:
Na sestavě není důvod nic měnit. V brance pak dostane příležitost Ullmark.

Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Sobotka-Reinhart
Rodrigues-Mittelstadt-Okposo
Girgensons-Larsson-Berglund

McCabe-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-Nelson

Ullmark