Ottawa Senators vs. Buffalo Sabres 0:30 SEČ

Dnes čeká jednoho malého-velkého muže velký večer. Jason Pominville, Buffalská volba ve druhém kole draftu 2001, odehraje v NHL svůj tisící zápas. Před dvěma dny toto jubileum oslavil také Jason Spezza, jenž byl stejně jako Pominville, zvolen na tomto draftu. Nyní dostála řada i na Buffalskou legendu. Pro Jasona to byla opravdu dlouhá štreka. Svůj debut odehrál Pominville 27. prosince 2003 proti Washingtonu. V kinech byl tehdy naprostou jedničkou film Pán Prstenů: Návrat Krále. Svou první branku pak „Pommer“ vstřelil po výluce, 27. listopadu 2005. Bylo tomu taktéž proti Capitals. Od té doby nastoupil Jason Pominville k 999 utkáním a v noci na dnešek jej čeká to jubilejní. Pojďme se podívat na pár statistik, jelikož si to toto velké jubileum jednoznačně vyžaduje.

Za Buffalo nastoupil Jason Pominville k 672 utkáním.
327 jich pa stihl v dresu Minnesoty.
Pominville se stane 328. hráčem historie NHL, který v této soutěži nastoupil k tisícému zápasu.
Pommer se stane 21. aktivním hráčem, který dosáhne na tuto metu.
672 startů za Šavle řadí Pominvilla na desáté místo v klubové historii co se odehraných utkání týká. Nejblíže k překonání má Ricka Martina (681) a Alexeje Zhitnika (712).

Dále je pak Pominville s…
206 vstřelenými góly na 12 místě.
294 asistencemi na 8 místě.
500 body na dělené deváté pozici.
1801 střelami na čtvrtém místě.
10 brankami v oslabení na čtvrtém místě
… historických tabulek Sabres.

Nezbývá nic než dodat:
Děkujeme, Jasone! Přejeme hodně štěstí a zdraví do další tisícovky!

 

Soupeř:
Ottawa se na startu sezony vzbouřila všem papírovým předpokladům, když v prvních sedmi duelech hned pětkrát bodovala. Navíc všechny tyto úvodní duely byly na góly nesmírně bohaté. Ono to vlastně platí po celou sezonu. Vždyť ve všech zápasech Senators této sezony nikdy nepadlo méně než pět branek. Dá se s klidem konstatovat, že buď Senators nadělí svému soupeři „čočku“, nebo jí naopak sami inkasují.  V posledních čtyřech utkáních jí však právě sami obdrželi. Skóre 8:19 z těchto duelů jasně vypovídá o současné situaci Senators. Ztráta Hoffmana a Karlssona se jistě projevuje v konzistentnosti týmu. Uvidíme, zda se tým bez hlavních opor a lídrů dokáže odrazit ze dna, nebo je Šavle ještě zadupou.

Na koho si dát pozor?
Senators mají poměrně slušný počet vstřelených branek. V týmu není nějaký jasný sniper, na kterého by měl být speciálně brán zřetel. U Senators se branky promíjí mezi více hráči. Největší dosažený počet branek jsou čtyři a na kontě jej mají hned čtyři hráči. Matt Duchene, Mark Stone, Ryan Dzingel a Max Lajoie. Hlavními nahrávači jsou pak Chris Tierney a Thomas Chabot. Ti mají na kontě 9, respektive 10 asistencí.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalu se v posledních letech proti celku z hlavního města Kanady dařilo. Od roku 2016, až do posledního vzájemného utkání v dubnu tohoto roku, vždy alespoň bodovalo. Jak jsem již ale zmínil, tato série skončila v dubnu, když Šavle podlehly Senators 4:2. Předposlední utkání pak zvládli Sabres po samostatných nájezdech 4:3. Nejvíce se v těchto dvou duelech dařilo Ryanu Dzingelovi ze Senators, jenž vsítil 3 branky a na jednu přihrál. Za Šavle se pak z aktuálního kádru prosadili Reinhart, Scandella a Okposo.

Zranění:
McCabe je již fit, a tak na marodce Šavlí zůstává pouze Hunwick s Wilsonem. Ottawě pak bude chybět více hráčů. Jsou jimi zranění Zack Smith, Brady Tkachuk, Ben Harpur, Jean-Gabriel Pageau, Marián Gáborik a suspendovaný Mark Borowiecki.

Sestava:
Do sestavy se vrací Remi Elie, který nahradí v sestavě Tage Thompsona. Rodrigues patrně ještě nebude hrát. Včera totiž oznámil, že se mu narodil syn. Šavle by měly nastoupit v této sestavě:

Skinner-Eichel-Pominville
Elie-Mittelstadt-Reinhart
Sheary-Sobotka-Okposo
Girgensons-Larsson-Berglund

McCabe-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-Nelson

Hutton