Dallas Stars vs. Buffalo Sabres 01:00

Buffalo se štěstím zvládlo nervydrásající koncovku v duelu s Arizonou, kdy málem nechalo soupeře stáhnout čtyřbrankové vedení. Naštěstí se tak nestalo, a Šavle si odvezly z Phoenixu dva body i přes zkrat. Nutno říct, že zasloužené.

Soupeř:
Ač mají Stars v sestavě jména jako Seguin, Radulov, Benn či Spezza, zatím se jim nedaří střílet branky tak, jak by si přáli. Hvězdy vstupovali do ročníku s velkou ambicí dostat se v play-off hodně daleko, jenže právě i o něco slabší ofenzíva je zatím drží mimo pozice zajištující play-off, byť jen o skóre. V posledních pěti duelech mají Stars na rozdíl od Sabres negativní bilanci. Z vítězství se radovali dvakrát, přičemž jednou se jednalo o výhru po prodloužení. Naposled prohráli Stars proti Winnipegu 5:2. Obecně v posledních třech duelech, které Stars prohráli, inkasovali jejich brankáři pět branek. Ač má Dallas v brance velmi dobré brankáře, obránci je občas nechávají na holičkách.

Na koho si dát pozor?
I když nemají Stars na kontě tolik branek, kolik by si přáli, je jejich první formace velmi nebezpečná a musí se na ní dávat velký pozor. Radulov-Seguin-Benn jsou lídry bodování Dallasu a Eichelovu formaci čeká  těžký duel. Nejvíce bodů má na kontě Jamie Benn, jež vstřelil 7 branek, ke kterým přidal 7 asistencí. Tyler Seguin má o asistenci méně a Radulov má pak na kontě 11 bodů (5+6). V obraně se musí dát pozor na Johna Klinberga, kterému se velmi daří. Na kontě má stejně bodů jako Radulov. Pozor se musí dát i na Bena Bishopa. Obr v brance Stars mívá dny, kdy je jednoduše neprůstřelný. Je třeba ho nedostat do formy.

Poslední vzájemné zápasy:
Dallas to na Šavle umí, a to včetně pomoci rozhodčích (NO GOAL). Posledních pět zápasů přineslo hned čtyři výhry Hvězd z texaského Dallasu. Posledních deset utkání vždy vyhrál tým, který vstřelil tři, popřípadě čtyři branky. Čekal bych to tak i dnes. Naposled vyhráli Stars na domácím ledě 4:3. Dvě branky vstřelil Patrick Sharp, po brance pak zaznamenali Benn a Seguin. Tříbodový večer pak v dresu Šavlí prožil Evander Kane, který dva góly dal a na jeden přihrál. Jednu branku vstřelil také Matt Moulson.

Zranění:
Buffalo čeká stejná marodka, jako v utkání s Coyotes, tedy Nathan Beaulieu, Zach Bogosian, Josh Gorges, Jacob Josefson, Justin Bailey a Evan Rodriguez. Dallas pak bude pravděpodobně bez Martina Hanzala a Bretta Ritchieho.

Update: Zranění postihlo Rasmuse Ristolainena!

Sestava:
Zatím je sestava neznámá, jelikož hráči ještě neabsolvovali ranní rozbruslení. Doplním jí tedy hned jak budou informace. Obecně bych však očekával, že bude totožná, jako proti Coyotes. Jedinou změnou by mohl být Baptiste v sestavě, avšak příliš tomu nevěřím. Matt Moulson, tedy potencionální odpadlík, je proti Stars výborný. V patnácti duelech proti Stars, které ve své kariéře absolvoval, zaznamenal hned patnáct bodů. Pokud by tedy někdo měl vypadnout ze sestavy, byl by to Jordan Nolan.

Update!: Vzhledem ke zranění Rasmuse Ristolainena bude sestava vypadat takhle:

Kane-Eichel-Pominville
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Girgensons-Reinhart-Griffith
Moulson-Larsson-Nolan

Scandella-Falk
McCabe-Tennyson
Antipin-Fedun

Lehner