Buffalo Sabres vs. Florida Panthers 01:00 SEČ

Buffalo má ideální šanci na to opět vyhrát dvě utkání v řadě. Do Key Bank Center zavítají Florida Panthers, kteří po ztrátě Audy-Marchessaulta či Jaromíra Jágra nemohou najít správnou harmonii v týmu a s deseti body se nachází na dně východní konference. Šavle se pomalu dostávají z marodky, snad jim to spíše neublíží.

Soupeř:
Jak jsem již zmiňoval, Florida má špatný vstup do sezony. Ve čtrnácti utkáních získala celkem pouze deset bodů. Ano, Buffalo má pouze o dva body více, ale nutno zase dodat, že Panthers za sebou mají jednodušší los. Největším problémem Panterů není střílení branek, právě naopak. Pouze Toronto inkasovalo více branek než Florida, a to je nutno dodat, že Panthers odehráli pouze 14 utkání, zatímco Maple Leafs již 17. Obrana Panterům prostě nešlape, hráči nestíhají a nechávají Luonga často na holičkách. To je věc, které musí Šavle naprosto využít. V posledních pěti duelech inkasovala Florida hned šestadvacet branek a ani jednou nevyhrála. Snad se jí to nepovede ani proti Buffalu.

Na koho si dát pozor?
Na druhou stranu – ofenzivně to Floridě prostě šlape. Vincent Trochek, Jonathan Huberdeau a Alexandr Barkov jsou lídry bodování Panthers. První dva jmenovaní mají na kontě 16 bodů, Barkov má pak stejně kanadských bodů jako náš nejlépe bodující hráč Evander Kane, tedy 15. Se čtrnácti body tyto hráče stíhá Dadonov. Po něm však nastává v týmovém bodování velká propast, kterou zastavuje až obránce Ekblad se sedmi body. Bodování týmu v podstatě vystihuje největší hrozby Panthers. Kromě výše zmíněných jmen je třeba se zastavit  i nad jménem bývalého hráče Sabres Jamieho McGinna, který bude mít o motivaci postaráno. No a zapomenout nakonec nesmíme ani na Roberta Luonga. Ten to na Buffalo prostě umí a hodně bude záležet na tom, jak onen „Luongo efekt“ bude Sabres trápit.

Poslední vzájemné zápasy:
V každém z posledních pěti utkání padly alespoň tři branky a výsledky zápasů jsou jako na houpačce. Týmy se vždy střídají po jedné výhře. V posledních pěti duelech vyhrála nejprve Florida, následně Buffalo, pak Florida, Buffalo a nakonec Florida. Takže je vám jasné, kdo by měl dnes v noci vyhrát ne…? Ten úplně poslední duel vyhráli Panthers 3:0. Dvěma góly se předvedl Huberdeau. Na obě branky přihrával Jágr. Jeden gól vstřelil také Bjugstad. Luongo nás vychytal sedmatřiceti zákroky.

Zranění:
Jak jsem již avizoval, Buffalo se pomalu dostává z nejhoršího. Do sestavy se vrací Beaulieu. Blízko návratu je také Gorges a Bailey začal s bruslením. Jediná špatná zpráva přišla od lékařů ohledně Rasmuse Ristolainena. Jeho stav zranění byl změněn z day-to-day na week-to-week. Jeho návrat by tedy měl nějakou dobu trvat. Jinak na marodce je stále Bogosian, Rodrigues, Josefson a Tennyson. Florida by měla nastoupit v plné polní.

Sestava:
Šavle půjdou proti Floridě prakticky beze změny.

Kane-Eichel-Pominville
Pouliott-O’Reilly-Okposo
Baptiste-Reinhart-Griffith
Girgensons-Larsson-Nolan

Scandella-Falk
McCabe-Fedun
Beaulieu-Antipin

Lehner v brance