Nejde říci nic jiného, než že je třeba zapomenout a proti Montréalu podat takový výkon,jakým se Šavle prezentovali na samotném startu sezony.

Soupeř:
Stejně jako Buffalo, nemá ani Montréal nijak úchvatnou formu. Canadiens se v počátku sezony hodně trápili a dodnes je stále brzdí zranění. Přesto už je Montréal z nejhoršího venku. Sezonu totiž odstartoval tým z kolébky hokeje výhrou nad Buffalem, které však následovalo hned sedm prohraných utkání v řadě. Poté se hráči zvedli a v posledních pěti duelech mají na kontě tři výhry a dvě porážky. S patnácti body v sedmnácti duelech jsou Canadiens třetí od konce v tabulce východní konference.

Na koho si dát pozor? 
Sami na sebe především. Buffalo se poráží samo. Pokud bychom ale měli vyzdvihnout  nějaké jednotlivce z kádru, tak za zmínku stojí Brandon Gallagher, který je s dvanácti body nejproduktivnějším hráčem týmu, Jonathan Drouin, či Max Pacioretty, který to na Buffalo umí. V obraně je pak jednoznačnou modlou Shea Weber.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalo s Montréalem odstartovalo sezonu 17/18. Canadiens v tomto utkání zvítězili 3:2 po samostatných nájezdech, avšak Šavle předvedly výkon, který na startu dodal mnoha fanouškům extrémní dávku optimismu o žil (a pak přišla ta tvrdá facka). Za Canadiens se trefili Pacioretty a Danault. Buffalu pa vystřelil bod dvěma brankami Pominville. Výsledky z těchto utkání jsou opět jako na houpačce. V posledních pěti zápasech nevyhrál žádný z týmu dvě utkání po sobě.

Zranění:
Dnes se Buffalo nemůže na zranění vymlouvat, jelikož Canadiens na tom jsou ještě daleko hůře. Mimo hru je Aleš Hemský, Noah Juulsen, Nikita Scherbak a David Schlemko. Montrealu by mohli pravděpodobně chybět i oba brankáři. Carey Price jistě chytat nebude. Nad Alem Montoyou visí otazník, jelikož se po zranění navrátil zpět do sestavy, avšak poslední zápas odchytal až třetí gólman Lindgren, jelikož Montoya nebyl stále fit. Těsně před utkáním by se pak mělo rozhodnout, zda bude hrát Jonathan Drouin a Shea Weber. Buffalo stále bez Josefsona, Baileyho, Ristolainena, Bogosiana, Rodriguese a pravděpodobně Tennysona. Nad Gorgesem visí otazník.

Sestava:

Kane-Eichel-Reinhart
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Moulson-Larsson-Pominville
Nolan-Girgensons-Baptiste
 
Scandella-Falk
McCabe-Fedun
Gorges-Beauleu
 
Johnson v brance