Pittsburgh Penguins vs. Buffalo Sabres 01:00 SEČ

Po lehce pozitivnějším období opět nastala dvě utkání, které Buffalo mělo obě vyhrát, a ze kterých si odneslo pouze jeden bod a hlavně z utkání s Floridou vrásky na čele. Jak Eichel se střelecky trápí, tým je frustrovaný z toho, že mu to nepálí a Housleyho mrzí, že dobře rozehrané zápasy končí bodovými ztrátami. Dnes se budou snažit Šavle naporcovat Tučňáky z Pittsburghu,kteří mají problémy s brankáři.

Soupeř:
Pittsburgh dlouhodobě patří k elitám ligy. Ještě aby ne, vždyť mají v sestavě Malkina, Crosbyho, Kessela či Letanga. Jenže letos to není od Penguins úplně to pravé ořechové. Pittsburgh nastřílel v devatenácti utkáních celkem 50 branek, a hned deset týmu ve východní konferenci je na tom v tomto ohledu lépe, než právě Penguins. Navíc ve statistice inkasovaných branek jsou Tučňáci druhým nejhorším týmem celé NHL. Obrana Penguins dovolila soupeřům vsítit gól hned osmašedesátkrát. Hůře je na tom jen Arizona se 75 obdrženými brankami. Pittsburgh nemá nijak oslnivou formu, dokonce jí má horší než Buffalo. V posledních pěti duelech získali Tučňáci čtyři body za jednu výhru a dvě prohry po základní hrací době.

Na koho si dát pozor?
Jedním z možných důvodů, proč se Penguins tolik nedaří je i horší start do sezon Sidney Crosbyho. Ten zatím nastřádal v devatenácti odehraných duelech pouze třináct bodů a hned -14 bodů v hodnocení plus/mínus,což z něj dělá společně se spoluhráčem Krisem Letangem nejhoršího hráče ligy v této disciplíně. Přesto si Buffalo na Crosbyho musí dávat pozor, protože to tenhle hráč na Sabres prostě umí. Ofenzívu Penguins táhne Phil Kessel a Evgeni Malkin. Kessel je s dvaadvaceti body sedmým nejproduktivnějším hráčem ligy, Malkin za ním s dvoubodovým deficitem zaostává o šest míst. Hlavním nahrávačem týmu je Kris Letang. Ten má na kontě třináct bodů, z čehož jich hned dvanáct tvoří asistence.

Co by mělo Buffalo předvést?
Jednoznačnou věcí, na které musí Šavle zapracovat je produktivita. Nikomu to nelepí, tým v kombinaci zbytečně přehání, nedoráží a ne příliš cloní brankáři. Chce se to nabudit a dostat opět chuť do hokeje. Eichel je frustrovaný a je to patrné i z jeho pohybu na ledě. Potřebuje, aby mu to tam padlo, a on zase začal lítat a hrát se zápalem. Tomu by mohl dopomoci Sam Reinhart, který alespoň poctivě chodí stínit a tečovat před branku. Dalším podstatným atributem jsou obránci. Buffalo je jediným týmem v celé NHL, za které ještě neskóroval jediný zadák. Navrhuji podepsat smlouvu s Jordanem Leopoldem či Alexei Zhitnikem. A poslední zásadní atribut je – hrát celých šedesát minut. Nebo buďme soudní a řekněme alespoň 52. Nesmí se stát, že tým vypadne na celou třetinu, nedej bože na dvě třetiny ze své hry a nechá si soupeře dělat co chce. To by se proti Crosbymu a spol. mohlo šeredně vymstít.

Poslední vzájemné zápasy:
Jak jsem psal již v úvodu, Buffalo umí Pittsburgh potrápit. Čtyři z pěti posledních zápasů skončili vždy jednobrankovým rozdílem. Více se v nich radovali Tučňáci, kteří vyhráli čtyři z oněch pěti klání. Statistika banek se nemění, ani když přičteme k utkáním regulérní hrací doby i poslední vzájemné duely z přípravy. Penguins ovládli jeden z nich 5:4. Za Pens se prosadilo pět různých hráčů, včetně Crosbyho, Kessela či Malkina, který také vstřelil vítězný gól zápasu. Za Buffalo se pak trefil Antipin, Josefson, Kane a Deslauriers. Druhý pak vyhrálo Buffalo 4:3 s přispěním dvou tref Pominvilla, jedné trefy Tennysona a vítězné branky Eichela.

Zranění:
Pittsburgh by se měl dnes obejít bez Cartera Rowneyho a Matta Hunwicka. Buffalu pak bude nadále scházet Josefson, Rodrigues, Ristolainen, Tennyson a Bogosian. Otazník visí nad startem Scandely, který si prošel nemocí a není jisté, jak bude večer fit.

Sestava:
Dnes je předpokládaná tato sestava:

Kane-Eichel-Reinhart
Pouliott-O’Reilly-Okposo
Moulson-Larsson-Pominville
Nolan-Girgensons-Baptiste

McCabe-Fedun
Sandella/Antipin-Falk¨(záleží na Scandellově stavu)
Beaulieu-Gorges

Lehner v brance.