Buffalo Sabres vs. Vancouver Canucks  19:00 SEČ

Šavle a Vancouver toho hodně spojuje. Oba týmy vstoupily do NHL v roce 1970, oba doposud nevyhrály Stanley Cup, když skončily těsně před jeho branou. Oba se momentálně pohybují v přestavbě a snaží se odrazit od samého dna. Proto očekávám souboj těchto spřízněných klubů poměrně vyrovnaný.

Soupeř:
Canucks zažívají snový vstup do sezony. S jednadvaceti získanými body v sedmnácti utkáních jim momentálně patří třetí příčka v tabulce západní konference. Může za to hlavně paradni ofenzíva. Vždyť Kosatky mají na kontě druhý největší počet vstřelených branek z celé NHL. Kdyby měly i kvalitnější obranu a jistějšího brankáře, mohly by se slunit ještě výše. Počet inkasovaných branek má totiž tento tým ze severu západního pobřeží čtvrtý nejhorší.

Na koho si dát pozor? 
V ofenzívě se to šikovnými kluky jen hemží. V prvních dvou formacích může udeřit úplně každý hráč. V první formaci sice Horvatovi chybí Brock Boeser, avšak Jake Virtanen jej dokázal slušně nahradit. Nenápadnou stabilitou první formace je i ex-buffalskýTim Schaller. Ten sice takřka neboduje, avšak jeho posláním je místo mladých pušek Canucks odvádět černou práci a soustředit se na obranu. V druhé lajně pak září hvězda nováčka Eliase Petterssona. Devatenáctiletý sniper má na kontě již 10 branek a 7 asistencí v jedenácti odehraných duelech. Slušně se také v poslední době rozehrál Loui Eriksson. Ten momentálně nastupuje ve druhé lajně společně s Petterssenovým dvorním nahrávačem, kterým je Nikolai Goldobin.

Poslední vzájemné zápasy: 
Poslední odehraný duel obou celků přerušil čtyř zápasovou vítěznou šňůru Vancouveru. Šavle v něm totiž zvítězily 4:0, když se prosadili Reinhart, Baptiste, Okposo a Larsson. Stále však platí, že na domácí půdě vyhrálo Buffalo nad Canucks naposledy před třemi lety.

Zranění:
Sabres tradičně bez Hunwicka s Wilsonem. Marodka Canucks obsahuje tyto hráče: Brock Boeser, Alexander Edler, Brandon Sutter, Sven Baertschi, Jay Beagle a Wacey Hamilton.

Sestava:
Šavle nastoupí se dvěma změnami. Do branky se postaví Carter Hutton, ve čtvrté lajně pak nahradí Girgensonse Thompson.

Skinner-Eichel-Pominville
Sheary-Mittelstadt-Okposo
Rodrigues-Sobotka-Reinhart
Berglund-Larsson-Thompson

McCabe-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Dahlin-Beaulieu

Hutton