Detroit Red Wings vs. Buffalo Sabres – 01:30 Nova Sport 2

Buffalo bodovalo ve třech z posledních čtyř utkání. To nezní až tak špatně. Problém je, že vyhrálo již pouze jednou. Utkání s Pittsburghem mohlo hráče Šavlí probrat ze střelecké letargie.Uvidíme, jak dokáže Buffalo aplikovat naučené věci z duelu s Tučňáky také proti oblíbenému Detroitu.

Soupeř:
Zdá se, že Red Wings mají to nejhorší za sebou. V úvodu sezony se Detroitu přespříliš nedařilo.. Hokejisté z města motorů prohráli šest utkání v řadě a potáceli se na samém dně východní konference. Momentálně jsou Red Wings těsně před branou play-off s dvaceti body. Rudá Křídla bodovala ve čtyřech s posledních pěti odehraných zápasů, když postupně porazili Oilers, Canucks a Flames. Po prodloužení pak Detroit podlehl Columbusu a bez bodu vyšel pouze v Albertě proti Calgary.

Na koho si dát pozor?
Největším nebezpečím Detroitu je Anthony Mantha. Nejenže vede bodování Red Wings, ale také posbíral suverénně nejvíce bodů za poslední dva týdny. Na kontě jich má hned osm, celkem pak devatenáct. S aktuální formou jej pak marně dohánějí Nielsen. Larkin a Green s pěti body. Trefit se proti nám umí také Tatar či Nyquist.

Poslední vzájemné zápasy:
Všichni teď povinně zaklepat na zuby. Buffalo to na Detroit umí. V posledních čtyřech duelech se radovaly pouze Šavle. Až pátý duel ovládli Red Wings, a to až po prodloužení. Celkem se dá říci, že v duelech mezi Sabres a Red Wings padá málo branek. Více jak pět gólu padlo pouze v jednom duelu z oněch zmíněných pěti. Jinak se vždy jedná o drama až do konce. Pokaždé rozhodla o vítězi pouze jedna vstřelená branka navíc. Úplně poslední duel sehráli Sabres a Red Wings na konci října. Buffalo vyhrálo 1:0. Lehner vytasil 32 úspěšných zákroků a o vítěznou branku se postaral Benoit Pouliot.

Zranění:
Buffalo má mimo hru Taylora Feduna, Jacoba Josefsona, Rasmuse Ristolainena, Zacha Bogosiana, Matta Tennysona a Evana Rodrigese. Detroit se musí obejít bez Martina Frka, Johana Franzena, Luka Witkovskiho a pravděpodobně i Dannyho DeKeysera a Trevora Daleyho

Sestava:
Buffalo se rozhodlo udělat zásadnější změnu. Baptiste nehrál vůbec dobře, a tak Botterill s Housleym povolali z Amerks Kyle Criscuola. Rodák ze Southamptonu v New Jersey má za sebou povedený start v Rochesteru. Ve čtrnácti duelech vstřelil pět branek a k tomu přidal šest asistencí. Criscuolo si dnes odbude svou premiéru za Sabres. Buffalo povolalo také Caseyho Nelsona, jelikož je zranění Taylor Fedun. Nelson ale bude až sedmým bekem.

Kane-Eichel-Reinhart
Pouliot-O’Reilly-Okposo
Griffith-Larsson-Pominville
Girgensons-Criscuolo-Nolan

Scandella-Falk
McCabe-Beaulieu
Gorges-Antipin

Lehner v brance.