Winnipeg Jets vs. Buffalo Sabres  02:00 SEČ

Buffalo se opět vrací do akce. Tentokrát ho letadlo zaválo do chladného Winnipegu, kde se ve dvě hodiny našeho času utká s místními Jets.

Soupeř:
Winnipeg je na tom velmi dobře. Jets jsou poučeni z play-off uplynulé sezony a mají zase o rok moudřejší a zkušenější tým, který dozrává do toho správného věku. Tryskáčům momentálně patří třetí místo tabulky západní konference se ziskem třiadvaceti bodů ze sedmnácti duelů. Tým z chladné Kanady je znám pro svůj nebezpečný útok, avšak nutno podotknout, že kromě nebezpečných es ofenzivní lajny jsou Jets týmem, který v této sezóně inkasoval zatím nejméně branek. Skinner a spol se tak budou muset hodně činit.

Na koho si dát pozor?
Winnipeg teď hraje ve velké pohodě. Svým soupeřům nadělil v posledních utkáních třináct branek. Největší zásluhu na tom má duo Wheeler – Scheifele. První jmenovaný nastřádal v posledních třech duelech osm bodů, druhý jmenovaný pak o jeden bod méně. Daří se také velkému Dustinu Byfuglenovi. Ten v posledním odehraném utkání přerušil sedmi-zápasovou šňůru s alespoň jedním bodem. V brance pak podává stabilně dobré výkony Connor Hellebuyck.

Poslední vzájemné zápasy: 
Winnipeg a Buffalo odehráli svá vzájemná utkání minulé sezony velmi krátce po sobě. Nejprve se šestého ledna radovali Jets po výhře 4:3, když se prosadili Byfuglen, Whrrler, Trouba a Little, přičemž za Buffalo kontrovali Scandella, Wilson a Larsson. O čtyři dny později viděli diváci v Buffalu hned 11 branek, ze kterých bylo hned 7 do sítě Šavlí. Dvoubrankový večer zažili ze strany Jets Nikolaj Ehlers a Kyle Connor. Za Buffalo pak dvě branky vsítil Eichel, kterého doplnili O’Reilly a Pominville.

Zranění:
Buffalu chybí klasická dvojice Wilson – Hunwick. Winnipegu pak schází pouze ex-buffalský Dimitry Kulikov.

Sestava:
K překvapení všech fanoušků nechává dnes Housley mezi zdravými náhradníky Evana Rodriguese. Jeho místo zaujme Patrik Berglund.

Skinner-Eichel-Reinhart
Sheary-Mittelstadt-Okposo
Sobotka-Berglund-Pominville
Girgensons-Larsson-Thompson

McCabe-Ristolainen
Scandella-Bogosian
Beaulieu-Dahlin

Hutton v brance