Buffalo Sabres vs. New York Rangers 1:00 SEČ

(Preview napsal Filip Strnad)

Sabres jdou podruhé do akce a rozhodně si chtějí napravit reputaci u svých fanoušků, kteří čekali v úvidním duelu proti Bostonu úplně jiný výkon. Šavle dnes v KeyBank Center přivítají New York Rangers. Je to první vzájemné utkání z celkových tří v této sezóně. Dnes si odbude premiéru v dresu Šavlí nově příchozí Remi Elie, který nahradí zraněného Vladimíra Sobotku.

Soupeř:
Vedení Rangers se rozhodlo pro přestavbu a omlazení kádru, což bylo vidět před uzávěrkou přestupů v minulé sezoně. Tým opustil tehdejší kapitán Ryan McDonagh, J. T. Miller či Rick Nash. Naopak přivedli Ryana Spoonera, Vladislava Namestnikova a volby v draftu. Po sezóně dali vale trenéru Alain Vigneaultovi, jehož nahradil bývalí trenér Bostonské univerzity David Quinn. Toho moc dobře zná Jack Eichel právě z BU. V prvním zápase Jezdci podlehli Predátorům z Nashvillu v poměru 2:3. Předvedli kvalitní výkon, ale ani na bod to nestačilo.

Na koho si dát pozor?
BUF – Kyle Okposo nasbíral 20 bodů v posledních 17 zápasech proti Rangers, z toho v minulé sezoně 1+4 ve třech zápasech. Jack Eichel má bilanci 3+6 v devíti zápasech během své kariéry proti NYR. Carter Hutton odchytal za svoji kariéru 3 zápasy proti Rangers s bilancí 3-0-0, úspěšností zákroků 95.3 % a průměrem obdržených branek 1,45.
NYR – Zmíním pouze Filipa Chytila, pro českého diváka nejzajímavějšího člena Jezdců. Loni po úvodních devíti zápasech byl přeřazen do nižší soutěže AHL, kde strávil zbytek sezóny a celkově se mu v Hartfordu Wolf Pack dařilo. Ve 46 zápasech se mu podařilo vsítit 11 gólů a na dalších 20 přihrát. Solidní výkon 18letého borce v první sezóně mezi profesionály. Letos už by se měl však nastálo usadit v hlavním kádru.

Poslední vzájemné zápasy:
Buffalu se proti Rangers minulou sezonu nedařilo. Prohráli všechny tři zápasy, přičemž jedna prohra byla v nastavení. Ještě horší statistikou je 13 proher z posledních 16 zápasů od roku 2013.

Zranění:
BUF – Wilson, Hunwick, Larsson Bogosian, Sobotka (zranění v horní části těla)
NYR – Nieves, Beleskey

Sestava:
Jak již bylo zmíněno, v sestavě se nově objeví Remi Elie. Kouč Housley provedl pár změn. Conor Sheary si vyměnil pozici s Jeffem Skinner a Kyle Okposo s Natem Thompsonem. Obranné páry zůstavají stejné. Bránu bude střežit jako v prvním duelu Carter Hutton.

Sheary-Eichel-Reinhart
Skinner-Berglund-Okposo
Girgensons-Mittelstadt-Thompson
Elie-Rodrigues-Pominville

Scandella-Ristolainen
McCabe-Dahlin
Beaulieu-Nelson

Hutton
Ullmark

Filip Strnad